„Tylko zawierzenie Maryi uchroni świat od katastrofy”

24 sierpnia 2016, autor: Krzysztof Osuch SJ

Abp Hoser: tylko zawierzenie Maryi uchroni świat od katastrofy

  „Tylko zawierzenie świata Maryi może uchronić go od katastrofy” – podkreślił abp Henryk Hoser, który przewodniczył wczoraj uroczystej Mszy w powstającym w Radzyminie sanktuarium św. Jana Pawła II. Ordynariusz warszawsko-praski podkreślił, że słowa zawierzenia świata Matce Bożej Królowej wypowiedziane przez Piusa XII w 1954 r. pomimo upływu lat nie straciły nic ze swojej aktualności.„Świat się niewiele zmienił, zaczęła się trzecia wojna światowa we fragmentach, w etapach, już trwa i może wybuchnąć w postaci globalnego konfliktu. Wszyscy się zbroją, przestają szanować prawo międzynarodowe. Wiemy, co dzieje się na Bliskim Wschodzie, co dzieje się na Ukrainie, a to już jest niedaleko od nas. Tylko ucieczka do Matki Bożej Królowej Nieba i Ziemi może nas od nieszczęść uchronić– powiedział abp Hoser. W przyszłym roku, w stulecie objawień fatimskich, zostanie zawierzona Matce Bożej cała diecezja warszawsko-praska.

I druga ważna wiadomość /zaproszenie/, praktycznie nawiązująca do powyższej:

Triduum przed Aktem Zawierzenia Polskich Parafii Maryi

W Polsce rozpoczyna się dziś szczególny czas przygotowania do piątkowej uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej. W parafiach będzie miał wtedy miejsce Akt Zawierzenia Maryi Królowej Polski. Został on najpierw złożony 3 maja z okazji 1050-lecia chrztu naszej Ojczyzny. Teraz polscy biskupi ponowią go także na Jasnej Górze.Przeor Jasnej Góry przypomina, że pobożność maryjna jest tym, co wyróżnia nasz naród, ale nie jest to tylko uwielbianie Matki Najświętszej, lecz także wędrowanie razem z Nią drogami Bożymi. „To światło z Jasnej Góry, światło obecności Maryi pośród nas rozlewa się do konkretnych parafii w całej Polsce – mówi o. Marian Waligóra OSPPE. – Ona pokazuje nam, jak naprawdę iść drogami Bożymi na ścieżkach naszego życia”.

„Na to światło z Jasnej Góry wskazał nam także Papież Franciszek” – zauważył jasnogórski przeor i podkreślił, że już obserwujemy tego owoce poprzez liczniejsze pielgrzymowanie do Częstochowy: „Jest to efekt Franciszka, który pokazał nam drogę na Jasną Górę i pokazał, że nie trzeba bać się manifestowania swojej wiary przez zewnętrzne praktyki religijne, do których należy też pielgrzymowanie w różnej formie”.

Podczas triduum w polskich parafiach w kraju i na emigracji mają być rozważane trzy cnoty Boskie – wiara, nadzieja i miłość. 26 sierpnia „w odpowiedzi na matczyną miłość Maryi do naszego Narodu i każdego z nas” wypowiedziany zostanie akt zawierzenia. Na Jasnej Górze główne uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej odbędą się w piątek o godz. 11.00.

I. Tyras, Jasna Góra

Za: Biuletyn Radia Watykańskiego 23.08.2016 del 23/08/2016

 

Komentowanie wyłączone.