1.Uwagi osłaniające 2. Grzech ANIOŁÓW

8 kwietnia 2019, autor: Krzysztof Osuch SJ

Propozycja jest… poważna i dość wymagająca. Ufam, że jest trochę osób, które znajdą czas i gotowość do… zmierzenia się z tym dwuetapowym rozważaniem.

1-sza część to „Uwagi osłaniające” (niecałe 10 minut), by nie utknąć w drodze właściwej Pierwszemu Tygodniowi Ćwiczeń duchownych św. Ignacego.
2-ga część rozważania wprowadza w Grzech Aniołów. To też trudny temat, ale zyskamy ważne rozświetlenie naszej WOLNOŚCI. Inaczej mówiąc, gdy rozważamy fakt i naturę grzechu upadłych Aniołów, wyjaśniamy nie tylko genezę grzechu w naszym ludzkim świecie, ale i uchwycimy „coś” ważnego w duchowej dynamice grzechu (każdego), czyli największego nieszczęścia, które skłóca stworzenie (anielskie i ludzkie) ze swym Stwórcą – najwspanialszym Dobroczyńcą!
Może osoby, które wejdą (poważniej) w temat) zechcą zostawić jakiś ślad w komentarzach🙂

Obraz może zawierać: 1 osoba

Komentarze

Jedna odpowiedź do wpisu “1.Uwagi osłaniające 2. Grzech ANIOŁÓW”
  1. Agnieszka pisze:

    Zaufanie Bogu – Ojcu jako pierwsza i najważniejsza kwestia, którą mam badać, dbając o moją właściwą relację do Pana, ludzi i tzw. świata w codzienności. Bardzo Ojcu dziękuję za zamieszczenie tego wprowadzenia do medytacji właśnie w tym okresie Wielkiego Postu. Pozdrawiam. Agnieszka