sms z „ON i ja”!

8 listopada 2012, autor: Krzysztof Osuch SJ

sms z „ON i ja”!

Pani Małgorzata zgodziła się wpisywać także na moim blogu swoje codzienne SMS-y rozsyłane do zaprzyjaźnionych osób. Ich treścią jest jedno czy parę zdań z „On i ja”. Dziękuję! Oczywiście, także inni mogą dorzucać swoje ulubione fragmenty, do czego zachęcam! Można też w tym miejscu – w formie komentarza – podzielić się krótką refleksją, związaną z „On i ja”.  Kto woli dłuższe fragmenty, niech przeniesie się na tę stronę: „ON i ja”

„NIE POZOSTAWAJ DŁUGO BEZ POSZUKIWANIA MNIE W POBOŻNEJ KSIĄŻCE LUB WEWNĄTRZ SIEBIE. TRZEBA DMUCHAĆ NA OGIEŃ, TRZEBA GO PODSYCAĆ, TRZEBA GO ODNAWIAĆ CZĘSTO, BO INACZEJ SPOSTRZEGASZ, ŻE GAŚNIE. TAK SAMO JEST Z WASZĄ PEŁNĄ MIŁOŚCI PAMIĘCIĄ O WIELKIM PRZYJACIELU. NIE OPUSZCZAJCIE GO. PODTRZYMUJCIE STARANNIE CODZIENNY PŁOMIEŃ. DNI BĘDĄ PRZECHODZIŁY I, W SPOSÓB NATURALNY I BEZ WYSIŁKU, DOPROWADZĘ WAS DO OSTATECZNEGO ROZPŁOMIENIENIA. CZY WIDZIAŁAŚ APOTEOZY? DLACZEGO TWÓJ KONIEC ŻYCIA NIE MIAŁBY BYĆ TAKI? ODŻYWIAJ NASZĄ MIŁOŚĆ”. – Jezus do Gabrieli Bossis, ON i ja.

 

Zdjęcie Gabrieli Bossis

Dziś odkryłem Gabrielę Bossis na fb: https://www.facebook.com/Gabriela-Bossis-442907195888848/ 

Komentarze

komentarzy 2 514 do wpisu “sms z „ON i ja”!”
 1. Małgorzata pisze:

  „Choćbyś nawet nie zrozumiała teraz wszystkiego, o czym ci z tak wielką miłością mówię, to jednak powiem ci to, bowiem przyjdzie kiedyś dzień, godzina, okoliczność, kiedy twoje oczy otworzą się na ukryty sens moich słów i kiedy twoja dusza oblecze się w Siłę, która stanowi ich wątek” (t.3, nr 13).

 2. Małgorzata pisze:

  „Nie bądźcie bojaźliwi, kiedy mówicie o Mnie, ale miłujcie się miłością pełną pokoju i entuzjazmu. Czy nie dzielicie życia Boga?” (t.3, nr 220)

  • Dorota pisze:

   http://spiewnikreligijny.pl/teksty/689,entuzjazm/
   Ref.: Pytasz, skąd ja mam ten entuzjazm? (2x);Jezus mi daje nowe życie,On mi swą radość dał obficie,To On mi daje ten entuzjazm
   1. Radość, radość. radość. radość !Radość mają ci. których Panem jest Bóg! (bis)
   2. Miłość, miłość, miłość, miłość!Miłość mają ci, których Panem jest Bóg!
   3. Pokój, pokój, pokój, pokój!Pokój mają ci, których Panem jest Bóg!
   4. Szczęście, szczęście, szczęście, szczęście! Szczęście mają ci, których Panem jest Bóg!
   5. Wszystko mają ci, których Panem jest Bóg!Wszystko mają ci, których Panem jest Bóg!

   • Dorota pisze:

    Poprzednio wysłałam komentarz z błędem w adresie .Przepraszam Dorota

 3. Małgorzata pisze:

  „Uwierz, że kocham to, co Mi dajesz, kiedy Mi dajesz: ależ tak, Ja cię w to wyposażyłem, ale ty, biedaczka, dałaś Mi to; dziękuję, że o Mnie pomyślałaś” (t.3, nr 187).

 4. Malgorzata pisze:

  „Powiedziałem ci, że tylko drobna przeszkoda nie pozwala wam Mnie widzieć. Wierzcie jednak w moją niewidzialną obecność, pełną serdecznej, niezrównanej miłości…” (t.3, nr 837)

 5. Malgorzata pisze:

  „Słuchaj śpiewu mego serca. Będzie Ci towarzyszył” (t. 1, nr 471).

  • Dorota pisze:

   https://piesni-religijne.pl/do-serca-swojego-mnie-tulisz/
   ref.: Do Serca Swojego mnie tulisz.
   Ty ciągle się nam dajesz, nie szczędząc Swego Życia,
   By mnie przywrócić dla Boga, darować radość z Nim bycia.
   ref.: Do Serca Swojego mnie tulisz.
   Twa miłość mnie przenika, radością koi duszę.
   Za Twoje Chryste oddanie, przy Tobie tylko być muszę.
   ref.: Do Serca Swojego mnie tulisz…
   Przemień mi Jezu serce, by tak jak Twoje biło.
   Dla umiłowania świata, narzędziem w Twym ręku było
   ref.: Do Serca Swojego mnie tulisz…

 6. Malgorzata pisze:

  „On może ci dać wszystko; On posiada wszystko. Czeka tylko na twoje wezwanie: bądź Go pewna. Bądź Go spragniona. Bądź Nim nienasycona. Twoje pełne miłości wymagania bardzo Go uhonorują” (t. 3, nr 270).

  • Dorota pisze:

   https://spiewnik.wywrota.pl/piosenki-religijne/za-reke-wez-mnie-panie
   1. Za rękę weź mnie, Panie, i prowadź sam, aż dusza moja stanie u niebios bram. Bez Ciebie ani kroku nie zrobię, nie! Stań Ty u mego boku i prowadź mnie.
   2. Do serca miłosiernie me serce tul, By zniosło wszystkie wiernie, i krzyż, i ból. Niech dziecię Twe przybieży do Twoich nóg, Niech w miłość Twą uwierzy, boś Ty mój Bóg.
   3.Niech ufam Twojej mocy w najgorszy czas.Ty wiedziesz i wśród nocy do celu nas.Za rękę weź mnie, Panie, i prowadź sam, Aż dusza moja stanie u niebios bram.

 7. Malgorzata pisze:

  „W 'chwili obecnej' złóż całą swą wolę we Mnie. Widzisz, jak małe jest Twoje zadanie: jedna chwila!… To takie krótkie. Dajesz Mi ją z całego serca, by służyła mojej chwale, miłości” (t. 3, nr 63).

 8. Malgorzata pisze:

  „Gdybyś wiedziała, jak bardzo jestem wrażliwy na drobiazgi!” (t. 1, nr 42)

 9. Malgorzata pisze:

  „Próbuj zjednoczyć swą wolę z wolą twego Wielkiego Przyjaciela. I udzielaj się innym aż do ostatecznych granic twych sił z takim miłosierdziem jak Ja to czyniłem. O, to życie publiczne wśród tak wielu ludzi tłoczących się dla interesu” (t. 2, nr 247).

 10. Zalukaj pisze:

  Najlepsze filmy o bogu na zalukaj pamiętajcie

 11. Malgorzata pisze:

  „Czekałem na Ciebie. Czy wierzysz we Mnie?… Ale czy masz we Mnie nadzieję tak, jak powinno się ufać Bogu? Chciałbym widzieć, jak podnosisz moją wolę przez swoją wiarę połączoną z silną nadzieją”
  (t.1, nr 773).

 12. Malgorzata pisze:

  „Ty także mogłabyś czynić więcej. Nawet ukradkowe spojrzenie sprawiłoby Mi wielką przyjemność. Trochę więcej skupienia, to nic dla ciebie, a dużo dla Mnie. Dostrzeż konieczność pomagania Mi, ty, która pragniesz mego Królestwa” (t. 2, nr 324).

 13. Malgorzata pisze:

  „O, gdyby ludzie umieli używać swych cierpień jako zadośćuczynienia za winy narodu i na ubłaganie nawrócenia swej ojczyzny, ziemi swoich ojców. Przynajmniej ty, córeczko, złóż ofiarę zamiast tych, którzy o tym nie myślą” (t. 2, nr 249).

 14. Malgorzata pisze:

  „Chcesz być 'zbawcą' razem ze Mną? Potrzebuję waszych cierpień i trudów, ale potrzebuję także waszych radości. Ofiaruj Mi je. Potrzebuję całego twego życia!” (t. 2, nr 285)

Zostaw odpowiedź