„ON i ja”, Gabriela Bossis, „MUSICIE TYLKO CHCIEĆ” – YouTube

10 lutego 2013, autor: Krzysztof Osuch SJ

Zwykle to Jezus – i właściwie zawsze  jako pierwszy – mówi o swej MIŁOŚCI. Jest w tym niezrównany i niedościgniony. Czytając i rozważając słowa Jezusa z „ON i ja”, mam ochotę retorycznie zapytać: czy ktoś inny mówi (ci) TAK (!) o swojej miłości do ciebie?! … Ale jest i druga strona medalu: Jezus też oczekuje na moją / naszą miłość. Poniższy wpis mówi o tym bardzo wyraźnie. – A więcej pięknych myśli w filmiku – na tle obrazów i melodii…

„Ustokrotnij swą miłość przez pragnienia, przez skruchę, przez stałe towarzyszenie Mi, przez twoje czułe spojrzenia. Jak nieśmiertelniki zrywam wszystkie te kwiaty waszej delikatności i jestem ich spragniony”   

„ON i ja”, Gabriela Bossis, „MUSICIE TYLKO CHCIEĆ” – YouTube.

Zobacz też na blogu: TEMATY z „ON i ja” = http://osuch.sj.deon.pl/category/on-i-ja-tematycznie/

„Moja miłość ponagla Mnie, abym mówił do ciebie i oczekuję tej chwili jak wielkiej radości. Nie opóźniaj jej. Patrz na Mnie. Słuchaj Mnie. Ja jestem twoim Jedynym. Korzystaj dobrze z mojej łaski. Dobrze, to znaczy w głębokiej pokorze i z chęcią podobania się Mnie. Jak masz Mi się podobać? Podzielając moją radość. Gdybym tylko sam pragnął tej chwili 'nas dwojga’, tych milczących zwierzeń o niezwykłej intymności, tego zjednoczenia naszej woli, tego uczucia szczęścia, że jesteśmy razem, bardziej złączeni niż kiedykolwiek; gdybym był sam, czy sądzisz, że odczuwałbym taką samą słodycz? Twoja radość wywołuje moją, do której dorzucam przyjemność, jaką tobie sprawiam. Tak bardzo jej potrzebujesz… o wiele więcej niż ci się zdaje. Gdybym zawiesił moją pomoc, co stałoby się z tobą?

Nie licz nigdy na siebie samą, inaczej pozbawiasz Mnie możności przyjścia ci z pomocą. Gdy poznasz dobry sposób zbliżenia się do Mnie, chwytaj go od razu. Będąc bliżej znajdziesz inny i stopniowo będziesz postępowała w prostocie miłości. Niech twoim celem będzie prostota, ona zachowa cię małą. Przypominasz sobie? 'Miłość nie nadyma się pychą’. Umieść swą pewność w Potędze pełnej miłosierdzia. O, moja córko! Bądź Mi wierną i pełną ufności. Pozwól Mi działać w tobie i przez ciebie.

Zmierzaj do osiągnięcia mego zadowolenia, nie twego: właśnie to jest miłość – myśleć jedynie o szczęściu Drugiego. Drugiego – Boga, Zbawiciela.

O, możesz Mi dać całą swoją istotę, w całym swoim życiu, bo Ja oddałem ci się cały w moim życiu”.

– Panie, chciałabym żyć wielokrotnie!…

– „Ustokrotnij swoje pragnienia, one zakryją twoje ubóstwo. Włożę na twoje ramiona nędzny, skrwawiony łachman, w który Mnie odziano aby Mnie znieważać u Piłata.

Ustokrotnij swą miłość przez pragnienia, przez skruchę, przez stałe towarzyszenie Mi, przez twoje czułe spojrzenia. Jak nieśmiertelniki zrywam wszystkie te kwiaty waszej delikatności i jestem ich spragniony” (Gabriela Bossis, ON i ja, 13 marca 1947).

 

Komentarze

komentarze 2 do wpisu “„ON i ja”, Gabriela Bossis, „MUSICIE TYLKO CHCIEĆ” – YouTube”
  1. okrzos pisze:

    TYTUŁ wzięty z tego kontekstu:

    „Życie zostało wam dane tylko po to, abyście płonęli miłością i mieści się to w waszych możliwościach, musicie tylko chcieć. O, jakie to piękne życie, niepodobne do żadnego innego! Jakaż jest jego tajemnica! Jak wędrujemy wspólnie! Jej droga pokrywa się z moją drogą. Duch ją unosi, chcę powiedzieć: otacza ją i prowadzi. On daje jej takie uniesienia, że sądzi, iż wszystko jest proste, a cnota czymś naturalnym. Wzywaj Ducha, by przybył unieść cię!” (On i ja, 17 lipca 1947).