K. Osuch SJ, Grzechy prowokują gniew i miłosierdzie (mp3)

24 września 2012, autor: Krzysztof Osuch SJ

Dzisiaj na Mszy św. dla rekolektantów – w przeddzień Spowiedzi – rozważanie dotyczyło grzechów…Może ktoś zechce zmierzyć się z tym trudnym tematem.

  • Bardzo podobne rozważanie jest dostępne tu: http://mateusz.pl/mt/ko/ko-gpgim.htm    
  • W wersji książkowej (w BÓG tak wysoko Cię ceni) jest ono uzupełnione.
  • A kto zechce posłuchać dzisiejszego kazania/homilii, to jest to możliwe (mam kłopoty z głosem, proszę zatem o wyrozumiałość wobec brzmienia…); :
  • Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

  • UWAGA: jedyny sposób (przynajmniej u mnie): należy kursorem zaznaczyć link + i skopiować go „ręcznie”, tzn. funkcją: Ctrl+C; i dopiero wkleić link na pasku adresu u góry; i oczywiście: Enter. Powodzenia!
  • Cytat z kazania niech „usprawiedliwi” powyższy obraz Ukrzyżowanego – naszego Pana i Zbawiciela: „Człowiek powołany jest do tego, by wraz z Bogiem cierpieć cierpieniem, jakie świat bez Boga zadaje Bogu”. „Oto metanoia (nawrócenie): nie myśleć najpierw o swojej biedzie, grzechach i trwogach, ale pozwolić się pociągnąć drogą Jezusa Chrystusa, w Jego posłanie. (…) Kiedy nam nie zależy, by uchodzić za kogoś, wtedy oddajemy się zupełnie w ręce Boga, bierzemy na serio nie nasze własne cierpienia, lecz cierpienia Boga w świecie; czuwamy z Chrystusem w Getsemani; (…) To w ten sposób stajemy się ludźmi, chrześcijanami” – tak napisał Dietrich Bonhoeffer, sam zamknięty w hitlerowskiej celi śmierci.

Komentarze

komentarzy 17 do wpisu “K. Osuch SJ, Grzechy prowokują gniew i miłosierdzie (mp3)”
  1. avatar 2 pisze:

    Jakiś czas temu obejrzałem film „Pasja”. Dał mi dużo do zrozumienia i chyba odnalazłem w życiu to, czego szukałem.

Zostaw odpowiedź