„Weź Moje Serce, wyciśnij Krew na”… Ukrainę, świat

12 lutego 2015, autor: Krzysztof Osuch SJ

Te słowa Pana Jezusa – z „ON i ja” – mogą być ucztą dla ducha w czasie dłuższej modlitwy… Ponadto wypowiedziane zostały we Francji, w czasie trwającej wojny! Dziś wojen nie brakuje… Toczą się negocjacje i próby zapobieżenia rozlaniu się znanego konfliktu znacznie dalej…

RADA JEZUSA – ta z pierwszego zdania (poniżej) – jest kapitalna! SERCE i KREW. Jego Serce, Jego Krew! I jeszcze to: „wszystko może służyć Dobru, nawet zło. A Ja mogę kazać służyć mojej chwale nawet tym, którzy szukają zamętu i gwałtu”.

A potem jeszcze tyle REWELACJI. Wbrew wszystkiemu – po „użyciu” Krwi Pana Jezusa – możemy zawsze wypłynąć na głębie, odpowiadając na zawsze aktualną Boską Miłość Jezusowego Serca…

Znalezione obrazy dla zapytania serce Jezusa

– 1944 – 14 września. Kościół we Fresne. Godzina święta. –

„Weź moje serce, wyciśnij krew na Francję, na świat, aby siła oczyszczająca zmieniła postać rzeczy.

Wiesz, że wszystko może służyć Dobru, nawet zło.

A Ja mogę kazać służyć mojej chwale nawet tym, którzy szukają zamętu i gwałtu.

Ale trzeba się modlić.

Widzisz, że zawsze proszę o współpracę ze Mną. I w tym także nie pozostawiajcie Mnie samego. Czy nie lubisz Mi pomagać? Próbuj. Zobaczysz, że pomogę ci pomagać Mi… Ależ tak, pomagam ci zawsze, moja córeczko… choć tego nie dostrzegasz.

  • Jestem Przyjacielem, który czyni dobro w domu i który niekiedy znika zanim Go rozpoznają i podziękują Mu. Nie znaczy to, że nie lubię  waszych podziękowań. Przyjmuję je do mego serca jako tchnienie waszej miłości. Ale wasz Wielki Przyjaciel jest tak łagodny, że Jego delikatność znajduje przyjemność w usuwaniu  od was wszelkich rzeczy szkodliwych z tak wielką dyskrecją, że często mówicie: 'kto to zrobił? los? przypadek?’ A nie pomyślicie: 'To On! Ten sam, który nas tak bardzo kocha!’ Ty rozpoznawaj Mnie.

  • Dawaj Mi radość swego podziękowania choćby tylko raz na dzień! Mimo, że masz do tego o wiele więcej okazji, bo Ja to sprawiam, że żyjesz, oddychasz, że bije twoje serce. Czy wiesz o tym? Ponieważ Ja ciebie nie opuszczam, ty także nie opuszczaj Mnie. To będzie twoja wdzięczność dla twego Zbawcy. Z nas dwojga Ja będę szczęśliwszy: bo potrzebuję ciebie bardziej, niż ty potrzebujesz Mnie.

  • Ja jestem bardziej spragniony. Zniżam się aż do powiedzenia ci tego, aż do wydania ci się żebrakiem. Dziwisz się, ale tak jest dlatego, że Ja, będąc samą miłością, zawsze jestem Tym, kto kocha więcej. Wiesz, że miłość porównuje się z ogniem, pożerającym i jest to słabe porównanie.

  • O, kiedy zobaczysz!… Kiedy poczujesz… powróciłabyś na ziemię, by wycierpieć wszystko na cześć Miłości nareszcie posiadanej. Dziecino moja, kochaj Mnie! Widzisz jak żebrzę” (Gabriela Bossis, ON i ja. Rozmowy…, t. II nr 295).

Komentowanie wyłączone.