sms z „ON i ja”!

8 listopada 2012, autor: Krzysztof Osuch SJ

sms z „ON i ja”!

 • Pani Małgorzata zgodziła się wpisywać także na moim blogu swoje codzienne SMS-y rozsyłane do zaprzyjaźnionych osób. Ich treścią jest jedno czy parę zdań z „On i ja”. Dziękuję! Oczywiście, także inni mogą dorzucać swoje ulubione fragmenty, do czego zachęcam! Można też w tym miejscu – w formie komentarza – podzielić się krótką refleksją, związaną z „On i ja”.  Kto woli dłuższe fragmenty, niech przeniesie się na tę stronę: „ON i ja”

„NIE POZOSTAWAJ DŁUGO BEZ POSZUKIWANIA MNIE W POBOŻNEJ KSIĄŻCE LUB WEWNĄTRZ SIEBIE. TRZEBA DMUCHAĆ NA OGIEŃ, TRZEBA GO PODSYCAĆ, TRZEBA GO ODNAWIAĆ CZĘSTO, BO INACZEJ SPOSTRZEGASZ, ŻE GAŚNIE. TAK SAMO JEST Z WASZĄ PEŁNĄ MIŁOŚCI PAMIĘCIĄ O WIELKIM PRZYJACIELU. NIE OPUSZCZAJCIE GO. PODTRZYMUJCIE STARANNIE CODZIENNY PŁOMIEŃ. DNI BĘDĄ PRZECHODZIŁY I, W SPOSÓB NATURALNY I BEZ WYSIŁKU, DOPROWADZĘ WAS DO OSTATECZNEGO ROZPŁOMIENIENIA. CZY WIDZIAŁAŚ APOTEOZY? DLACZEGO TWÓJ KONIEC ŻYCIA NIE MIAŁBY BYĆ TAKI? ODŻYWIAJ NASZĄ MIŁOŚĆ”. – Jezus do Gabrieli Bossis, ON i ja.

„SMS” z „ON i ja”! – Zdjęcie Gabrieli Bossis

Komentarze

komentarzy 1 378 do wpisu “sms z „ON i ja”!”
 1. Małgorzata pisze:

  „Aby umiłować Ojca i Ducha pożycz sobie moje serce, a żeby kochać swego Chrystusa ofiaruj Mu Jego Mękę”.(t.3, nr 267)

 2. Małgorzata pisze:

  „Przypomnij sobie, że jeśli możnych tego świata czci się głośnymi pochwałami i publicznymi fanfarami, to Mnie chwali się sercem milczącym i uważnym, delikatną ofiarą nie znaną nikomu, tajemnym oddaniem się, czułym wewnętrznym spojrzeniem”.

 3. Małgorzata pisze:

  „Wszystko co dobre w was, to Ja: uczyńcie Mi miejsce. Pragnijcie, aby mój Duch owładnął waszym. Porzuć co twoje. Przyoblecz się w moje”.(t.3, nr 168)

 4. Małgorzata pisze:

  „Czekam na ciebie zawsze. Spraw, bym nie czekał zbyt długo”.(t.2, nr 161)

 5. Małgorzata pisze:

  „Powiedz Mi pokornie: ‚Dokonałam tylko tyle w ciągu całego dnia, mój Boże… Mogłam zrobić więcej! Dokonałam tylko tyle… w moich stosunkach z Tobą… z innymi…’ Ja uzupełnię braki”.(t.3, nr 232)

 6. Małgorzata pisze:

  „Trwaj na moim sercu: to miejsce dla każdego. Dlaczego nie ośmielasz się? Skoro wzywam cię, przyjdź; skoro kocham, kochaj. Nie ma we Mnie nic strasznego. Poddaj się mojej sile przyciągającej, pozwól się przeniknąć”.(t.2, nr 287)

Zostaw odpowiedź