K. Osuch SJ, Grzechy prowokują gniew i miłosierdzie (mp3)

24 września 2012, autor: Krzysztof Osuch SJ

Dzisiaj na Mszy św. dla rekolektantów – w przeddzień Spowiedzi – rozważanie dotyczyło grzechów…Może ktoś zechce zmierzyć się z tym trudnym tematem.

 • Bardzo podobne rozważanie jest dostępne tu: http://mateusz.pl/mt/ko/ko-gpgim.htm    
 • W wersji książkowej (w BÓG tak wysoko Cię ceni) jest ono uzupełnione.
 • A kto zechce posłuchać dzisiejszego kazania/homilii, to jest to możliwe (mam kłopoty z głosem, proszę zatem o wyrozumiałość wobec brzmienia…); :
 • https://dl.dropbox.com/u/65133036/mp3/Grzechy%20prowokuj%C4%85%20gniew%20i%20mi%C5%82osierdzie%20Boga.mp3  
 • UWAGA: jedyny sposób (przynajmniej u mnie): należy kursorem zaznaczyć link + i skopiować go „ręcznie”, tzn. funkcją: Ctrl+C; i dopiero wkleić link na pasku adresu u góry; i oczywiście: Enter. Powodzenia!
 • Cytat z kazania niech „usprawiedliwi” powyższy obraz Ukrzyżowanego – naszego Pana i Zbawiciela: „Człowiek powołany jest do tego, by wraz z Bogiem cierpieć cierpieniem, jakie świat bez Boga zadaje Bogu”. „Oto metanoia (nawrócenie): nie myśleć najpierw o swojej biedzie, grzechach i trwogach, ale pozwolić się pociągnąć drogą Jezusa Chrystusa, w Jego posłanie. (…) Kiedy nam nie zależy, by uchodzić za kogoś, wtedy oddajemy się zupełnie w ręce Boga, bierzemy na serio nie nasze własne cierpienia, lecz cierpienia Boga w świecie; czuwamy z Chrystusem w Getsemani; (…) To w ten sposób stajemy się ludźmi, chrześcijanami” – tak napisał Dietrich Bonhoeffer, sam zamknięty w hitlerowskiej celi śmierci.

Komentarze

komentarzy 17 do wpisu “K. Osuch SJ, Grzechy prowokują gniew i miłosierdzie (mp3)”
 1. avatar 2 pisze:

  Jakiś czas temu obejrzałem film „Pasja”. Dał mi dużo do zrozumienia i chyba odnalazłem w życiu to, czego szukałem.

 2. Zalukaj pisze:

  ja polecam oglądaj tutaj filmy legalnie przed bogiem

 3. Proceder pisze:

  Ciekawy artykuł, pozdrawiam

 4. upvod.pl pisze:

  Nie wiesz gdzie legalnie oglądać filmy online? Skorzystaj z upVOD, czyli największej bazy legalnych linków do filmów i seriali!

 5. Banksterzy – Film którego boją się banki

 6. Pętla 2020 online pokazuje jak było naprawdę z aferą podkarpacką

 7. Michał pisze:

  Jakiś czas temu na stronie https://vodfilmy.pl obejrzałem film „Pasja”. Dał mi dużo do zrozumienia i chyba odnalazłem w życiu to, czego szukałem. Dziękuję za udostępnienie kazania!

 8. Everything is very open with a really clear explanation of the challenges. It was definitely informative. Your website is very helpful. Thank you for sharing!

 9. Philly pisze:

  Your awnser shows real intelligence.

 10. Owen Knower pisze:

  I just want to mention I’m very new to blogs and certainly liked your page. More than likely I’m going to bookmark your site . You surely come with really good articles and reviews. Thank you for sharing your web page.

 11. Idell pisze:

  Hi there, just became aware of your blog through Google, and found that it is really informative. I am gonna watch out for brussels. I’ll be grateful if you continue this in future. Lots of people will be benefited from your writing. Cheers!

 12. opal pisze:

  Z całego serca dziękuje Ojcu za trud. Informacje które miałam potwierdzają się. To przejmujące. Bóg zapłać.

 13. opal pisze:

  Przed laty otrzymałam od kogoś taki wizerunek Ukrzyzowanego Pana Jezusa z komentarzem, że pewna osoba zrobiła kilka fotografii w kościele, między innymi krzyża z pasyjką Pana Jezusa Ukrzyżowanego. Na wywołanym zdjęciu, ku wielkiemu zdziwieniu ciało Pana Jezusa było zsieczone i ociekające krwią… Takie znamiona męki nie były widoczne na Ukrzyżowanym w kościele….
  Czy Ojciec ma jakieś źródło potwierdzające lub wykluczające takie informacje…?

  Bardzo dziękuję za poruszające rozważanie, szczególnie za wersję dźwiękową MP3, której wprawdzie nie udało się odsłuchać bezpośrednio, ale bez trudności można pobrać idąc tropem podanej przez Ojca instrukcji.
  BÓG ZAPŁAĆ OJCZE!