Homilie, konferencje (mp3)

8 października 2015, autor: Krzysztof Osuch SJ

Znaczna część osób zaglądających na mój blog to uczestnicy Rekolekcji Ignacjańskich… Po rekolekcjach rośnie głód Słowa Bożego i pragnienie modlitwy. Proponowane rozważania mogą pomóc przygotować osobistą medytację czy kontemplację ewangeliczną.

Na blogu można znaleźć zestaw moich mówionych ROZWAŻAŃ – konferencji, medytacji, homilii:

1. w układzie CHRONOLOGICZNYM (przypadkowym):

osuch.sj.deon.pl/moje-mp3/

2. w układzie „REKOLEKCYJNYM”: 

http://osuch.sj.deon.pl/2015/03/16/k-osuch-sj-rekolekcje-zaufaj-bogu-niebo-albo-pieklo-nawrocenie-mp3/

 • Nagrania pochodzą z różnych okresów, są różnej jakości technicznej. Część z nich ma też wydanie ubogacone o obrazy i tło muzyczne.

Dom Rekolekcyjny Księży Jezuitów w Częstochowie

 • Kliknięcie w któryś link w zbiorze rozważań otwiera stronę na portalu o nazwie DROPOX; z tego pośredniczącego portalu można odsłuchać (także pobrać na swój komputer) dane rozważanie.
 • Uwaga techniczna: po kliknięciu na wybrany link (temat rozważania) powinna się pojawić strona pozwalająca odsłuchać nagranie; można ją też zapisać.

Komentarze

komentarze 3 do wpisu “Homilie, konferencje (mp3)”
 1. s.ludmila Rozumek pisze:

  Proszę Ojca serdecznie dziękuję za tę szczerą odpowiedź,która buduje i pobudza do bycia bezinteresownym w miłości. Konferencje są wielkim darem i bogactwem dla każdego pragnącego ŹRÓDŁA WODY ŻYWEJ i prawdziwej Przyjaźni z BOGIEM ŻYWYM. Niech PAN pomnaża Swoje DARY i darzy Błogosławieństwem. s.ludmila

 2. okrzos pisze:

  Już szczerze odpowiadam. Nie chcę, żeby zabrzmiało to nazbyt „górnolotnie”, ale taka jest prawda, że właściwie WSZYSTKO, co Najważniejsze, otrzymujemy za darmo. Św. Katarzyna Sieneńska mówi, że „cali utkani jesteśmy z miłości”! Wniosek jest oczywisty: cali jesteśmy z Bożego daru – z niezliczonych darów. To bardzo miłe, gdy choć trochę można pozostawać w nurcie Bożej Miłości i bezinteresowności. – Niech zatem wszystko, co udostępniam, służy przywołanej tu „logice”… Proszę upowszechniać, zaznaczając (w miarę możności), skąd to pochodzi. Ja też – na podobnej zasadzie – wklejam cudze rzeczy, żeby je udostępnić (na razie nikt nie protestuje). To może tyle wystarczy.

 3. Roman pisze:

  Proszę księdza o bardzo szczerą odpowiedź na pytanie, dlaczego ojciec daje to nam za darmo, bez upominania się o prawa autorskie, bez prośby o rekompensatę, jak ktoś to skopiuje, powieli, poda dalej, opublikuje w innym miejscu w internecie?
  z poważaniem
  Roman