„Wejdź mocno w głębię określenia: TWÓJ OJCIEC”!

7 sierpnia 2018, autor: Krzysztof Osuch SJ

„Pragnę, żeby jeden dzień lub przynajmniej jedna niedziela była poświęcona uczczeniu Mnie w szczególny sposób pod imieniem „Ojca całej ludzkości”. Jeżeli pragniecie oddać Mi tę szczególną cześć w niedzielę, wybieram pierwszą niedzielę sierpnia; jeżeli w dzień powszedni, chciałbym, aby to był zawsze siódmy dzień tego miesiąca– to fragment z Orędzia:Bóg Ojciec mówi do swoich dzieci.

 • Warto odkryć to wspaniałe i poruszające Orędzie Boga Ojca, dane w s z y s t k i m  poprzez siostrę Elisabeth Eugenię Ravasio: Bóg Ojciec mówi do swoich dzieci – tu można czytać onlineDodałem tekst Orędzia także tu na blogu

Poniżej przytaczam parę wypowiedzi Pana Jezusa z „ON i ja” Gabrieli Bossis na temat BOGA OJCA.

Odmawiałam „Ojcze nasz” rozmyślając nad tymi dwoma słowami.

„Wejdź mocno w głębię określenia: twój Ojciec. Jest nim Bóg. Adoptował cię z miłości. Prawda, że adopcje pochodzą z miłości? Rozkoszuj się słodyczą tego, że jesteś dzieckiem Ojca, takiego Ojca!…

Niech cię nie dziwi zwłaszcza to imię, które On sobie nadaje: to by Go zmartwiło. I pomyśl, że żaden ojciec nie jest takim Ojcem jak On, a to rozwinie w tobie myśl, że możesz oczekiwać od Niego wszystkiego w niespodziewanych rozmiarach i że powinnaś starać się stale pomnażać swoje nieudolne słowa miłości i wdzięczności. Bo On czuwa nad twoim wnętrzem, które zna lepiej niż ty sama. On jest duszą twojej duszy. Uczynił w tobie swoje mieszkanie. Wiesz dobrze, że trzeba Go tam szukać często, życzyć Mu, by nadeszło jego królestwo, by stała się Jego wola. Proś Mnie, bym zwiększał twą wiarę w Jego Obecność wewnętrzną. Nigdy nie obawiaj się jej nadużyć. Prosisz o tak niewiele!… Dlaczego? Zbadaj, czy jest to brak zaufania, czy beztroska, czy też to, że wolisz liczyć tylko na siebie?

Jak bardzo pozbawiłabyś Mnie radości pozbawiając Mnie okazji pomagania ci… Czy choć odrobinę lepiej zrozumiałaś moją miłość?

Jeżeli rozumiesz, kochaj bardziej i w każdej chwili. Czy nie od dawna zaczęłaś już odróżniać Mnie od rzeczy ziemskich? Jak bardzo trzymałaś się z daleka na początku… Jak wyjątkowo!… I oddawałaś się jedynie po komunii… Nie myślałaś o tym, by żyć ze Mną blisko we wszystkich czynnościach dnia…

Czy nie możesz nadrobić czasu straconego i ze słodyczą wejść w okres narzeczeństwa?… Chwile pełne wzajemnych zwierzeń i oczekiwania. Jestem gotów, moja umiłowana, słuchać cię bardzo uważnie, nachylony, by odebrać pierwsze słowo twego serca: niech ono będzie jak krzyk!…” (ON i ja, t. II, nr 375; 11 października 1945. ).

 • Przed zaśnięciem. – „Odmów Ojcze nasz. Już mówiłaś tę modlitwę, ale można ją mówić na tyle różnych sposobów!” (ON i ja, t. I, nr 322).
 • – Po komunii, mówiłam Mu: Ofiaruj mnie Swemu Ojcu. Poprawił mnie delikatnie: „Naszemu Ojcu” i ukazał mi, że dzieli z nami nawet Swego Ojca (t.I, nr 364).
 • – Po komunii św. odmawiałam Ojcze nasz. – „Jakiej błogości doznasz, kiedy będziesz mogła powiedzieć: ‚Twoje Królestwo nadeszło!’ A kiedy czynisz znak Krzyża, zamykam cię od stóp do głowy, i w całym twoim wymiarze” (t. I, nr 384).
 • – Dzieci z roztargnieniem odmawiały różaniec. – „Jakże zniekształca się moje Ojcze nasz”(t. I, nr 521).
 •  – Na Mszy św. podczas „Pater noster”. – Panie, gdy przemawiałeś z krzyża wśród tak strasznych cierpień – jak się stało, że chwile te nie zbawiły wszystkich grzeszników ziemi? – „Otwarłem niebo dla wszystkich, ale każdy jest wolny. To wy, moi bracia, powinniście uzupełniać zbawienie ludzi prosząc Mnie o nie, cierpiąc za nich” (t. I, nr 534).
 • Kochaj swoje modlitwy: ‚Ojcze nasz’, ‚Zdrowaś Maryjo’

Po komunii, odmawiałam „Ojcze nasz”:– „Jakaż inna modlitwa mogłaby dorównać tej, którą Ja Sam ułożyłem!” (I przy każdej z próśb zdawał się przyciskać mnie do swego serca). „Kochaj swoje modlitwy: ‚Ojcze nasz’, ‚Zdrowaś Maryjo’; ty, która kochasz dzieła sztuki, kochaj swoje modlitwy. Kieruję słowami na twoich wargach, kiedy się modlisz, tak jak kieruje się krokami małego dziecka. Poznaj wreszcie moją miłość. Zrób Mi tę przyjemność i uwierz w nią. Trudno ci uwierzyć, że Bóg może się cieszyć swoim stworzeniem? Jednak to prawda. Wynajduj bez przerwy nowe sposoby kochania Mnie. Czy nie byłabyś szczęśliwa, czyniąc Mnie szczęśliwym?… I jeszcze pozwól Mi wykonywać mój Zawód Zbawcy: polecaj Mi dusze”.Le Fresne, po powrocie z Tunezji. – „Oto jesteśmy w naszej samotności. Podziękuj Mi miłością. Widzisz? Mówię tylko o miłości. Bóg jest Miłością” (t. I, nr 591).

 • – „Chcę zamieszkać w samym centrum twojego jestestwa. Dam ci życie. Życie to Ja… Nie miej innej woli poza moją. Moja wola jest wolą mego Ojca. Otrzymasz za to nagrodę w dniu ostatecznym”. Na Mszy św., podczas „Pater noster”. – „Ułożyłem słowa ‚Ojcze nasz’, abyście pragnęli je dobrze odmawiać” (t. I, nr 630).
 • – W barze przepełnionym tłumem ludzi. – „Odmów tutaj ‚Ojcze nasz‚. Od jakże dawna będzie to jedyne ‚Ojcze nasz’ odmówione tu dla Mnie!” (t. I, nr 666).
 • Jedno ‚Ojcze nasz’, odmówione przez świętego

„Jedno ‚Ojcze nasz’, odmówione przez świętego, jest potężniejsze niż wiele modlitw odmówionych bez miłości. Wkładaj w słowa miłość, (niech będą) jakby wylaniem twego serca.A wtedy twoje słowa Mnie pocieszą. Czyż nie jest radością dla ciebie dać odpoczynek twojemu Bogu? Powiedz Mi to, niech to dobrze usłyszę jako tajemnicę miłości” (t.I, nr 822).

 • A jak wielka jest twoja siła, gdy odmawiasz ze Mną ‚Ojcze nasz’!… Odmawiaj je często.

– „Dla dusz słabych zmniejszam doświadczenia. Są także dusze, jak twoja, które swą spontaniczną miłość okazują Mi w szczególny sposób, w tajemnicy, kiedy im zsyłam radości. W ten sposób często rozpoznajesz Mnie w nich i dajesz się w skrytości serca. I czy nie tego właśnie szukam w was? Odruchu prawdziwej czułości? Moja agonia była najstraszniejszą z wszystkich na ziemi, tak z powodu cierpień, które poprzedziła, jak z powodu wrażliwości i jasnowidzenia mojej natury.

Zbliż się. Wejdź, o ile możesz, w moją duszę pełną udręki. Ofiaruj tę udrękę Ojcu za wszystkie czasy, za twój czas. O, gdybyś mogła dopomóc Mi zbawić wszystkich ludzi twoich czasów!…”

– Panie, czy gdybyśmy nawrócili rządzących, to narody poszłyby wkrótce za nimi?

– „Czy wiesz, jaką wartość przedstawia dusza?… Pozostawiono jej wolność. Ja nie biorę siłą. Nawet święty Paweł przyszedł do Mnie tylko dlatego, że przyjął otrzymane światło. O, dusze, moja córeczko, dusze… gdybyś wiedziała, czym to jest dla Mnie, Zbawcy!… Gdybyś rozumiała, nie traciłabyś ani minuty i z żarliwością, która mogłaby cię uświęcić, pracowałabyś ze Mną, na wielkim polu dobrego ziarna i chwastów. Ty, która widziałaś mnie umęczonego, ledwie trzymającego się na nogach, całym sercem weź swoją cząstkę pracy. W ten sposób dasz Mi odpocząć, będziesz Mnie niosła. Nie pozwolę ci pomagać sobie, nie pomagając tobie, wiesz o tym dobrze. A więc nie bój się wielu modlitw, poświęceń, ponieważ twój Brat poświęcił się i tak wiele się modlił!… Jęczeć to także modlić się. Przyglądać się z ufnością miłosierdziu – to modlić się. A jak wielka jest twoja siła gdy odmawiasz ze Mną ‚Ojcze nasz’!… Odmawiaj je często. Lubię słyszeć jak je powtarzacie: to hymn ziemi. Całe niebo słucha go. I wiesz, że nauczyłem go apostołów, ażeby przez całe życie całkowicie oddawali się. Odmawiaj je z tą samą intencją. Życie nie jest długie. Nawet jego ostatek oddaje Mi wielką cześć a memu sercu niesie pociechę. Moje biedne, małe dzieci, bardzo łatwo jest wam sprawić Mi przyjemność. Jakże łatwo ulega wzruszeniu moja miłość, kiedy mówiąc do Mnie jesteście cali pokorni, cali biedni, cali przepełnieni pragnieniem zjednoczenia ze Mną, nie na chwilę lecz na zawsze. Wtedy właśnie staję się Oblubieńcem duszy, która Mnie błaga i którą po tajemnych stopniach cnót wiodę i umieszczam w miejscu mego serca zarezerwowanym dla niej, a do którego nie ma wstępu żadna inna dusza” (t. I, nr 873).

Komentarze

komentarzy 13 do wpisu “„Wejdź mocno w głębię określenia: TWÓJ OJCIEC”!”
 1. Maryla Jagoda pisze:

  Ks. Jan Pasierb – „przypowieść o Ojcu”

  Kiedy się starasz zapomnieć
  pamięta

  kiedy nie możesz zasnąć
  czeka aż się obudzisz

  kiedy nie myślisz wracać
  wygląda ciebie

  kiedy nie widzisz wyjścia
  każe otwierać wrota

  kiedy umierasz z głodu
  każe nakrywać stoły

  kiedy się kulisz w łachmanie
  wybiera dla ciebie szatę

  gdy mówisz wstanę i pójdę
  rusza naprzeciw

  gdy trzesz oczy jak suche kamienie
  płacze nad tobą

  kiedy nie śmiesz wyciągnąć ręki
  oplatają cię Jego ramiona

  gdy brat twój wspomni żeś odszedł
  odpowie że właśnie wróciłeś.

 2. Tomek pisze:

  Strasznie trapi mnie fakt, że tak wiele osób nie znajduje czasu dla naszego Pana nawet to w niedzielę. Dobijający fakt. Bardzo ciekawy wpis, pozdrawiam serdecznie!

 3. Zofia pisze:

  http://centrumzawierzenia.jasnagora.pl/z-maryja-ratuj-czlowieka/

  To jest też wielkie i niezwykłe, że Ojciec dał nam Matkę. Piękny przedmiot kontemplacji.

 4. efer pisze:

  7 sierpień 2017 r.

  Tego dnia już od wczesnych godzin rannych miłość Boga Ojca, dała znać o sobie.
  Boża miłość, …Bóg w miłości swojej pragnie ogarnąć każego z nas, przypominna o swoim :
  – Ja Jestem ! – Jest przynagleniem naszym….Obecność Boża, poprowadziła mnie dziś w modlitwie uwielbienia, czci i adoracji Jego samego, Stwórcy i Boga naszego…..
  W łączności z Jezusem…, uwielbiać Ojca…., zaiste to prawdziwie Modlitwa Pańskia… ! ….Jakże inaczej brzmią wtedy słowa tej modlitwy. Słowa sięgają serca i płyną z serca ludzkiego prosto do serca Boga. ON sam Bóg jest z nami …, Jezus od pierwszych słów prowadzi naszą modlitwę
  do Ojca . I to jest Jego modlitwa, której nas nieustannie uczy, jak mamy się modlić !
  Dziś na mszy świętej jedność z Jezusem poprowadziła mnie w ramiona Ojca. Miłść Ojca w komunii
  z Jezusem ogarnęła mnie całą , a łzy szczęścia i obmyły moją duszę. Prawdziwe pocieszenie dane mi od Ojca ! Niezależnie mojego wieku byłam tylko dzieckiem w ramionach Ojca !
  – I to Osoba Jezusa prowadziła mnie do Jego Ojca i Ojca naszego……
  Zawsze w obecności Maryi, Jej Niepokalanym Sercem przyjmuję komunię z Jezusem. Serce Maryi jest moją szatą komunijną dla Boga.
  – Uwielbia dusza moja Pana i raduje się duch moj w Bogu Zbawcy moim !!!

  Pozdrawiam z Bogiem !

 5. Maryla Jagoda pisze:

  Dzisiejsza niedziela, to piękna zbieżność dla dwóch próśb Boga „Ojca całej ludzkości”.:
  „Jeżeli pragniecie oddać Mi tę szczególną cześć w niedzielę, wybieram pierwszą niedzielę sierpnia; jeżeli w dzień powszedni, chciałbym, aby to był zawsze siódmy dzień tego miesiąca”–

  W Liturgii Mszy świętej i 4 prefacji zwykłej, usłyszeć możemy:
  „Zaprawdę godne to i sprawiedliwe, aby Ciebie Boże chwaliły niebo i ziemia.
  I chociaż nie potrzebujesz naszego uwielbienia,
  pobudzasz nas jednak swoja łaską, abyśmy Tobie składali dziękczynienie.
  Nasze hymny pochwalne niczego Tobie nie dodają,
  ale przyczyniają się do naszego zbawienia,
  przez naszego Pana Jezusa Chrystusa”

  Skoro więc, nasze chwalenie Boga przyczynia się do naszego zbawienia,
  dlaczegoby np. nie zwielokrotnić hymnów pochwalnych dla Boga-Ojca i dodać do tej wybranej przez Boga liczby „7” jeszcze datę „17-go” i „27-go!”.
  Czy Miłość liczy pocałunki?

  W innym z kolei, prywatnym objawieniu, i rozmowie jednej duszy z Jezusem, odnajduję proste w obrazie odniesienie się do ziemskich relacji ojca do dziecka:
  „Bo nawet ziemski ojciec, na słowo „ojcze” nie tylko drgnie, ale i słucha dziecka. A Bóg Ojciec nie tylko słucha, ale rozlewa na ciebie i na cały świat swoją miłość i wielkie łaski. A nosicielem tych łask jest Święty Duch Boży”

 6. Radek pisze:

  Ojcze Krzysztofie
  Jak niezwykłe są drogi, którymi Bóg nas do siebie prowadzi.
  Myślałem, że dotychczas nie mogło mnie spotkać nic lepszego jak pobyt u was na rekolekcjach.
  Teraz zrozumiałem, że spotkało mnie coś jeszcze bardziej niezwykłego – przez Twoje ręce otrzymałem niezwykły dar, małą książeczkę, dzięki której poznałem swojego prawdziwego Ojca – Boga, pragnę Go poznawać od nowa, czcić i kochać.
  „Wielbi moja dusza Pana i raduje się duch mój w Bogu moim Ojcu”
  Dziękuję o. Krzysztofie ! Szczęść Boże

 7. efer pisze:

  Wejdz mocno w głębię określenia : TWÓJ OJCIEC !

  11/8.2015
  Dziś w rannej modlitwie przychodzą słowa: „Czytaj , a zrozumiesz bardziej, że jestem twoim życiem, … w życiu twoim „. – Czytam ON i ja. / I tom. 773 i jestem poruszona całością tej treści.
  Słowa, „życia do głębi ” prowadzą mnie w refleksji do powyższego wpisu. TWÓJ OJCIEC !
  ON, to Bóg mój, któremu śpiewam:
  Upadnij na kolana ludu czcią przejęty, uwielbiaj swego Pana. Święty, Święty, Święty………

  7/2.2015
  I- sza sobota m-ca, i 7 dzień m-ca, dzień Boga Ojca. Tego dnia zanotowałam:
  Maryja, w niej otrzymałem naturę ludzką. Ona okryła Mnie swoim ciałem.
  Stworzenie moje, człowiek stał się moją naturą. I oto jestem jednym z was, Bóg z wami.
  Podnoszę was na wyżyny Nieba, przebóstwiam was. Moje Bóstwo jest waszym udziałem. Człowiek staje się Bogiem w miłości Mojej. Jestem Miłością!
  Relacja miłości daje wam Moje życie, życie Boga, który jest Miłością.
  Czerpiecie z natury Boga. Moja miłość napełnia serca wasze na wzór Jezusa. Miłość jest życiem Boga, które wam daję………. jest siłą życia waszego. Z mojego łona jest dusza wasza.
  Jestem Ojcem miłości w was. Życiem miłości Mojej, która jest Życiem.
  Z Boga jest życie i w Bogu trwa. W moim ręku jest życie wasze w moim łonie początek życia waszego.

  Kontemplacja miłości Bożej, światło poznania Boga w miłości Jego .
  Ojcze…, Boże………….! …. zachwyt w Bogu, …. radością serca ludzkiego.

  7/6. 2015 rano. Kult Boga Ojca .
  Uwielbiaj Boga za wszystko co ci uczynił . Kult Boga niech wypełni twoje życie, niech stanie się treścią i celem twojego życia. Bóg, który cię powołał do życia, Bóg, który cię zbawił przez wcielenie swoje, to Bóg Stwórca i Zbawicie , to Ojciec i twój Brat.
  Czcij Boga, który jest życiem człowieka. Córko, Ojciec tego pragnie, twojej czci i twojej miłości !

  21/11.2014
  ON jest twoim Bratem, Jezus. Rodzina Boża jest w tobie, Trójca Przenajświętsza. Maryja Ją dopełnia, Matka Jezusa i twoja i Ona jest w tobie, dla Tej Rodziny i więzi z Bogiem .
  Pamiętaj w każdej rodzinie jest ojciec dający życie, początek wszystkiego i matka, która rodzi życie. ON jest w tobie Jezus, twoim życiem i Bratem dla ciebie, Rodziną Bożą w Ojcu, Bogu Stwórcy waszym.

 8. Dziękuję Siostrze za wpis. Serdecznie pozdrawiam. No i wklejam słowa z ON i ja. Właśnie te, które Siostrę obdarowały…
  – „Zwracaj się często do mojej wrażliwości. Bo jestem wrażliwy, a większość uważa Mnie za obojętnego i dalekiego. Jestem bliższy wam, niż wy sami sobie. I wszystko to, co Mi mówicie z czułością, zachwyca i niesie rozkosz memu sercu. Wierz w to mocno. A wtedy częściej będziesz przychodziła do Mnie z miłością, nie widząc Mnie. Ale wierząc, tą pewną wiarą osiągniesz wielkie zasługi dla siebie i dla innych. I to takie łatwe zwracać się w swym sercu do Mnie jako do swego Jedynego: jedno spojrzenie, jeden uśmiech wewnętrzny, to tak wiele dla Mnie i to takie proste dla ciebie. Dawaj. Wydaje się, że Ja żebrzę. Moja miłość chwyta się wszelkich sposobów. Daj temu Żebrakowi, który czeka i którego kochasz. Później role się odwrócą. To Ja będę dawał, a ty odnajdziesz swoje dary w moich. Jakich wymian możemy dokonywać!…”

 9. s.Krystyna pisze:

  Ojcze, Dziękuję za głębię treści którą się Ojciec nieustannie dzieli. Dzisiejsze rozważania Ojca są przedłużeniem i uzupełnieniem mojego Dziękczynienia, które wybrzmiewa z serca od wczoraj z racji kolejnej rocznicy ślubów wieczystych./37/. Właśnie Przemienienie Pańskie Pan wybrał na wieczyste zaślubiny. Wczoraj otrzymałam od Pana w prezencie porywające Słowo za pośrednictwom Gabrieli Bossis t II nr 195 i 112 Dzisiejsze treści pozostają dla mnie uzupełnieniem i dopełnieniem za które z głębi serca dziękuję. Także za każde Dobro doświadczone od Ojca na przestrzenni tych lat.
  Niech Pan hojnie błogosławi Ojcu i całej Wspólnocie oraz wszystkim korzystającym z posługi Ojca.
  Szczęść Boże!

 10. Ewa pisze:

  Zapomniałam dodać,że bardzo bym pragnęła, aby zostało oficjalnie zatwierdzone Święto Boga Ojca
  tak jak mówił w orędziu, aby Go uczczono pod imieniem Ojca całej ludzkości.
  Niestety,z tego co wiem szybko to nie nastąpi…

  „Nikt jeszcze nie zrozumiał bezmiernych pragnień Mego Serca Boga Ojca: pragnę być znanym,kochanym i czczonym przez wszystkich ludzi , sprawiedliwych i grzeszników.”

 11. Ewa pisze:

  Ojcze Krzysztofie!
  Jak dobrze,że zamieścił dziś Ojciec te teksty .
  Orędzie ” Bóg Ojciec mówi do swoich dzieci” mam pod ręką tak jak tomy „ON i ja”..
  Miałam pamiętać o dzisiejszym dniu, ale upały osłabiły moją zdolność myślenia.
  Dziękuję za przypomnienie i za wybranie tekstów o modlitwie Ojcze nasz właśnie z „ON i ja”.
  Serdecznie pozdrawiam.
  Szczęść Boże!

 12. Maria pisze:

  Właśnie pomyślałam, że pomodlę się dziś do Boga Ojca za konkretną osobę, która nie wierzy.
  Dziękuję o. Krzysztofie. Szczęść Boże!

 13. okrzos pisze:

  Modlitwa do Ojca za kogoś, kto nie wierzy…