Matka Boża: To co zaczęłam w Fatimie, dokończę w Medjugorie

12 lutego 2018, autor: Krzysztof Osuch SJ

W ok. 28 minucie filmu możemy usłyszeć słowa, które dedykujemy wyznawcom fałszywych proroków: „Ci wizjonerzy nie biegną do sklepów wykupywać żywności, broni i amunicji, nie robią bunkrów, aby się schronić”. My mamy ratować swoje dusze a nie ciała!
Film godny polecenia każdemu, zwłaszcza niewierzącym w objawienia w Medjugorje (ponieważ w spokojny, wyważony sposób, bez żadnych chorych emocji pokazuje wydarzenia związane z objawieniami, w tym również fragmenty badań psychiatrycznych wizjonerów oraz opinie psychiatrów, polityków itp.).
Do tego można zobaczyć wystawione za oszkloną szybą buty, podarowane przez św. Jana Pawła II, który z powodu braku zaproszenia przez biskupa miejsca i nie mogąc samemu przybyć do Medjugorje, podarował je jednej z widzących – Mirjanie.

Medjugorie to miejscowość w Bośni i Hercegowinie. Od 1981 roku wzbudza wiele kontrowersji na całym świecie, a to za sprawą Matki Bożej, która właśnie w tym roku zaczęła objawiać się sześciorgu młodym dzieciom.

Objawienia trwają do dnia dzisiejszego. Cała szóstka otrzymała od Matki Bożej tajemnice dotyczące wydarzeń, które będą następowały na świecie w kulminacji czasów ostatecznych. I właśnie te tajemnice mają zostać przez nich ujawnione tuż przed ich wypełnieniem się. Pięcioro z nich otrzymało do tej pory po 9 z 10 tajemnic. Jedynie Mirjana otrzymała wszystkie 10 tajemnic i to właśnie ona ma za zadanie objawić je światu. Matka Boża kazała jej wybrać kapłana któremu przekaże te tajemnice na 10 dni przed ich wypełnieniem się, z kolei ten kapłan (Petar Ljubicić) ma je ogłosić światu 3 dni przed wypełnieniem się.
Matka Boża w jednym z objawień powiedziała Mirjanie, że to co rozpoczęła w Fatimie, dokończy w Medjugorie. Patrząc na kondycję dzisiejszego świata trudno nie odnieść wrażenia, że żyjemy w wyjątkowych czasach i świat potrzebuje interwencji Boga jak nigdy dotąd.
Trzecia tajemnica fatimska, mówi między innymi o śmierci papieża i duchownych w Watykanie. Jeśli weźmiemy pod uwagę to, co dzieje się obecnie w Europie, zamachy terrorystyczne i oficjalne groźby dżihadystów, którzy mówią wprost, że ich celem jest Watykan, to wszystko wydaje się być bardzo realne.
Dodatkowo, biorąc pod uwagę wiek kapłana który ma ogłosić światu te tajemnice, który 28 października 2018 roku skończy 72 lata, należy spodziewać się, że wydarzenia te nie będą następowały w bardzo odległej przyszłości.

skopiowałem Stąd

Komentarze

komentarzy 5 do wpisu “Matka Boża: To co zaczęłam w Fatimie, dokończę w Medjugorie”
 1. Tylko jedno pisze:

  Co dotyczy tego fragmentu: „dedykujemy wyznawcom fałszywych proroków: „Ci wizjonerzy nie biegną do sklepów wykupywać żywności”, który obnaża nie tylko czyjąś niewiarę, ale też brak pełni zrozumienia i Pisma Świętego, i osób przekazujących te zgodne z faktami orędzia: proszę sobie przypomnieć historię Józefa Egipskiego. Nie, broni nie kupujemy, bo mamy moc najgroźniejszej broni różańca i całą armię Pana Zastępów oraz sakramentaliów, schronów nie robimy, ani nie chodzimy smutni z powodu tego, co ma nadejść na świat, choć Pan daje czasami odczuć ból Jego własnego serca, dając zrozumienie tego wszystkiego. Jednak kto przypisuje temu rzekome zalęknienie czy „straszenie”, ten nie tylko nie pojmuje, że mimo smutku nadchodzących wydarzeń to jest wielka radość, bo to wszystko znaczy, że Pan powraca. Ale może…nie jest jeszcze dostatecznie pokorny, by modlić się o światło.”Uważajcie, bo może się okazać, że walczycie z samym Bogiem”.

 2. Dziękuję Pani za dedykację! I (współ)cieszę się odkrywaniem Medjugorie… Pozdrawiam…

 3. Dziękuję Pani za przytoczone orędzie Matki Bożej. Rozważyłem je… Zasługiwałyby na uwydatnienie Matczynego geniuszu emanującego z każdego zdania…, ale najlepiej je modlitewnie zasymilować….

  Dziękuję Pani za pozdrowienia i je odwzajemniam. OK SJ

 4. Zofia pisze:

  Orędzie Krolowej Pokoju, Medugorje, 2.2.2018

  „Drogie dzieci, wy – których kocha Mój Syn, wy – których Ja kocham niezmierzoną matczyną miłością, nie pozwólcie, by egoizm i miłość własna zapanowały nad światem.

  Nie pozwólcie, by miłość i dobroć były w ukryciu.

  Wy, którzy jesteście kochani, którzy poznaliście miłość Mojego Syna, przypomnijcie sobie, że być kochanym, oznacza kochać.

  Moje dzieci, miejcie wiarę.
  Kiedy macie wiarę, jesteście szczęśliwi i macie pokój, wasza dusza promienieje blaskiem radości.

  W tej duszy jest Mój Syn.

  Kiedy się poświęcacie za wiarę, kiedy się poświęcacie za miłość, kiedy czynicie dobro bliźniemu, Mój Syn uśmiecha się w waszej duszy.

  Apostołowie Mojej miłości, jako Matka zwracam się do was, gromadzę was wokół Siebie i pragnę prowadzić drogą miłości i wiary.

  Drogą, która prowadzi do Światłości świata.

  Jestem tu powodowana miłością, powodowana wiarą, gdyż pragnę matczynym błogosławieństwem dać wam nadzieję i siłę na waszej drodze, ponieważ droga prowadząca do Mojego Syna nie jest łatwa.

  Jest na niej wiele wyrzeczeń, poświęceń, ofiar, wybaczania i wiele, wiele miłości, ale ta droga prowadzi ku pokojowi i szczęściu.

  Moje dzieci, nie wierzcie fałszywym głosom, które wam mówią o fałszywych sprawach, fałszywym blasku; wy, Moje dzieci, wróćcie do Pisma.

  Patrzę na was z niezmierzoną miłością i objawiam się wam dzięki Bożej łasce.

  Moje dzieci, pójdźcie za Mną. Niech wasza dusza promienieje blaskiem radości.

  Dziękuję wam.”

  Pozdrawiam serdecznie z Medugorje Ojca i wszystkich czytających te Słowa

 5. Katarzyna pisze:

  W podziękowaniu za przekazywanie informacji dedykuję Ojcu cytat na dziś ze strony medjugorie:

  Quote of the day z orędzia z Medziugorje ( 15. luty 2018 )

  „Dzieci, radujcie się tym, co posiadacie. Dziękujcie Bogu, bo to wszystko jest darem Bożym dla was. W ten sposób będziecie mogli dziękować za wszystko

  i odkrywać Boga we wszystkim, nawet w najmniejszym kwiatku.

  Odkryjcie wielką radość. Odkryjcie Boga.”
  ( Z orędzie z Medziugorje, 25. kwiecień 1989 [O] )

  Bo przecież ja prawie nic nie wiedziałam o Medjugorie….