Być jak DZIECKO… (mp3)

14 sierpnia 2018, autor: Krzysztof Osuch SJ

Znalezione obrazy dla zapytania być jak dziecko

Uczniowie przystąpili do Jezusa z zapytaniem: «Kto właściwie jest największy w królestwie niebieskim?». On przywołał dziecko, postawił je przed nimi i rzekł:
«Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim. I kto by przyjął jedno takie dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje.
Strzeżcie się, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych; albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatrują się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie (Mt 18, 1-5. 10).

Do odsłuchania (23 min.): Być jak DZIECKO, a NIE popadać w tzw. „kompleks Boga” (mp3)

Komentarze

komentarze 2 do wpisu “Być jak DZIECKO… (mp3)”
 1. efer pisze:

  Być jak dziecko !
  ON i ja / I tom 765

  Słyszałam bawiące się dzieci. – ” Kocham dzieci. To Ja złożyłem w ich duszach te szlachetne uczucia : te właśnie, które trzeba zachowywać przez całe życie. One pochodzą ode Mnie.
  A tak lubię odnajdywać je w was, gdy staniecie się ludzmi dorosłymi .
  Ufność bez granic, uległość, pragnienie Jezusa, niewinność i czystość , całkowite oddanie się, prostota spojrzenia. Odzyskaj swą duszę dziecka, aby Mi ją dać.”

  Pozdrawiam

 2. Proszę TO koniecznie przeczytać (a wcześniej przygotować chusteczkę, bo będą ŁZY):

  Ksiądz i jego love story


  Ks. Salvatore Mellone w dniu swoich święceń kapłańskich. Był wtedy już w ostatnim stadium raka. Wkrótce zmarł. Powtarzał: „Pięknie jest być księdzem