„Miejcie przed oczyma wasz Dom w Niebie, waszą prawdziwą ojczyznę”

6 kwietnia 2021, autor: Krzysztof Osuch SJ

„Dokopcie się wreszcie do fundamentów waszej wiary”

„Ja nieustannie wołam do Ojca, aby im przebaczył”

Ukochany!

„Najdroższa!”

Być z Tobą, daleko więcej znaczy niż wszystkie ofiary i całopalenia.

„Tak, a Ja podzielę się z tobą, Anetko, skarbami Mego Serca, jako należnymi Mojej umiłowanej oblubienicy i królowej”.

Zadziwia mnie Twoja czułość!

„A więc ucz się jej ode Mnie, najdroższa. Nie mógłbym być Bogiem dalekim i obcym, ale Kimś, kto pragnie obdarowywać Sobą, zawsze i ciągle na nowo, Moje stworzenia. Gdyby tylko chciały zakosztować tych tłustych potraw z Mojego Stołu, uwierz, już nigdy nie odczuwałyby głodu miłości, który im teraz doskwiera. O, choćbyście wypełnili wasze żołądki rozmaitymi przekąskami, a serce i umysł dobrami tego świata, nigdy nie odczujecie błogiego nasycenia. Będzie was rozrywał i niepokoił głód duszy, stworzonej z miłości i do miłości.

A Miłość nie jest tylko samym braniem, ale wyraża się w postawie służby i przyjmowania w pokorze każdego słowa, które pochodzi z ust Bożych. Tylko tak wsłuchani we Mnie, będziecie gotowi ze słodyczy Słowa skosztować Pokarmu, który przewyższa swą wartością nieskończenie dobra świata, w którym przyszło wam żyć.

Dusza ludzka, Anetko, jest powołana, aby odnaleźć ten Skarb ukryty w roli, ale nie raz, lecz po wielokroć na nowo. Karmić się Eucharystią to dotykać z czułością Mojego Umęczonego, ale i Zmartwychwstałego Ciała, które żyje i chce dzielić się, rozdawać Siebie. Płonę, najdroższa, na waszych ołtarzach i w tabernakulach, ale nie widzą, nie słyszą i nie czują;

i mówią: nie ma Go tu…

Boli mnie, Anetko, ta znieczulica Mych dzieci. Wrzuć bryłę lodu w sam środek ognia, cóż się z nią stanie?

Płonę miłością,

a wy chcecie specjalnych dowodów na to,

że Ja Jestem,

nie wystarczy ten największy cud,

jakim jest Moje Zmartwychwstanie.

A zresztą, jeśli uczynię większy, także nie uwierzą. Co zrobili ze swoją wolnością, Anetko? Czy nie jak ten, kto ukrył głęboko swój talent, obawiając się, że jestem Człowiekiem surowym…

Ach, czy to mówisz od siebie sam, czy inni powiedzieli ci o Mnie, tak zapytałem Piłata, ale to pytanie jest także do innych. Bo ten, kto nie poznał Mnie osobiście na modlitwie i przy łamaniu Chleba, nie może twierdzić, że Mnie zna. Opinia innych nie może stanowić usprawiedliwienia niewiary czy pogardy wobec prawdy Mojej Ewangelii. Nie zrzucajcie jedni na drugich odpowiedzialności za brak miłości i wiary, bo nie będę was pytał o nie zbiorowo, ale osobiście. Tak jak czynicie innych winnymi waszych grzechów, tak też nie dostrzegacie, że wasze złe czyny dotykają członków waszej rodziny, wspólnoty i narodu.

Dziś, maleńka, wystarczy małe kłamstwo lub osąd drugiego, aby zniszczyć dobro, które inni budowali może latami. Jednak zło, choć krzykliwe, nie może ostatecznie pokonać ziarna miłości, którą daję Moim dzieciom wraz z przebaczeniem. Zatem, gdy krzyżują Mnie na nowo, powodując, że cierpi całe Ciało, Ja nieustannie wołam do Ojca, aby im przebaczył. Widzisz, drobinko, tej potęgi przebaczenia zechciej się uczyć, będzie ona potrzebna dziś, jutro i pojutrze.

Diabeł nigdy nie przebacza, ale ucieka przerażony, od tych, co wychodzą z wyciągniętą dłonią, by pojednać się z bliźnimi. Popatrz, najmilsza, ludzie wznoszą wspaniałe budowle, zdobywają szczyty górskie, są badaczami kosmosu i zdaje się, że nie ma już miejsc, do których nie dotarliby za pomocą nauki i techniki, ale, ukochana, nie umieją się wzajemnie miłować i przebaczać, najpierw sobie, a następnie swoim winowajcom.

Nawet Mont Everest jest niczym, bo wspinają się tam i wracają dumni, a równocześnie mówią: Nie chcę, nie mogę i nie będę kochał tej czy innej osoby, która sprawiła mi tyle bólu. Czy to jest odwaga?

Jeśli miłujecie tylko swych braci,

cóż szczególnego czynicie.

Nie, drobinko Moja, dokopcie się wreszcie do fundamentów waszej wiary w Ukrzyżowanego Mesjasza; Ja przebaczyłem Moim winowajcom. Nie odchodźcie spod Krzyża, a potem spod Mojego pustego Grobu, jeśli z serca nie przebaczycie swemu bratu. Ty, również, ukochana. Wiesz, jak boli zdrada. Przebaczyłem Piotrowi, obdarzyłbym swym przebaczeniem także Judasza, gdyby chciał żałować.

Nie wolno wam usprawiedliwiać się, że niemożliwym jest  przebaczać, gdy wasz bliźni nie żałuje krzywdy, którą wam wyrządził.

Jezu, wspomnij na mnie,

gdy przyjdziesz do swego królestwa,

powiedział do Mnie dobry łotr.

Ach drobinko,

miejcie przed oczyma wasz Dom w Niebie,

waszą prawdziwą ojczyznę,

dokąd wszyscy zdążacie,

a będzie w was odwaga przebaczenia.

Bądźcie pierwsi,

by miłować za darmo waszych nieprzyjaciół.

Nie ma nic niemożliwego,

odkąd zmartwychwstałem.

Dokąd jeszcze będziecie pokazywać mi swoje rany po wyrządzonych wam krzywdach? Przecież Ja najlepiej znam ich głębokości.

Włóż raczej rękę do Mego Boku

i nie bądź niedowiarkiem,

lecz wierzącym.

Anetko, czy pytałem Tomasza, dlaczego uciekł z Wieczernika i zostawił tamtych dziesięciu? Czy czyniłem mu wymówki? Ach, nie. Miał odnaleźć uzdrowienie nie gdzie indziej, ale w Moich Ranach, więc nie musiał tłumaczyć się z braku wiary, miłości i zwykłego tchórzostwa. Miał poznać i odkryć Moją miłosierną Miłość.

Chciałbym, Anetko,

abyś przejęła się do głębi Moją nauką,

a mówię to nie tylko do ciebie.

Miłosierdzie Boże będzie dla was bardzo odległe, jeśli z dnia na dzień sami nie zaczniecie wchodzić na wąską ścieżkę przebaczenia. Najpierw ścieżkę znoszenia  drobnych uszczypliwych uwag, aż po słowne krzywdy. Potężne kłamstwo wypowiedziane przeciw bliźniemu – oszczerstwo, może odebrać radość życia i spowodować wiele szkody.

Bądźcie jednak  wolni od grzechu nieprzebaczenia,

ponieważ on najbardziej oddziela was od słodkiej pociechy Mego Ducha.

Wiesz, drobinko, co dziś uczynimy? Schowamy twoją siostrę w Ranie Mego Boku i wówczas ty sama będziesz mogła usłyszeć, jak bardzo Ojciec kocha ją i co dla niej przygotował w naszym Domu”.

Poczułam ból w boku i upadłam na klęcznik […]…

Pamiętam słowa:

”Miłość nie pamięta złego,

nie cieszy się z niesprawiedliwości,

lecz wpółweseli z prawdą,

wszystko znosi…”.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba

Komentowanie wyłączone.