Mama Tata i Dzieci

27 marca 2017, autor: Krzysztof Osuch SJ

Podpisz petycję. Czas nagli! „Namawiam”… PILNE! Sam przed chwilą przebrnąłem przez procedurę, zwłaszcza mało czytelne literki na końcu sprawiły mi nieco kłopotu…

Chcemy zagwarantowania, że Unia nie narzuci Polsce, ani żadnemu innemu krajowi, ideologicznej definicji rodziny. Dlatego zgłosiliśmy do Komisji Europejskiej wniosek o rejestrację Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej „Mama, Tata i Dzieci”. Naszym celem jest zagwarantowanie, że na gruncie prawa europejskiego pojęcia „małżeństwo” oraz „rodzina” będą używane jedynie w ich prawdziwym znaczeniu – jako trwały związek mężczyzny i kobiety.

Adres petycji

Źródło: Mama Tata i Dzieci

 

Przynagliła mnie ta wiadomość:

 

„Mama, Tata i Dzieci”: ostatni tydzień zbiórki podpisów

◊Dobiega końca zbieranie podpisów pod Europejską Inicjatywą Obywatelską „Mama Tata i Dzieci”. Jej cel stanowi uniemożliwienie wykorzystania prawa unijnego do kwestionowania naturalnej tożsamości małżeństwa i rodziny.

Jan Urmański, koordynator w Polsce, podkreślił że dotychczas policzono około 700 tys. zebranych podpisów. W całej Unii potrzeba ich milion.

„Ten wysiłek jest podejmowany przez wszystkich naszych partnerów z każdego z krajów członkowskich Unii Europejskiej. Jedni dołączają do owego wspólnego zasobu większy wkład, inni mniejszy. Można powiedzieć, że kraje mniejsze od nas, czyli Słowacja i Grecja, proporcjonalnie do liczby mieszkańców zebrały nieco więcej. Cały czas potrzeba mobilizacji. Chcielibyśmy, żeby te podpisy z Polski, których rzeczywiście mamy najwięcej, również proporcjonalnie do liczby ludności były najliczniejsze” – podkreślił Jan Urmański.

W Polsce zebrano jak dotąd ok. 165 tys. podpisów. Na poparcie Inicjatywy został tydzień.

R. Łączny, KAI/ rv

Komentowanie wyłączone.