Krzysztof Osuch SJ, Moje KSIĄŻKI

20 listopada 2012, autor: Krzysztof Osuch SJ

Krzysztof Osuch SJ

moje KSIĄŻKI – najnowsza na końcu

RACHUNEK SUMIENIA – szczegółowy i ogólny

Jak codziennie ulepszać siebie, relacje z Bogiem i drugim człowiekiem
pomniejsz okładkę

 http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=28474

Zwykle codzienny rachunek sumienia jest pierwszą praktyką, która znika z życia człowieka wierzącego.Często nie zna on przyczyn porzucenia praktyki analizy – wobec Boga – minionego dnia. Często też nie widząc natychmiastowych efektów, ulega łatwo zniechęceniu i nie dostrzega już praktycznej wartości rachunku sumienia w przeciążonym zajęciami życiu.Autor zapoznaje czytelnika z metodami rachunku sumienia św. Ignacego, szczegółowego i ogólnego. Podkreśla, że życie człowieka – jeśli ma być dobre, wymaga samodyscypliny i podjęcia planowych zadań. Książka może być interesującą lekturą dla każdego, gdyż przedstawiony w niej tzw. „ignacjański rachunek sumienia” – jest właściwie uniwersalny i praktykowany był już w starożytności i początkach chrześcijaństwa.

BÓG tak wysoko Cię ceni 

Rozważania na niełatwe tematy. Wyd. 2009 i 2011
pomniejsz okładkę
„Człowieku, dlaczego sobie samemu uwłaczasz, skoro Bóg tak wysoko cię ceni. Dlaczego wywyższony przez Boga tak bardzo siebie poniżasz”.
Słowa świętego Piotra Chryzologa stały się dla Autora punktem wyjścia do postawienia fundamentalnych pytań o naturę Boga i tożsamość człowieka. Książka składa się z kilkudziesięciu rozważań. Autor porusza problem kondycji człowieka, jego pragnień, słabości i grzechów. Jednocześnie wskazuje dar największy, o który nie trzeba zabiegać – bezwarunkową miłość Boga. Jej odkrycie nadaje sens wszystkiemu co, nas spotyka. Bóg kocha grzesznika, a to przecież Dobra Nowina dla każdego.

Przed tobą jest DAL 

Rozważania o miłości, pokonanej śmierci i jasnym wyborze. Wyd. 2011
pomniejsz okładkę

„I ciebie chce On wybawić z nieszczęść, przed tobą jest dal”. Te natchnione słowa, jakie do cierpiącego Hioba skierował przyjaciel, wciąż niosą nadzieję na Bożą pomoc i szczęśliwy finał życia. W podobnym duchu utrzymane są niniejsze rozważania. Pomogą one dostrzec miłość Boga, której doświadczanie jest przedsmakiem Nieba.

spotkanie pragnień
miłość, która przynagla
nienawiść
pożytek z cierpienia
pokonana śmierć
lęk przed potępieniem
lekarstwo na grzech
wybór życia
łamanie konwenansów
wolność krzyża

Modlitwa w szkole św. Ignacego Loyoli

http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=44210

Proponowany zbiór konferencji zawiera wytyczne do nauki modlitwy w szkole św. Ignacego Loyoli i z pewnością będzie pożyteczną lekturą dla udzielających Ćwiczeń Duchowych.
Najnowsza:

PRZYJDĘ NIEBAWEM   

Rozważania na czas kryzysu, lęku i powrotu Jezusa. Wyd.2012

pomniejsz okładkę

nota wydawcy:

Na szczęście codzienne życie wcale nie musi kręcić się od rana do wieczora, w świątek, piątek i w niedzielę, jedynie wokół budowy autostrad, kursu franka szwajcarskiego, podwyżki cen benzyny, banków i wielkich emocji na stadionach piłkarskich.

W tym życiu gra toczy się o znacznie większą stawkę. Przecież chrześcijanie czekają na powrót Chrystusa. Ale czy za Nim tęsknią? Oprócz medialnych newsów, istnieją jeszcze inne sprawy, o których nie można zapomnieć ani ich zaniedbać. Bo to od nich zależy przyszłość świata i nasze wieczne przeznaczenie. Warto więc czasem się nad nimi zastanowić, by zachować twarz w chwili kryzysu i nie wpaść w ramiona lęku. Bóg mimo wszystko ma dobre zamiary względem tego świata. Dlatego ciągle wskazuje kierunek odnowy.

 

zakupu w jednym miejscu: Dewocjonalia, księgarnia, pocztówki, multimedia - Sklep DEON link poniżej:
Kategoria: Bez kategorii

Komentarze

Jedna odpowiedź do wpisu “Krzysztof Osuch SJ, Moje KSIĄŻKI”