Ks. Piotr Glas. Rekolekcje adwentowe. Konferencja I (!!!)

4 grudnia 2018, autor: Krzysztof Osuch SJ

Bardzo polecam! Trudno podpowiedzieć lepsze – bardziej AKTUALNE i PO-WAŻNE rekolekcje na Adwent – na Czas Oczekiwania na Przyjście Pana.

Ksiądz Piotr Glas opiera swe rekolekcje na Orędziach Maryjnych dawanych przez Matkę Bożą w ciągu bodaj 25 lat księdzu Stefano Gobbi.

Już ponad 20 lat temu miałem łaskę przemadlania tych Orędzi, kierowanych głównie do kapłanów, ale nie tylko! Dzisiaj się one wyjątkowo aktualizują! … Jeszcze z tamtych czasów pamiętam, że do Kapłańskiego Ruchu Maryjnego należało w świecie 60 tysięcy kapłanów, kilkuset biskupów i wiele milionów wiernych świeckich… Może wreszcie i w Polsce „ruszy” KRM…

TUTAJ można się rozejrzeć i zamówić książkę lub czytać online !

Znalezione obrazy dla zapytania Ks. Piotr Glas. Rekolekcje adwentowe. Konferencja I

Komentarze

komentarze 4 do wpisu “Ks. Piotr Glas. Rekolekcje adwentowe. Konferencja I (!!!)”
 1. Krzysztof Osuch SJ pisze:

  Orędzie z Medjugorje z 2 grudnia 2018 r. – aby pasterze rękami pobłogosławionymi przez mojego Syna błogosławili cały świat

  „Drogie dzieci!
  Kiedy do mnie jako matki przychodzicie z czystymi i otwartymi sercami, wiedzcie, że was słucham, dodaję wam odwagi, pocieszam was i przede wszystkim wstawiam się za wami przed swoim Synem. Wiem, że pragniecie mieć mocną wiarę i wyrazić ją we właściwy sposób. To, czego mój Syn oczekuje od was, to szczera, mocna i głęboka wiara – wtedy każdy sposób, w który ją wyrażacie, jest słuszny. Wiara jest przepiękną tajemnicą, którą zachowuje się w sercu. Ona istnieje między Ojcem Niebieskim i wszystkimi jego dziećmi, można ją poznać po owocach i po miłości, którą ma się do wszystkich Bożych stworzeń.
  Apostołowie mojej miłości, dzieci moje, zaufajcie mojemu Synowi. Pomóżcie wszystkim moim dzieciom poznać Jego miłość. Wy jesteście moją nadzieją – wy, którzy staracie się szczerze kochać mojego Syna. W imię miłości, dla waszego zbawienia zgodnie z wolą Ojca Niebieskiego i dzięki mojemu Synowi jestem tutaj pośród was.
  Apostołowie mojej miłości, niech wraz z modlitwą i ofiarą wasze serca będą oświecone miłością i światłością mojego Syna. Niech ta światłość i miłość oświeca wszystkich tych, których spotykacie, i przywraca ich mojemu Synowi. Jestem z wami.
  W szczególny sposób jestem przy waszych pasterzach. Swoją matczyną miłością oświecam ich i zachęcam ich, by rękami pobłogosławionymi przez mojego Syna błogosławili cały świat. Dziękuję wam”

 2. Krzysztof Osuch SJ pisze:

  Tu warto zaglądnąć, by wyczytać te słowa:

  Kiedy Benedykt XVI dowiedział się o śmierci ks. Gobbi od kardynała Ivana Diasa, powiedział:
  „Poszedł prosto do nieba.”
  Można też TU – na YT zobaczyć, jak pięknie żegnano ks. S. Gobbiego – 300 kapłanów i 20 biskupów akurat zebranych na rekolekcjach…

 3. Krzysztof Osuch SJ pisze:

  Fragment listy ks. S. Gobbi z roku 2011:
  List ks. Stefano Gobbi na rok 2011 do wszystkich członków duchownych i świeckich Kapłańskiego Ruchu Maryjnego na świecie
  Mediolan: 1 stycznia 2011 r., Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi
  null
  Ave Maria! Drodzy bracia!
  Na początku tego nowego roku jestem blisko was z braterską miłością i modlitwą, abyśmy razem mogli spojrzeć na czasy, które nas czekają, z ufnością i z wielką nadzieją.
  W obliczu wydarzeń, które przeżywamy i tych dni, które stają się coraz bardziej bolesne i groźne, nasze bezpieczne schronienie znajdujemy wyłącznie w Niepokalanym Sercu Maryi.
  W homilii, którą wygłosiłem w Fatimie 25 października 2010 r., podczas sprawowania Mszy świętej, która zakończyła długą podróż, jaką odbyłem w Europie w związku z wieczernikami Kapłańskiego Ruchu Maryjnego, powiedziałem:
  „Wezwałaś mnie do tego dzieła Matko, tutaj, w Fatimie i powierzyłaś mi zadanie pójścia wszędzie, by zaprosić wszystkich kapłanów do poświęcenia się Twojemu Niepokalanemu Sercu. W tych latach wykonywałem tę misję, wykonując 1500 lotów i wiele innych podróży samochodem i pociągiem. Wielokrotnie udawałem się na pięć kontynentów, aby poprowadzić moich braci kapłanów do poświęcenia się Twemu Niepokalanemu Sercu. Większość z nich już jest w Niebie a wielu innych wciąż jest na tej ziemi.”
  „Ale w tym roku miało również miejsce niezwykłe wydarzenie. 12 maja tutaj, w Cova da Iria, przed Tobą, Ojciec Święty Benedykt XVI poświęcił wszystkich kapłanów świata Twemu Niepokalanemu Sercu. Dlatego wraz z tym poświęceniem wydaje mi się, że moje zadanie i moja podróż mogą dobiec końca – może tak pod tym jednym względem: zadanie doprowadzenia wszystkich kapłanów do poświęcenia ukończyło się sukcesem.”
  „Dzisiaj jednak musimy rozpocząć nową i ważniejszą trasę: żyć naszym poświęceniem.”
  „Jeśli żyjemy poświęceniem, nasze życie przekształca się dzięki Twojej Matko macierzyńskiej miłości, a my sami stajemy się promieniami Twej miłości, która rozprzestrzenia się coraz bardziej w każdej części świata. Stajemy się oświeceni, uświęceni i przemienieni przez Miłość. ” (Homilia o. Stefano Gobbi, 25 października 2010, Fatima)

  W 2010 roku wziąłem udział w regionalnych wieczernikach w następujących dziesięciu krajach: Brazylii, Boliwii, Peru, Słowenii, Włoszech, Szwajcarii, Niemczech, Francji, Hiszpanii i Portugalii.
  Udałem się do Europy i Ameryki. Podejmując 30 lotów odwiedziłem 70 miast i przewodniczyłem 110 wieczernikom, w których uczestniczyło 2 kardynałów, 45 biskupów, 1500 kapłanów i 350 000 wiernych.
  W Collevalenza [Włochy], w duchowych ćwiczeniach (rekolekcjach), odbywających się w formie stałych wieczerników, uczestniczył 1 kardynał, 21 arcybiskupów i biskupów oraz 300 kapłanów z pięciu kontynentów.
  Powierzam Woli Pana i planowi Niepokalanego Serca Maryi, wypełnienie harmonogramu wieczerników, które przygotowałem na ten rok.
  więcej