sms z „ON i ja”!

8 listopada 2012, autor: Krzysztof Osuch SJ

sms z „ON i ja”!

Pani Małgorzata zgodziła się wpisywać także na moim blogu swoje codzienne SMS-y rozsyłane do zaprzyjaźnionych osób. Ich treścią jest jedno czy parę zdań z „On i ja”. Dziękuję! Oczywiście, także inni mogą dorzucać swoje ulubione fragmenty, do czego zachęcam! Można też w tym miejscu – w formie komentarza – podzielić się krótką refleksją, związaną z „On i ja”.  Kto woli dłuższe fragmenty, niech przeniesie się na tę stronę: „ON i ja”

„NIE POZOSTAWAJ DŁUGO BEZ POSZUKIWANIA MNIE W POBOŻNEJ KSIĄŻCE LUB WEWNĄTRZ SIEBIE. TRZEBA DMUCHAĆ NA OGIEŃ, TRZEBA GO PODSYCAĆ, TRZEBA GO ODNAWIAĆ CZĘSTO, BO INACZEJ SPOSTRZEGASZ, ŻE GAŚNIE. TAK SAMO JEST Z WASZĄ PEŁNĄ MIŁOŚCI PAMIĘCIĄ O WIELKIM PRZYJACIELU. NIE OPUSZCZAJCIE GO. PODTRZYMUJCIE STARANNIE CODZIENNY PŁOMIEŃ. DNI BĘDĄ PRZECHODZIŁY I, W SPOSÓB NATURALNY I BEZ WYSIŁKU, DOPROWADZĘ WAS DO OSTATECZNEGO ROZPŁOMIENIENIA. CZY WIDZIAŁAŚ APOTEOZY? DLACZEGO TWÓJ KONIEC ŻYCIA NIE MIAŁBY BYĆ TAKI? ODŻYWIAJ NASZĄ MIŁOŚĆ”. – Jezus do Gabrieli Bossis, ON i ja.

„SMS” z „ON i ja”!

Zdjęcie Gabrieli Bossis

Dziś odkryłem Gabrielę Bossis na fb: https://www.facebook.com/Gabriela-Bossis-442907195888848/ 

Komentarze

komentarzy 2 311 do wpisu “sms z „ON i ja”!”
 1. Małgorzata pisze:

  „Nie zwracaj uwagi na siebie. Czyń wszystko dla Mnie, a przezwyciężysz przeszkody miłości własnej czy nieśmiałości. Idź zawsze prosto drogą miłości. Nie zajmuj się ludźmi, ani rzeczami, utkwij wzrok we Mnie” (t.2, nr 147).

  • Dorota pisze:

   1. Wszystko Tobie dziś oddaję,wszystko Twoim musi być;Chcę Cię, Jezu, kochać zawsze,
   w obecności Twojej żyć.
   Ref: Wszystko daję dziś,wszystko daję dziś,Jezusowi memu Zbawcy,wszystko daję dziś.
   2. Wszystko Tobie dziś oddaję,do nóg Twoich skłaniam się;Radość świata zapomniana,
   uchwyć, Jezu, uchwyć mię!
   3. Wszystko Tobie dziś oddaję, zlej Świętego Ducha chrzest, uczyń mię zupełnie Twoim,
   daj mi poznać, żeś mój jest!
   4. Wszystko Tobie dziś oddaję, teraz czuję święty żar, doskonałą radość w Tobie, niewymownej łaski
   dar.

 2. Małgorzata pisze:

  „Patrz na miłość zawsz jako na źródło tego, co pochodzi od Boga. Jest miłość i jest nienawiść. Nic innego, tylko te dwa korzenie: Bóg i szatan. Człowiek wolny wybiera owoc” (t.3, nr 176).

 3. Małgorzata pisze:

  „Czy nie widzisz, że nie należy oczekiwać szczęścia od rzeczy ziemskich, lecz jedynie od rodzaju stosunków z Bogiem” (t.3, nr 236).

 4. Małgorzata pisze:

  „Dla tych, którzy ufają, jestem dobry. Dla tych, którzy mocniej ufają, jestem lepszy. Tym, którzy zatrącają się we Mnie całkowicie, zabieram wszystko” (t.1, nr 339).

 5. Małgorzata pisze:

  „Ależ twoje pragnienie miłości, to właśnie miłość” (t.1, nr 44).

 6. Małgorzata pisze:

  „Czy nie byłoby ci miłym być wreszcie całkowicie moją? Ja cię wzywam, to wystarcza. A im przez to będziesz szczęśliwsza, tym bardziej Mnie uwielbisz” (t.3, nr 55).

 7. Małgorzata pisze:

  „Są dzieci wychowywane wspólnie, do których Ojciec przemawia w sposób ogólny. Ale są i takie, które Ojciec wzywa w sposób szczególny, by im lepiej przekazać Swą Myśl, albo w sekrecie odsłonić im Swą czułość” (t.2, nr 69).

 8. Małgorzata pisze:

  „Przyszedłem, aby was wszystkich zbawić. Nie czuj pogardy dla nikogo. Więcej myśl o błędach własnych niż o cudzych. Spójrz na moją miłość, Mnie, Niewinnego, Czystego. Nawet w myślach zawsze zajmuj ostatnie miejsce” (t.2, nr 35).

 9. Małgorzata pisze:

  „Każdej duszy daję takie życie, które lepiej może ją przyprowadzić do Mnie” (t.1, nr 457).

 10. Małgorzata pisze:

  „Nie możesz sobie wyobrazić, jak bardzo Mi się podoba wasze staranie o upodobnienie się do Mnie. Nie sądź, że sama jesteś dobra. Nie sądź, że sama jesteś pokorna. To moja dobroć i moja pokora przenikają cię. A ten, kto jest do Mnie podobny, podoba się Ojcu” (t.2, nr 269).

  • Dorota pisze:

   O Panie, naucz nas w miłości Twojej trwać

   1.Jesteś Panie winnym krzewem, a my jego latorośle. Moc czerpiemy tylko z Ciebie,
   Ty w nas żyjesz swą miłością.
   2. Cóż trwałego poza Tobą, człowiek zdziała sam ze siebie? Któż potrafi własne dobro
   oblec w kształty nieśmiertelne?
   3. Ty przyjaźnią nas ogarniasz,tak wspaniałą i szeroką, że wyzwala pełną radość,
   w sercu, które Ciebie kocha.
   4. Wejdź o Jezu w nasze życie, głębią łaski, mocą słowa. Byśmy mogli owoc przynieść,
   cześć i chwałę Ojcu oddać.
   http://www.milosierdzie.szczecin.pl/SpiewnikCzytaj.aspx?s=619

 11. Małgorzata pisze:

  „Tam, w moim samotnym Tabernakulum, we dnie i w nocy staraj się poznać moje serce. Co w nim czytasz? Żal za tymi, których nie ma, ilość i wdzięczność dla odwiedzających Mnie. Odciskam na nich swój obraz. Chciałbym, aby odchodząc ode Mnie mieli moje Oblicze, po to, by zanieść Mnie wszystkim” (t.2, nr 305).

 12. Małgorzata pisze:

  „Jeżeli daję ci łaski czułości, to dlatego, żeby cię zachęcić byś doszła do poświęceń dla twego bliźniego. Dawaj tak jak otrzymałaś. Chcę dotrzeć do samego środka twego serca i uczynić tam moje mieszkanie. To będzie proste i normalne” (t.1, nr 316).

 13. Dorota pisze:

  Jezu, mój Jezu, Dziś do Ciebie mówić chcę, Ty mi dajesz swojego Ducha, Uwielbiam Cię.
  http://www.religijne.axt.pl/tekst/591/jezu-moj-jezu.html

 14. Małgorzata pisze:

  „Niech twoją czynnością będzie łączenie się ze Mną. A Ja będę działał przez ciebie. Użyj wszelkich sposobów by Mnie słyszeć” (t.1, nr 447).

Zostaw odpowiedź