6 stycznia to początek ogólnopolskiego Roku Świętego Stanisława Kostki

6 stycznia 2018, autor: Krzysztof Osuch SJ

W uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia w diecezji płockiej zainaugurowany zostanie Rok Świętego Stanisława Kostki, który jest patronem dzieci i młodzieży, a także Polski. Biskupi podczas 377. Zebrania Plenarnego w Lublinie poświęcili mu rok 2018, w związku z 450-leciem jego śmierci, a także z uwagi na zwołany przez papieża Franciszka Synod Biskupów nt. młodzieży, który odbędzie się w październiku.

Komentarze

Jedna odpowiedź do wpisu “6 stycznia to początek ogólnopolskiego Roku Świętego Stanisława Kostki”
 1. Abp Gądecki o św. Stanisławie Kostce

  W Kościele w Polsce trwają obchody Roku św. Stanisława Kostki z racji na 450. rocznicę jego śmierci. Święty ten jest patronem młodzieży, a jesienią zaplanowano synod biskupów poświęcony młodzieży i rozeznawaniu powołania. Dodatkowym argumentem za ogłoszeniem Roku św. Stanisława Kostki jest też program duszpasterski poświęcony bierzmowaniu.
  O lekcji, jaką daje współczesnym Stanisław Kostka, mówi metropolita poznański abp Stanisław Gądecki.
  „Wezwanie do wiernego trwania przy katolickiej prawdzie, nawet wówczas, gdy cały świat wokół próbuje jej zaprzeczyć. Męstwo nie polega jedynie na zbrojnej walce, ale także na tym, że sami pozostajemy wierni i pomagamy innym tę wierność swemu chrześcijańskiemu powołaniu zachować. Z im większą obojętnością spotyka się chrześcijańska miłość i prawda, tym gorliwiej powinniśmy nimi żyć” – powiedział abp Gądecki.
  W najbliższą niedzielę w polskich kościołach czytany będzie list Episkopatu o św. Stanisławie Kostce.
  R. Łączny/ KAI