JOGA – Tajemnicze zachorowania na skutek uprawiania jogi (za: Fronda)

16 lipca 2014, autor: Krzysztof Osuch SJ

Doradzam wszystkim – w jakikolwiek sposób zainteresowanym jogą – przeczytanie w całości artykułu: Tajemnicze zachorowania na skutek uprawiania jogi.

Cały artykuł tutaj: http://www.fronda.pl/a/tajemnicze-zachorowania-na-skutek-uprawiania-jogi,39480.html

Tajemnicze zachorowania na skutek uprawiania jogi

[…] „Sprawa tajemniczych zachorowań po ćwiczeniach jogi na tę chwilę rodzi więcej pytań niż daje odpowiedzi. Z pewnością jednak dłużej już nie da się zakopywać pod dywan licznych faktów. W Ameryce, gdzie z tymi sprawami ludzie mają do czynienia od dłuższego czasu, refleksja trwa dłużej i są już wyraźne wnioski o ludzkim cierpieniu. Pierwsza publikacja o niebezpieczeństwie kundalini została napisana w USA w 1975 roku. U nas w Polsce panuje najczęściej pełna ignorancja w tym temacie i wielu jak słyszy o jodze to się rozpromienia „przecież nic się złego nie może stać!” Osoby te, biorą na siebie odpowiedzialność za osoby, które pod ich wpływem zaangażują się w jogę i narażą na cierpienie. Czy miasto, organizujące kurs jogi, sfinansuje również leczenie dla poszkodowanych ? […]

Cały artykuł tutaj: http://www.fronda.pl/a/tajemnicze-zachorowania-na-skutek-uprawiania-jogi,39480.html

 

Komentarze

Jedna odpowiedź do wpisu “JOGA – Tajemnicze zachorowania na skutek uprawiania jogi (za: Fronda)”
 1. Też gorący temat; pewien sukces odnotowany:
  „Pod koniec lipca – na ostatnim posiedzeniu Sejmu złożymy na ręce Pani Marszałek ponad 160.000 tysięcy podpisów zebranych w trakcie naszej kampanii „Stop dyktaturze mniejszości”. To jest nasz wspólny sukces – dziękuję za Twoje zaangażowanie.

  Ponad 90.000 podpisów zostało złożone przez naszą stronę http://www.stopdyktaturze.pl – to pokazuje, jak wielką moc ma zdeterminowana rzesza internautów. Mamy realną możliwość wpływania na sprawy, które dotyczą bezpośrednio nas i naszych bliskich. Dziękujemy i obiecujemy, że będziemy Cię informować co rządzący zrobią z naszym protestem.

  Kolejny front walki o wolność sumienia otworzył się zupełnie niespodziewanie. Prof. Bogdan Chazan został odwołany ze stanowiska dyrektora Szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie, a jego szpital został ukarany karą w wysokości 70 tys. zł. Z jakiego powodu?

  Zgodnie z powołaniem lekarza zaoferował matce ciężko chorego, nienarodzonego dziecka objęcie jej i jej dziecka opieką podczas ciąży, porodu i po porodzie. Przedstawił również możliwość opieki paliatywnej w Warszawskim Hospicjum dla Dzieci. Dał w ten sposób wyraz głęboko ludzkiej troski o pacjenta. To wystarczyło.

  Uważam, że medialna nagonka na prof. Chazana to polityczny happening, który ma przykryć sprawy dziejące się w polskiej polityce. Dlatego, mając na uwadze prawo lekarza do postępowania zgodnie ze swoim sumieniem będziemy domagać się przywrócenia prof. Chazana na stanowisko dyrektora szpitala.

  Poprzyj nasz apel na stronie http://www.stopszykanom.pl
  ****
  Dziękuję, że jesteś z nami. To dla nas bardzo ważne.

  Jacek Sapa
  Prezes Centrum Wspierania
  Inicjatyw dla Życia i Rodziny