Bóg cudów !!!

22 stycznia 2017, autor: Krzysztof Osuch SJ

hqdefault

Zwykle w Dzień Pański otwieramy Księgę BIBLII, by słuchać, co BÓG ma nam do przekazania… Zaproponowany film otwiera – w mistrzowski sposób – inną Księgę: WSZECHŚWIAT…

„Bóg cudów” to zapierająca dech w piersiach podróż po widzialnych i niewidzialnych wspaniałościach Bożego stworzenia. Opowiada również o jednym z najwspanialszych Bożych cudów — darze zbawienia i odkupienia życia!

Rozgłaszajcie Jego chwałę… Jego cuda — wśród wszystkich ludów! (Ps 96:3).

Najlepiej wejść na tę stronę, by móc powiększyć obraz!

Lektor PL

Komentarze

komentarzy 6 do wpisu “Bóg cudów !!!”
 1. Zofia pisze:

  A tak wygląda mały wycinek walki z infekcją w naszym organizmie – leukocyt (potocznie – biała krwinka – a jest to tylko komórka..) został sfilmowany jak goni bakterie i je pochłania (potem unieczynnia ich funkcje), broniąc nas przed nimi – ma zdolność pełzania. W tle mniejsze, okrągłe statyczne elementy to erytrocyty – krwinki czerwone (zaopatrują nas w tlen).

  Są inne jeszcze liczne inne rodzaje leukocytów, które już nie pełzają, ale atakują na rozliczne inne sposoby, np. rozpoznają chemicznie wroga (antygen) i produkując komplementarne przeciwciała, obezwładniają go wiążąc tym przeciwciałem. I wszyscy ci wojownicy tworzą niezwykłe wojsko, które precyzyjnie współpracuje, broniąc nas lub lecząc na rożnych etapach we właściwy sobie sposób.

  https://www.youtube.com/watch?v=uU3BH5t0HmY

 2. Sympatyczna szkapa z takim „wzorkiem”:
  https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/16114978_1349800421760460_3067578560070929429_n.png?oh=1926930e460dfe03672a48323baba30e&oe=591A4F71

 3. Radek pisze:

  Uwielbiam tu zaglądać 🙂 Zawsze znajdę otuchę i naładuję bateryjki.
  Wczoraj odprawiałem medytację o niewidomym żebraku Bartymeuszu prosząc Pana abym przejrzał i mógł ujrzeć Jego oblicze – dziś przyszły owoce, chwała Panu !

 4. Zofia pisze:

  Z Dzienniczka Siostry Faustyny:

  ” 1692 STWÓRCA I STWORZENIE

  Uwielbiam Cię Stwórco i Panie utajony w Najświętszym Sakramencie. Uwielbiam Cię za wszystkie dzieła rąk Twoich, w których mi się ukazuje tyle mądrości, dobroci i miłosierdzia; o Panie, rozsiałeś tyle piękna po ziemi, a ono mi mówi o piękności Twojej, choć jest tylko słabym odbiciem Ciebie, niepojęta Piękności. A choć żeś się ukrył i zataił piękność swą, oko moje oświecone wiarą dosięga Ciebie i dusza moja poznaje Stwórcę swego, największe swe dobro, i serce moje całe tonie w modlitwie uwielbienia.”

 5. Zofia pisze:

  Ten film to wspaniała uczta duchowa na dzisiejszą niedzielę – kontemplacja Dzieła Stworzenia, która rodzi modlitwę uwielbienia dla naszego Ojca – Stworzyciela.

  W tym filmie znajduję też wyjaśnienie zagadkowych słów ostatniego Orędzia Królowej Pokoju z Medugorje (jak się dowiaduję, Słowa te przyniosły pewne niezrozumienie i zakłopotanie także osobom najbliżej związanym z otrzymywanymi Orędziami..): „Drogie dzieci, Mój Syn był źródłem miłości i światła, kiedy na Ziemi mówił do świata wszystkich światów.”

  Teraz, po obejrzeniu tego filmu, zaczynam rozumieć, że Matka Najświętsza, mówiąc o „świecie światów”, miała na myśli ludzkość, do której przemawiał Jej Syn wcielony w człowieka – Koronę Stworzenia..

  Bo czyż składające się na Wszechświat światy zwierząt, roślin, materii nieożywionej – całe galaktyki (kochamy je miłością św. Franciszka), istniejąc dzięki mocy Świętego Ducha Bożego, nie pełnią roli przedmurza Świątyni Ducha, ale Świątynią (światem światów) jest tylko człowiek, bo taka jest wola Ojca..? „Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was? (1Kor 3, 16)”

  Myślę, że nasza Matka, która w niejednym Orędziu zalecała szukanie i kontemplację Boga Ojca w otaczającej nas naturze, w tym ostatnim Orędziu (2.01.2017), naprowadza nas po raz kolejny na to duchowe ćwiczenie. Ten cudny film nie jest przypadkowy! Dziękuję Ojcu!

 6. Tak omówiony jest ten WSPANIAŁY film na YT:

  Odkryj wspaniałość stworzenia, sumienia i chwały Bożej.

  Otaczają nas Boże cuda, które wiele nam o Nim mówią. Dzięki stworzeniu doświadczamy przebłysku Jego mocy, mądrości, majestatu i troski. Stworzenie przemawia do tych, którzy chcą słuchać…

  Dołącz do nas w niezwykłej podróży odkrywającej dzieło Stworzyciela i to, co Jego stworzenie objawia na temat Jego charakteru. Przyjrzyj się niewyobrażalnej wielkości wszechświata i zastanów się nad zdumiewającą ilością energii znajdującej się w całej materii.

  Zbadaj niezbędną dla każdego organizmu wytworną molekułę wody i odkryj, w jaki sposób Bóg łączy te molekuły, by uformować piękne, symetryczne kryształki śniegu. Zapoznaj się z niewiarygodną złożonością DNA i tym, jak wspaniałą pracę musi wykonać maleńkie nasionko, by stać się rośliną.

  Ptak — niebywale funkcjonalny, przystosowany do lotu organizm, motyl — owad powstający z poczwarki, te i wiele innych cech stworzenia przedstawiono w tej, zachwycającej nasze oczy, prezentacji.

  „Bóg cudów” to zapierająca dech w piersiach podróż po widzialnych i niewidzialnych wspaniałościach Bożego stworzenia. Opowiada również o jednym z najwspanialszych Bożych cudów — darze zbawienia i odkupienia życia!

  Rozgłaszajcie Jego chwałę… Jego cuda — wśród wszystkich ludów! (Ps 96:3)