Jak się bronić przed myślami samobójczymi? (z Miłujcie się)

25 stycznia 2019, autor: Krzysztof Osuch SJ

Znalezione obrazy dla zapytania Jak się bronić przed myślami samobójczymi

Tekst jest adresowany szczególnie do osób zmagających się z myślami samobójczymi lub ciężką depresją. “Nie widzę dla siebie sensownej przyszłości. Jeżeli Bóg jest dobry, to przygotował dla mnie miejsce w innym życiu. Po co więc czekać? Co mam właściwie do stracenia? Albo czeka mnie wieczne szczęście u Boga, albo pogrążenie w nicości. Zamiast się męczyć, pójdę na skróty… Znajdźcie mi choćby jeden jedyny argument za tym, aby mnie odwieść od samobójstwa!” Tekst pochodzi z katolickiego misięcznika “Miłujcie się!”: https://milujciesie.org.pl/jak-sie-br…

Komentarze

komentarze 4 do wpisu “Jak się bronić przed myślami samobójczymi? (z Miłujcie się)”
 1. Krzysztof Osuch SJ pisze:

  Cenny przyczynek…
  Osobowość borderline

  https://youtu.be/PlHKeyGd4pE

 2. Krzysztof Osuch SJ pisze:

  Przydatna modlitwa:

  POTĘŻNY EGZORCYZM ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA
  ✟ W imię Ojca, i Syna i Ducha Świętego.
  Boże w Trójcy Świętej Jedyny, błagam Cię i proszę za wstawiennictwem Bogurodzicy Dziewicy Maryi, Świętego Michała Archanioła, wszystkich Aniołów i Świętych o tę wielką łaskę pokonania sił ciemności na polskiej ziemi i całym świecie.
  [można dodać, wymienić także: siebie czy konkretne osoby i sytuacje…].
  Odwołujemy się do zasług Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa, Jego Przenajdroższej Krwi przelanej za nas i Jego Świętych Ran, Agonii na Krzyżu i wszystkich cierpień poniesionych podczas Męki i przez całe Życie Pana Naszego i Zbawcy.
  Prosimy Cię Jezu Chryste, wyślij Swoich Aniołów, aby strąciły złe moce do czeluści piekielnych, aby na polskiej ziemi i na całym świecie nastało Boże Królestwo.
  Aby łaska Boża mogła się rozlać na każde ludzkie serce, aby nasz Naród i wszystkie narody całego świata mogły doświadczyć Bożego pokoju.

  Nasza Pani i Królowo, błagamy Cię gorąco poślij swoich Aniołów, aby strąciły do czeluści piekielnych, wszystkie te złe duchy, które mają być strącone.
  A Ty, Święty Michale Archaniele, Wodzu Niebieskich Zastępów dokonaj tego dzieła, aby łaska Boża mogła nam nieustannie towarzyszyć.
  Poprowadź wszystkie Zastępy Niebieskie, aby złe moce zostały strącone do czeluści piekielnych.
  Użyj całej Swej mocy, aby pokonać lucyfera i jego aniołów, którzy się sprzeciwili Woli Bożej i teraz chcą niszczyć dusze ludzkie.
  Pokonaj ich, albowiem masz taką władzę, a nam wyproś łaskę pokoju i Bożej Miłości, abyśmy podążali za Chrystusem do Królestwa Niebieskiego. Amen.

  Skrócona wersja egzorcyzmu papieża Leona XIII:
  Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
  Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
  a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

 3. Krzysztof Osuch SJ pisze:

  Przy tym temacie warto uwzględnić również czynnik DUCHOWY !

  Poniżej wklejam adres 1-szego filmiku z cyklu dwudziestu kilku (b. krótkich).

  Trzeba trochę … odwagi, otwartości i pragnienia widzenia rzeczy w jak najszerszym kontekście!