Reportaż Papież Franciszek – Prorok – YouTube

26 grudnia 2015, autor: Krzysztof Osuch SJ

Osobom pragnącym lepiej poznać papieża Franciszka należałoby pewno polecić samą książkę: PROROK BIOGRAFIA FRANCISZKA,PAPIEŻA RADYKALNEGO – Austen Ivereigh. Cenna jest też rozmowa z autorem książki! Polecam zatem ten świetny wywiad emitowany ostatnio w Telewizji TRWAM (ufając, że mogę sobie na taki wyjątek pozwolić. Dziękuję.).

PROROK BIOGRAFIA FRANCISZKA,PAPIEŻA RADYKALNEGO

To książka o kościelnym liderze, który od młodości czuł się powołany do bycia radykalnym przywódcą i któremu dano władzę, by nim był.

W biografii tej jest wiele historii, które powinny przyciągnąć uwagę z powodu światła, jakie rzucają na kwestie sporne lub ważne wydarzenia w życiu Franciszka…. To nie jest opowieść o człowieku, tylko o jego trzech reformach – reformie argentyńskiej prowincji jezuitów, reformie Kościoła argentyńskiego i teraz – Kościoła powszechnego.

Austen Ivereigh, autor tej biografii, poświęcił dwa lata na podróże, spotkania i wertowanie dziesiątków tysięcy stron dokumentów, by prześledzić drogę, jaką przeszedł Bergoglio – od slumsów Argentyny do Watykanu. W książce znaleźć można wiele perełek, jakie autor wyłuskał ze wspomnień swoich rozmówców.

 

Kategoria: Bez kategorii

Komentowanie wyłączone.