Miłosierny Ojciec (mp3)

26 lutego 2016, autor: Krzysztof Osuch SJ

Rozważnie o marnotrawnym synu i miłosiernym Ojcu jest pomyślane jako wprowadzenie do osobistej medytacji.

Po kliknięciu w poniższy link trzeba trochę poczekać aż otworzy się prosty odtwarzacz i automatycznie pojawi się nagrane rozważanie:

Miłosierny Ojciec i syn marnotrawny, Łk 15 (mp3)

**********************************************************

Radość z nawrócenia grzesznika

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza 15,1-3.11-32

Zbliżali się do Jezusa wszyscy celnicy i grzesznicy, aby Go słuchać. Na to szemrali faryzeusze i uczeni w Piśmie: «Ten przyjmuje grzeszników i jada z nimi».
Opowiedział im wtedy następującą przypowieść: «Pewien człowiek miał dwóch synów. Młodszy z nich rzekł do ojca: „Ojcze, daj mi część majątku, która na mnie przypada». Podzielił więc majątek między nich. Niedługo potem młodszy syn, zabrawszy wszystko, odjechał w dalekie strony i tam roztrwonił swój majątek, żyjąc rozrzutnie. A gdy wszystko wydał, nastał ciężki głód w owej krainie i on sam zaczął cierpieć niedostatek. Poszedł i przystał do jednego z obywateli owej krainy, a ten posłał go na swoje pola, żeby pasł świnie. Pragnął on napełnić swój żołądek strąkami, którymi żywiły się świnie, lecz nikt mu ich nie dawał.
Wtedy zastanowił się i rzekł: «Iluż to najemników mojego ojca ma pod dostatkiem chleba, a ja tu z głodu ginę. Zabiorę się i pójdę do mego ojca, i powiem mu: Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Bogu i względem ciebie, już nie jestem godzien nazywać się twoim synem: uczyń mię choćby jednym z najemników». Wybrał się więc i poszedł do swojego ojca. A gdy był jeszcze daleko, ujrzał go jego ojciec i wzruszył się głęboko; wybiegł naprzeciw niego, rzucił mu się na szyję i ucałował go.
A syn rzekł do niego: «Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Bogu i względem ciebie, już nie jestem godzien nazywać się twoim synem».
Lecz ojciec rzekł do swoich sług: «Przynieście szybko najlepszą suknię i ubierzcie go; dajcie mu też pierścień na rękę i sandały na nogi. Przyprowadźcie utuczone cielę i zabijcie: będziemy ucztować i bawić się, ponieważ ten mój syn był umarły, a znów ożył; zaginął, a odnalazł się». I zaczęli się bawić.
Tymczasem starszy jego syn przebywał na polu. Gdy wracał i był blisko domu, usłyszał muzykę i tańce. Przywołał jednego ze sług i pytał go, co to znaczy.
Ten mu rzekł: «Twój brat powrócił, a ojciec twój kazał zabić utuczone cielę, ponieważ odzyskał go zdrowego». Na to rozgniewał się i nie chciał wejść; wtedy ojciec jego wyszedł i tłumaczył mu.
Lecz on odpowiedział ojcu: «Oto tyle lat ci służę i nigdy nie przekroczyłem twojego rozkazu; ale mnie nie dałeś nigdy koźlęcia, żebym się zabawił z przyjaciółmi. Skoro jednak wrócił ten syn twój, który roztrwonił twój majątek z nierządnicami, kazałeś zabić dla niego utuczone cielę».
Lecz on mu odpowiedział: «Moje dziecko, ty zawsze jesteś przy mnie i wszystko moje do ciebie należy. A trzeba się weselić i cieszyć z tego, że ten brat twój był umarły, a znów ożył; zaginął, a odnalazł się».

Komentarze

Jedna odpowiedź do wpisu “Miłosierny Ojciec (mp3)”
 1. Zofia pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=JwK21RL_KgE

  ANIMA CHRISTI, SANCTIFICA ME
  CORPUS CHRISTI, SALVA ME.
  SANGUIS CHRISTI, INEBRIA ME
  AQUA LATERIS CHRISTI, LAVA ME.

  Passio Christi, conforta me.
  O bone Iesu, exaudi me.
  Intra vulnera tua absconde me.

  ANIMA CHRISTI, SANCTIFICA ME
  CORPUS CHRISTI, SALVA ME.
  SANGUIS CHRISTI, INEBRIA ME
  AQUA LATERIS CHRISTI, LAVA ME.

  Ne permittas a te me separari.
  Ab hoste maligno defende me.
  In hora mortis meæ voca me.

  ANIMA CHRISTI, SANCTIFICA ME
  CORPUS CHRISTI, SALVA ME.
  SANGUIS CHRISTI, INEBRIA ME
  AQUA LATERIS CHRISTI, LAVA ME.

  Et iube me venire ad te,
  ut cum sanctis tuis laudem te
  per infinita sæcula sæculorum. Amen.

  ANIMA CHRISTI, SANCTIFICA ME
  CORPUS CHRISTI, SALVA ME.
  SANGUIS CHRISTI, INEBRIA ME
  AQUA LATERIS CHRISTI, LAVA ME.