sms z „ON i ja”!

8 listopada 2012, autor: Krzysztof Osuch SJ

sms z „ON i ja”!

 • Pani Małgorzata zgodziła się wpisywać także na moim blogu swoje codzienne SMS-y rozsyłane do zaprzyjaźnionych osób. Ich treścią jest jedno czy parę zdań z „On i ja”. Dziękuję! Oczywiście, także inni mogą dorzucać swoje ulubione fragmenty, do czego zachęcam! Można też w tym miejscu – w formie komentarza – podzielić się krótką refleksją, związaną z „On i ja”.  Kto woli dłuższe fragmenty, niech przeniesie się na tę stronę: „ON i ja”

„NIE POZOSTAWAJ DŁUGO BEZ POSZUKIWANIA MNIE W POBOŻNEJ KSIĄŻCE LUB WEWNĄTRZ SIEBIE. TRZEBA DMUCHAĆ NA OGIEŃ, TRZEBA GO PODSYCAĆ, TRZEBA GO ODNAWIAĆ CZĘSTO, BO INACZEJ SPOSTRZEGASZ, ŻE GAŚNIE. TAK SAMO JEST Z WASZĄ PEŁNĄ MIŁOŚCI PAMIĘCIĄ O WIELKIM PRZYJACIELU. NIE OPUSZCZAJCIE GO. PODTRZYMUJCIE STARANNIE CODZIENNY PŁOMIEŃ. DNI BĘDĄ PRZECHODZIŁY I, W SPOSÓB NATURALNY I BEZ WYSIŁKU, DOPROWADZĘ WAS DO OSTATECZNEGO ROZPŁOMIENIENIA. CZY WIDZIAŁAŚ APOTEOZY? DLACZEGO TWÓJ KONIEC ŻYCIA NIE MIAŁBY BYĆ TAKI? ODŻYWIAJ NASZĄ MIŁOŚĆ”. – Jezus do Gabrieli Bossis, ON i ja.

„SMS” z „ON i ja”! – Zdjęcie Gabrieli Bossis

Dziś odkryłem Gabrielę Bossis na fb: https://www.facebook.com/Gabriela-Bossis-442907195888848/ 

Komentarze

komentarzy 1 679 do wpisu “sms z „ON i ja”!”
 1. Małgorzata pisze:

  „Daj Mi pierwsze miejsce, córko moja, i to Mi wystarczy. Ono gwarantuje Mi ciebie, a ty czujesz, że jestem ponad wszelkimi siłami, jakie są w tobie. Proś Ducha, aby ustalił w tobie ten porządek. To porządek Stworzenia. To porządek Objawienia. To porządek Miłości”.(t.1, nr 212)

 2. Małgorzata pisze:

  „Proś Mnie o przebaczenie, jeżeli masz sobie do wyrzucenia braki… Nie, nie u moich stóp, na moim sercu”.(t.3, nr 57)

 3. Małgorzata pisze:

  „Wymagam tak mało. Tak łatwo można Mnie zadowolić. Proszę tylko, aby Mnie zaproszono, a Sam zajmę się przygotowaniem gościny”.(.t.3, nr 138)

 4. Małgorzata pisze:

  „O, czułości Boga! Stoję na dole schodów waszego życia i nadsłuchuję, czy wasze kroki zbliżają się, czy też oddalają na zawsze…” (t.3, nr 185)

 5. Małgorzata pisze:

  „Biedne maleństwa, które tak źle znają swego Zbawcę! Nie ograniczajcie swej ufności: On nie ograniczy się w swych łaskach. Bądźcie spragnieni Boga, a otrzymacie”.(t.3, nr 198)

 6. Małgorzata pisze:

  „Czy życie swoje urządzasz dla siebie, czy dla Mnie? Ojciec i Ja czekamy na wasze odpowiedzi”.
  (t.1, nr 697)

 7. Małgorzata pisze:

  „Moje bogactwo i moja potęga są na usługach mego miłosierdzia. Jeden wasz powrót i moje ramiona Zbawcy otwierają się szeroko. Serce moje nie zapomina, że oddało wam całą swą krew”.(t.2, nr 302)

 8. Małgorzata pisze:

  „Powtarzaj: ‚Wiem, że nic o Tobie nie wiem. Ale mam wiarę i ufność oddając się miłośnie, bez zastrzeżeń, na życie i na śmierć, bo Ty jesteś jeszcze bardziej obecny, bardziej kochający, bardziej mój ‚”.(t.2, nr 290)

 9. Małgorzata pisze:

  „Sposób rozmowy jest ważniejszy niż sama rozmowa: mów do Mnie z entuzjazmem miłości”. ( t.3, nr 106)

 10. Małgorzata pisze:

  „Widzisz, są trzy sądy: sądzą nas inni i jest to sąd błędny, bo oni widzą tylko to, co jest na zewnątrz; sądzimy się sami i to niedokładnie, bo patrzymy tylko w swoje wnętrze nie zdając sobie sprawy z przykładu, jaki dajemy. Ja jeden znam właściwie każdą duszę i to Syn Człowieczy będzie sadził świat”. (t.2, nr 89)

 11. Małgorzata pisze:

  „Jeżeli to nie twoja krew płynie razem z moją, to może twoja krew płynie we Mnie, w moim życiu. Twoja krew, która żyje, a nie twoja krew, która umiera. Nie rozłączajmy się nigdy, ponieważ Ja przeżyłem wszystko. Wszystko się dokonało”.(t.1, nr 864)

 12. Małgorzata pisze:

  „Nic bezużytecznego, ani w słowach, ani w gestach. Nic poza Mną. Wszystko w twym sercu ma być ofiarowane Mnie i Ja rozporządzę wszystkim”.(t.2, nr 223)

 13. Małgorzata pisze:

  „Prosiłaś Mnie o nieustające strumienie Wiary, Nadziei i Miłości: trzeba często ćwiczyć się w nich. Mów: ‚Wierzę w Ciebie, ukochana Miłości, Ufam Tobie, Potężna Miłości, Kocham Cię, Nieskończona Miłości, a bliźniego dla Ciebie. Ty jesteś cały dla mnie, ja jestem cała dla Ciebie'”.(t.2, nr 146)

 14. Małgorzata pisze:

  „Widzisz, jak małe jest twoje zadanie: jedna chwila!… To takie krótkie. Dajesz Mi ją z całego serca, by służyła mojej chwale, miłości. Podpisujesz się pod tym?… I po chcesz dotrzymać słowa? Aż do ostatniej chwili? Ja za jedną chwilę daję Wieczność!…”(t.3, nr 63)

Zostaw odpowiedź