Refleksja na dziś (link)

26 listopada 2018, autor: Krzysztof Osuch SJ

Gdy Jezus podniósł oczy, zobaczył, jak bogaci wrzucali swe ofiary do skarbony. Zobaczył też, jak uboga jakaś wdowa wrzuciła tam dwa pieniążki. I rzekł: „Prawdziwie powiadam wam: Ta uboga wdowa wrzuciła więcej niż wszyscy inni. Wszyscy bowiem wrzucali na ofiarę z tego, co im zbywało; ta zaś z niedostatku swego wrzuciła wszystko, co miała na utrzymanie” (Łk 21,1-4).

 

Na wiara.pl są zamieszczane krótkie refleksje na każdy dzień

Dziś jest taka:

Wrzuciła więcej niż wszyscy inni Łk 21

Dlaczego właśnie na nią zwrócił uwagę? Przecież dała najmniej spośród innych. Dała jednak wszystko, co miała na swoje utrzymanie. Mogła zostawić sobie przynajmniej jeden pieniążek. Nie, ona oddała obydwa. O bogactwie serca nie świadczy bowiem wielkość dawanej ofiary. Można dawać wiele, a zarazem być zamkniętym na potrzeby innych. Można wspierać różne charytatywne akcje, po to, by uspokoić własne sumienie, by poprawić swoje dobre samopoczucie, a nie z miłości. Jezus zna nasze serca i nasze motywacje, tak, jak znał serce tej ubogiej wdowy. Dlatego w szczególny sposób jej dar pochwalił.

O bogactwie człowieka nie decyduje to, ile posiada i ile daje, ale w jaki sposób się tym dzieli. A ja? W jaki sposób dzielę się z innym, czym ich obdarowuję i jakimi motywacjami się wówczas kieruję?

Stąd

 

Komentarze

komentarze 2 do wpisu “Refleksja na dziś (link)”
 1. efer pisze:

  27/11. 2018 r
  NMP od Cudownego Medalika !

  Nie dziwmy się Kościołowi, że wszystko zaczyna od Matki Najświętszej, tak przecież zaczął Bóg.
  ( Kard. S. Wyszyński )

 2. efer pisze:

  Moja refleksja i wniosek !

  Wszyscy bowiem wrzucali na ofiarę z tego co im zbywało; ta zaś z niedostatku swego wrzuciła wszytko, co miala na utrzymanie . (Łk 21,4)

  – Myślę, że ta kobieta,…. wszystko złożyła w ręce Boże !…. Prawdopodobnie zawsze tak robiła i dlatego bez wahania i wtedy tak uczyniła ! …. Całe swoje życie, utrzymanie, łącznie z całą swoją przyszłością oddała w ręce Boga, dzięląc się tym co miała. Zawsze, ufna w Bogu, także i w jej wdowim życiu !
  Jezus, który zna serce człowieka widział więcej i głębiej i tak ją właśnie zobaczył, ją i pozostałych….