▶ „ON i ja”, Gabriela Bossis : „Żądam ufności aż do granic cudu…” – YouTube

2 lutego 2014, autor: Krzysztof Osuch SJ

– 1941 – 28 listopada. Gdy przygotowywałam się do Godziny Świętej. – „Zanim rozpoczniesz rozmowę ze Mną, poproś, aby cię przyprowadziła moja Matka, św. Józef i aniołowie. Będzie to jakby dwór, który Mnie uczci i uzupełni twoje braki. Małe dziecko nie wchodzi samo do salonu: dorośli je wprowadzają i mówią za nie. A Ja proszę, aby je dopuszczono do Mnie. Wszystkie dusze są moimi małymi dziećmi. Czy myślisz, że się na nie gniewam? Nie, Ja je zawsze pieszczę – wiesz o tym, ty, którą namaściłem moją obecnością – aby zwiększyć ich zaufanie. Tak bardzo lubię tę ufność moich dzieci i ich otwarte spojrzenie.

O, powierz Mi wszystko, co jest twoje: twoje pragnienia, nawet te, które wydają się najbardziej nie do zrealizowania. W moich dłoniach wszystko staje się proste. Żądam od ciebie ufności aż do granic cudu. Wtedy dopiero będę zadowolony.

Czy mogłoby ci przyjść kiedykolwiek do głowy, że zbawię ciebie za cenę straszliwej Męki i haniebnej śmierci? Czy mogłabyś przypuścić, że wymyślę taki Sakrament jak Eucharystia – aby żyć wśród was i być pożywanym przez was? Czy mogłabyś sobie wyobrazić przebaczenie najcięższych grzechów za cenę prostego ich wyznania i aktu skruchy? To przekracza twoje pojęcie o dobroci. Czy nie mogę i teraz robić dla was rzeczy wielkich? Czyż moja moc zmalała? O, niech każda dusza – i twoja – zbliża się do Mnie, niech Mi przedstawi swoje potrzeby, pokaże Mi wszystkie swoje słabości i niech pragnie gorąco, abym ją uzdrowił.

Proś o miłość. Proś o świętość. Przypomnij sobie tych dwóch apostołów, którzy ośmielili się prosić o to, aby mogli zasiadać – jeden po mej prawicy, a drugi po lewicy – w moim królestwie. Czegóż to nie oczekiwali ode Mnie! Ty też oczekuj wszystkiego ode Mnie! To będzie dowodem twojej miłości. Ona będzie ozdobą mego serca.

Proś o świętość. Proś Mnie o nią codziennie. Wkładaj w jej zdobywanie wszystkie swoje wysiłki: świętymi bądźcie, jak Ojciec mój i Ja świętymi jesteśmy. Wejdź we Mnie, a Ja cię poniosę. Sama – cóż możesz, moje biedne dziecko? Ale masz moją miłość. Weź ją sobie, pij. Spożywaj. A kiedy staniesz się jedno ze Mną, twoja siła będzie nadludzka. Czy jesteś zdecydowana ze wszystkich sił Mnie umiłować? Czy jesteś zdecydowana w pełni zaufać?”

▶ „ON i ja”, Gabriela Bossis : „Żądam ufności aż do granic cudu…” – YouTube.

Powracający w filmiku obraz nawiązuje do tej opowieści:

„Ślady na piasku”

„We śnie szedłem brzegiem morza z Panem
oglądając na ekranie nieba całą przeszłość mego życia.
Po każdym z minionych dni zostawały na piasku
dwa ślady mój i Pana.
Czasem jednak widziałem tylko jeden ślad
odciśnięty w najcięższych dniach mego życia.
I rzekłem:
“Panie postanowiłem iść zawsze z Tobą
przyrzekłeś być zawsze ze mną;
czemu zatem zostawiłeś mnie samego
wtedy, gdy mi było tak ciężko?”
Odrzekł Pan:
“Wiesz synu, że Cię kocham
i nigdy Cię nie opuściłem.
W te dni, gdy widziałeś jeden tylko ślad
ja niosłem Ciebie na moich ramionach.”

za: http://www.klub.senior.pl/moje/Renatas46/blog/1,%22slady-na-piasku%22,11748.html

Komentarze

komentarze 2 do wpisu “▶ „ON i ja”, Gabriela Bossis : „Żądam ufności aż do granic cudu…” – YouTube”
 1. Dorota pisze:

  ” On i ja” 112, 243 tom 2 „Żądam ufności aż do granic cudu”- You Tube
  „Nigdy nie zniechęcaj się, ale proś Mnie o to czego już nie oczekujesz od siebie(… ). Rozszerzaj swoją ufność.
  Podarowano mi kiedyś książeczkę pt „On i ja” Gabrieli Bossis pt „Rozmowy duchowe Stwórcy ze stworzeniem” opatrzoną mottem „Bóg jest w Tobie rozmawiaj z Nim”.
  Podjęłam to wezwanie, rozważając i odpowiadając na Jego Słowa.
  Zawsze wydaje mi się czymś niesamowitym, że taka mizerna osoba, może tak zwyczajnie w każdej chwili i sytuacji odpowiadać na Słowa skierowane przez Pana Jezusa nie tylko do Gabrieli Bossis (227, 343) ale każdej Duszy.
  Jest to piękna modlitwa, rachunek sumienia, zachęta……
  Przy 112, 243 tom 2 Przypominam sobie słowa: „Dla Boga nie ma nic niemożliwego”. Powołuję się na nie mając trudne problemy nie do rozwiązania.
  A jeśli wydaje mi się, że sama sobie radzę, to tak naprawdę też dzięki podarowanym talentom i Łasce, za które Ci Boże serdecznie dziękuję.

 2. alicja pisze:

  wzrusza do najgłębszych granic