Najzwyklejsze CZYNY plus Spojrzenie twego Wielkiego Przyjaciela

30 listopada 2016, autor: Krzysztof Osuch SJ

Ostatni impuls, by zrobić ten wpis, przyszedł z piosenki przed chwilą zasłyszanej w Radio Jasna Góra: JEST JEDEN ŚWIAT; dodam ją na końcu… A słowa Jezusa – poniższe – z „ON i ja” powracają do mnie co jakiś czas… Proszę „obmyć się” w nich co najmniej tyle razy, ile razy miał się obmyć … trędowaty Naaman (por. 2 Krl 5,1 nn). 

Znalezione obrazy dla zapytania pieczenie chleba na wsi

 „Pamiętasz radę proroka: 'Obmyj się w rzece’. A trędowaty król, uważając tę radę za zbyt łatwą, chciał odejść. Ale jego sługa powiedział mu: 'Byłoby zrozumiałe gdybyś odmówił, bo zażądano od ciebie rzeczy trudnej, ale zawsze można spróbować tego, co jest łatwe’. Od was wymagam najzwyklejszych czynów: jedzenia, picia, spania, pracy, całego waszego dnia zjednoczonego z moim dniem niegdysiejszym, by wasze uczynki były zroszone moją krwią i przyobleczone w moje zasługi. To nie jest trudne. To was uleczy z waszej zwykłej nędzy i okryje was najbogatszym płaszczem.

Przyjmij więc, moje dzieciątko, rzecz tak prostą. Wypróbuj ją. Uczyń ją swoim zwyczajem, zagłębiając się w moje spojrzenie. Lubisz moje spojrzenie spoczywające na tobie? Spojrzenie twego Wielkiego Przyjaciela? To jakby pieszczota. To zawsze siła. Jakby moje Słowo. Jak moja Eucharystia. Wszystko ze Mnie jest siłą. Siła życia, czy to nie radość? Nie poryw miłości? Większe zrozumienie Istoty Boskiej?

O, gdybyś wiedziała, czym jest Bóg! I jak bardzo zasługuje On na to, byście zagłębili się w rozważanie Jego Bogactw! Jego Szczodrobliwości, Jego niezwykłej Dobroci, Jego Miłości, zawsze Jego Miłości, bo to jest Istota Jego bytu.

Gdy zagłębisz się w Jego bogactwie miłości, pozostaniesz tam. Utwierdzisz się w Nim. To twoje miejsce; a stamtąd, jak z wysokiego balkonu będziesz patrzyła na życie, na bliźniego, na służbę chwale Bożej pod nowym kątem, który zmieni całkowicie twoje zwykłe, małe opinie. Dlatego wydawało się, że święci prowadzą dziwne życie: nie mieli już tych samych oczu.

Atmosfera świata jest tak kłamliwa, że Prawda nie może się do niej dostosować. Wejdź w moje obszary miłości i ukryj się w nich” (Gabriela Bossis, ON i ja, tom II nr 25, 23 maja 1946). 

Piękne wideo TUTAJ – z poniższymi słowami

Niebo
Niebo chodzi po ziemi
Ziemia chodzi po ziemi
Niebo
Niebo chodzi po ziemi
Ziemia chodzi po niebie
Jest jeden świat

Nie ma dwóch światów
Jest jeden
Niebo chodzi po ziemi
Ziemia chodzi po niebie
Cieszy się każdym rumiankiem
Podaje wodę dzbankiem
Miłość stamtąd i stąd

AUTOR TEKSTU: Mietek Szcześniak, ks. Jan Twardowski

Komentarze

komentarze 3 do wpisu “Najzwyklejsze CZYNY plus Spojrzenie twego Wielkiego Przyjaciela”
 1. Buffy pisze:

  Nothnig I could say would give you undue credit for this story.

 2. Katarzyna pisze:

  Z tym cytatem może zacznę spokojnie jeść, pić i spać… bo zawsze szkoda na to czasu! Dziękuje

 3. Katarzyna pisze:

  Witam wszystkich

  w ostatnim wpisie zaproponowałam aby dzielić się utworami muzycznymi lub prostymi sposobami modlitwy w życiu codziennym, zachęcam jeżeli macie takie „ukryte skarby” do opisania..

  różne „chrześcijańskie notowania list przebojów” można znaleźć
  np.
  http://radioszczecin.pl/129,13000,zlota-lista-przebojow-chrzescijanskich&sp=1

  ale może na blogu Ojca jakoś można by stworzyć zakładkę z „Propozycja przebojów „On i Ja”” i zebrać dotychczasowe propozycje, linki… ?