O walce duchowej – ks. Piotr Glas

10 kwietnia 2019, autor: Krzysztof Osuch SJ

Dodałem u siebie na FB – www.facebook.com/krzysztof.osuch.980  .

Zachęcam i tutaj! Warto!!!

(Prawie pół miliona wyświetleń. Nie bez powodu)…

Znalezione obrazy dla zapytania O walce duchowej - ks. Piotr Glas

Komentarze

Jedna odpowiedź do wpisu “O walce duchowej – ks. Piotr Glas”
 1. efer pisze:

  Bóg zapłać !
  Wykład ks. Piotra Glasa pomógł mi ! … Ponieważ przypomniał istotę walki duchowej !
  Poukładał i uporządkował tło moich doświadczeń duchowych . Potwierdził ich rzeczywistość w mojej codzienności. Dziękuję serdecznie !

  27/ 10. 2015r. Królestwo Boże ! ….. – Życie świadectwem wiary …. !
  Przychodzą słowa: ” Siły twoje cię nie opuszczają, ale są powstrzymywane przez złego, aby nie dopuścić do wzrostu Królestwa Bożego w tobie w twoim życiu .” – Jezus …….
  – Co mam czynić Panie …. ?
  ” Podejmuj nieustanną pracę, dla wzrostu Królestwa Bożego w twoim życiu. Pracuj nad wzrostem w tobie. Praca wymaga wysiłku i stałości, aby zaistniał wzrost, owoc waszej wiary. Nie ustawaj to jest twoja zasługa w budowaniu Królestwa. Łaska Boża cię wspiera. Nie ustawaj, nie rezygnuj.”
  Dziś czytam ON i ja , 816, tom I…. : – Nie zniechęcaj się. Liczne są drogi postępu duchowego nawet przez upadki. Wołaj do Mnie……. Wierz w moją moc. Czy nie chwyciłem Piotra, który zagłębiał się w fale ? Czy nie sądzisz, że jestem bardziej skłonny, aby ci pomóc, niż cię utracić ? Ach, biedne moje dzieci, jakże mało jestem znany..! Ludzie nie chcą Mnie znać, chcieliby, żebym nie istniał. A przecież Ja jetem Istnieniem.
  15/ 9. 2015r. rano, czytam ON i ja 798. tom I :
  …Wiesz, byłby sposób, żeby już nie myśleć o swoich małych troskach, a mianowicie: myśleć o moich. Przychodzą słowa : ” Ja ciebie prowadzę i nie opuszczę, nie opuszczę, powtarzaj to…! Zachowam twoje … siły potrzebuję ich dla siebie.” / troski Jezusa /. ( Moje wątpliwości …. Nie dowierzam sobie !… ) – ” Tyle razy dawałem ci potwierdzenie mojej obecności w tobie.
  Jutro uchwycę cię mocno za rękę i razem przejdziemy i wyjdziemy z tego.” / wizyta u lekarza /.
  16/ 9. 2015 r.
  – ” Coraz bardziej doświadczasz pokoju. Coraz mniej jest lęku w tobie. ”
  – Czy możesz mnie ocalić ? ….. – ” Zawsze to robię ! Nie byłoby ciebie.”
  22/ 9. 2015 r.
  ” Twoje życie jest w moim ręku, przestań się lękać. Weź to do serca i spocznij w moim .” / sercu /. ”
  10/ 10. 2015 r. Rano czytam, ON i Ja 808, tom I . Zastanowiła mnie treść i pytam :
  – Panie, czy ciało człowieka, natura ludzka jest tak grzeszna, że musi ulec zniszczeniu ?….
  „- Przemianie, a nie zniszczeniu ! Całkowitej przemianie według ducha.” – Jezus
  Zrozumiałam, że całkowicie według ducha Bożego …. To jest świętość !!! Pełnia świętości, doskonałość wolna od grzechu. Pytam :
  – Panie, czy taki był zamysł Boga, dla człowieka i natury ludzkiej ?
  – ” Widzisz, Bóg jest pełnią doskonałości wiecznej. W Nim nie ma światłocienia. Życie w Bogu w Jego bliskości jest światłem w którym nie ma cienia. Doskonałość jest blaskiem Boga. Światłością życia Bożego, pięknem Bożej natury. Człowiek w spotkaniu z Bogiem twarzą w twarz nie zniósłby tego, musiałby umrzeć. Spłonąłby w światłości Boga z powodu grzechów swoich. Miłość Boga pragnie życia ludzkiego w światłości chwały człowieka, obrazu Boga w nim w całej pełni, dla jego człowieczeństwa. Każdy zbawiony osiąga ten stan według swojej miary. I tak może przebywać z Bogiem twarzą w twarz całą wieczność. Pełnia szczęścia błogosławieństwem Boga dla człowieka. ”
  – Dziękuję !!!
  13/10. 2015 r. Uzdrowienie ran duchowych, – Sakrament chorych. Notuję słowa : – ” Czy mógłbym cię pozostawić bez udziału tej łaski? ” /sakramentu /. ” Tylko Bóg zna głębię ran waszych. W moich ranach jest wasze uzdrowienie. Przyjąłem was wszystkich na Krzyżu i dla was otworzyłem serce !”
  19/10. 2015 r. rano na modlitwie.
  ” Chciałbym cię poprowadzić drogą odnowionej miłości, w której nie ma lęku. ” – Jezus.
  Miłość nieprzyjaciół ?!!! – Czytam co następuje, ON i ja, 810, tom I : – Pamiętaj, że nawet nieprzyjaciół macie miłować. Ja umarłem za wszystkich. Dlaczego ty miałabyś robić wyjątki.
  W niebie potrzebne Mi są wszystkie dusze. Ty nie znasz tajemnicy serc ludzkich. Może ten twój nieprzyjaciel potrzebuje twojej modlitwy ?. Daj Mi ją – za niego – po bratersku. Dzieci moje, właśnie dlatego, że macie swobodę robienia czegoś, albo nie robienia, dajcie Mi radość czyniąc jak najwięcej dobra. / Zwycięstwo czynienia dobra /. To zwycięstwo przynosi korzyść nie tylko wam.
  To zysk całego Kościoła. I całego nieba. Święci się radują. Przynoście ulgę cierpiącemu Kościołowi Pomagajcie Kościołowi walczącemu…… Niech ta myśl zwiększy siłę twej odwagi. Taka była odwaga mojej agonii. Moją wielką boleść stanowiło to, że ta agonia była bezużyteczna dla tak wielu. Daj Mi dusze, moja córeczko. Dlatego módl się ze Mną i pozwól Mi modlić się przez ciebie.
  30/ 10. 2015r. Czytam : Dobrego dnia ! – o. Pio,
  na ten dzień i pytam, … co chcesz mi dziś powiedzieć ?
  I jest odpowiedź : ” Wola Boża, życiem na ziemi. Żyj z odwagą, nie chowaj się przed ludźmi ! ”
  – Czytam dalej. Lepiej jest pełnić wolę Bożą na ziemi niż radować się niebem. Zapał dla osiągnięcia wiecznego pokoju jest dobrym zapałem, świętym zapałem. Trzeba go jednak ograniczyć poddaniem się Woli Bożej…
  Dziś Ewangelia, Łk 14,1- 6. – uzdrowienie chorego.
  Maryjo, pomóż mi zrozumieć dzisiejsze słowo ! Przychodzą słowa :
  ” Jesteś matką. Twoja córka potrzebuje uzdrowienia. Pomyśl o tym przez cały dzień.”…
  Czytam On i ja, 818 tom I ….. Stacja dziesiąta drogi Krzyżowej .
  Pomagam ci teraz, ty pomóż Mi w zbawianiu ludzi ….. Dotrzymuj mi towarzystwa. Dotrzymuj Mi towarzystwa w duchu i w prawdzie. Nie możesz pojąć obfitości, jaką rozlewam na moich wiernych. Ale zobaczysz to później, chociaż bardzo mało przeszkadza wam widzieć to teraz. Ale dzięki temu osiąga się świętość….. być świętymi. Dajcie Mi udział w tej wspólnej pracy !
  Światło: Zjednoczyć się z Jezusem na naszych bolesnych drogach , /córka /…., i żyć z odwagą !

  Ps. Serdecznie pozdrawiam ojca, i dziękuję !