Moje KSIĄŻKI

Poniższe książki dostępne w Sklepie Internetowy Wydawnictwa WAM

  RACHUNEK SUMIENIA – SZCZEGÓŁOWY I OGÓLNY

Jak codziennie ulepszać siebie, relacje z Bogiem i drugim człowiekiem

pomniejsz okładkę
 • Zwykle codzienny rachunek sumienia jest pierwszą praktyką, która znika z życia człowieka wierzącego.Często nie zna on przyczyn porzucenia praktyki analizy – wobec Boga – minionego dnia. Często też nie widząc natychmiastowych efektów, ulega łatwo zniechęceniu i nie dostrzega już praktycznej wartości rachunku sumienia w przeciążonym zajęciami życiu.
 • Autor zapoznaje czytelnika z metodami rachunku sumienia św. Ignacego, szczegółowego i ogólnego. Podkreśla, że życie człowieka – jeśli ma być dobre, wymaga samodyscypliny i podjęcia planowych zadań. Książka może być interesującą lekturą dla każdego, gdyż przedstawiony w niej tzw. „ignacjański rachunek sumienia” – jest właściwie uniwersalny i praktykowany był już w starożytności i początkach chrześcijaństwa.
**************************************************************************************

BÓG TAK WYSOKO CIĘ CENI

Rozważania na niełatwe tematy. Wyd. 2009 i 2011

pomniejsz okładkę
 • „Człowieku, dlaczego sobie samemu uwłaczasz, skoro Bóg tak wysoko cię ceni. Dlaczego wywyższony przez Boga tak bardzo siebie poniżasz”.
 • Słowa świętego Piotra Chryzologa stały się dla Autora punktem wyjścia do postawienia fundamentalnych pytań o naturę Boga i tożsamość człowieka. Książka składa się z kilkudziesięciu rozważań. Autor porusza problem kondycji człowieka, jego pragnień, słabości i grzechów. Jednocześnie wskazuje dar największy, o który nie trzeba zabiegać – bezwarunkową miłość Boga. Jej odkrycie nadaje sens wszystkiemu co, nas spotyka. Bóg kocha grzesznika, a to przecież Dobra Nowina dla każdego.
*************************************************************************************

PRZED TOBĄ JEST DAL

Rozważania o miłości, pokonanej śmierci i jasnym wyborze. Wyd. 2011

pomniejsz okładkę
 • „I ciebie chce On wybawić z nieszczęść, przed tobą jest dal”. Te natchnione słowa, jakie do cierpiącego Hioba skierował przyjaciel, wciąż niosą nadzieję na Bożą pomoc i szczęśliwy finał życia. W podobnym duchu utrzymane są niniejsze rozważania. Pomogą one dostrzec miłość Boga, której doświadczanie jest przedsmakiem Nieba.
 • spotkanie pragnień; miłość, która przynagla; nienawiść; pożytek z cierpienia; pokonana śmierć; lęk przed potępieniem; lekarstwo na grzech; wybór życia; łamanie konwenansów; wolność krzyża…
**************************************************************************************

MODLITWA W SZKOLE ŚW. IGNACEGO LOYOLI

powiększ okładkę

wydanie drugie i pierwsze

 

 

 

 

 

 

 

 • Proponowany zbiór konferencji zawiera wytyczne do nauki modlitwy w szkole św. Ignacego Loyoli i z pewnością będzie pożyteczną lekturą dla udzielających Ćwiczeń Duchowych.
**************************************************************************************

PRZYJDĘ NIEBAWEM   

Rozważania na czas kryzysu, lęku i powrotu Jezusa. Wyd.2012


pomniejsz okładkę

nota wydawcy:

 • Na szczęście codzienne życie wcale nie musi kręcić się od rana do wieczora, w świątek, piątek i w niedzielę, jedynie wokół budowy autostrad, kursu franka szwajcarskiego, podwyżki cen benzyny, banków i wielkich emocji na stadionach piłkarskich.
 • W tym życiu gra toczy się o znacznie większą stawkę. Przecież chrześcijanie czekają na powrót Chrystusa. Ale czy za Nim tęsknią? Oprócz medialnych newsów, istnieją jeszcze inne sprawy, o których nie można zapomnieć ani ich zaniedbać. Bo to od nich zależy przyszłość świata i nasze wieczne przeznaczenie. Warto więc czasem się nad nimi zastanowić, by zachować twarz w chwili kryzysu i nie wpaść w ramiona lęku. Bóg mimo wszystko ma dobre zamiary względem tego świata. Dlatego ciągle wskazuje kierunek odnowy.
*************************************************************************************

Książka z sierpnia 2014

Drogocenni w oczach BOGA

pomniejsz okładkę

nota wydawcy

 • Przeglądając szczegółowy spis treści, łatwo się zorientujemy, o czym dokładniej traktują rozważania. Będzie dość dużo o szukaniu Boga, o radości i jej motywach; o znajdowaniu sensu; o pragnieniu życia i szczęścia; o wierze, która zadziwia samego Jezusa; o wolności i wybieraniu; o przejmującej alternatywie, sformułowanej (za poetą) aż tak dosadnie: „Bóg albo… słoma w naszych głowach!”. I o tym, że w tym krótkim życiu objawia się nam Trójca Boskich Osób!
 • Druga część traktuje o tym, jak i czego uczymy się od Jezusa. Trzecia zaś „skonfrontuje” nas zarówno z wymogami, jak i z pięknem życia, właściwego komuś, kto nosi zaszczytne imię chrześcijanina!

***************************************************************************************