Trzeba zobaczyć: #WeAreN2016 International Congress – YouTube

10 czerwca 2016, autor: Krzysztof Osuch SJ

W centrum światowej polityki, w siedzibie głównej ONZ w Nowym Yorku, przemówili przedstawiciele tych, o których możni tego świata często nie chcą pamiętać. Dzięki Państwu mogliśmy zorganizować być może najbardziej znaczące wydarzenie w ONZ. Podczas II Międzynarodowego Kongresu „Wszyscy jesteśmy Nazarejczykami” wypowiedzieli się przedstawiciele prześladowanych chrześcijan. To nie były zwykłe wystąpienia. To było wołanie o pomoc.

Przygotowaliśmy dla Państwa skrót najbardziej poruszających wystąpień. To tak ważne fragmenty, że każdy powinien je obejrzeć. Zachęcam do oglądania i przesyłania oraz udostępniania nagrania znajomym:

CizenGO

Szanowni Państwo,

w centrum światowej polityki, w siedzibie głównej ONZ w Nowym Yorku, przemówili przedstawiciele tych, o których możni tego świata często nie chcą pamiętać. Dzięki Państwu mogliśmy zorganizować być może najbardziej znaczące wydarzenie w ONZ. Podczas II Międzynarodowego Kongresu „Wszyscy jesteśmy Nazarejczykami” wypowiedzieli się przedstawiciele prześladowanych chrześcijan. To nie były zwykłe wystąpienia. To było wołanie o pomoc.

Przygotowaliśmy dla Państwa skrót najbardziej poruszających wystąpień. To tak ważne fragmenty, że każdy powinien je obejrzeć. Zachęcam do oglądania i przesyłania oraz udostępniania nagrania znajomym:

http://www.youtube.com/watch?v=5_5ElyGMQcY

Podczas Kongresu w siedzibie ONZ wystąpili m.in.

najmłodsza córka Asii Bibi, Eisham oraz jej tata i mąż Asii Bibi, Ashiq Masih (na zdjęciu Eisham, więcej zdjęć: https://www.flickr.com/photos/citizengo/sets/72157667614914521). Sąd Najwyższy zwleka z wyznaczeniem terminu kolejnej rozprawy (Asia Bibi przebywa ciągle w więzieniu, choć mogłaby wrócić teraz do domu, bo już prawie rok temu Sąd Najwyższy uznał, że cały proces musi się odbyć na nowo. Niestety, ryzyko, że od razu ktoś by ją zamordował, gdyby opuściła więzienie, jest zbyt duże). Kilka tygodni temu muzułmanie, którzy chcieliby zamordować Asię, wyznaczyli kolejną nagrodę dla tego, kto ją zabije. Módlmy się za Asię;

– rodzice Amerykanki Kayli Mueller – zamordowanej ponad dwa lata temu, a wcześniej gwałconej w Iraku przez członków tak zwanego Państwa Islamskiego (fragment ich wypowiedzi jest na załączonym skrócie video). Kilka zdjęć: https://www.flickr.com/photos/citizengo/sets/72157667788020365.

– świadkowie prześladowań w Syrii: Jean-Clément Jeanbart, ks. abp Rodrigo Miranda (biskup Aleppo), Siostra María de Guadalupe (zdjęcia: https://www.flickr.com/photos/citizengo/sets/72157665420656204)

– świadek prześladowań w Nigerii, ks. bp Joseph Danlami Bagobiri, biskup Kafanchan (zdjęcia: https://www.flickr.com/photos/citizengo/sets/72157667576930712), który przedstawił tragiczną sytuację chrześcijan. Szczególnie cierpią dziewczęta porwane przez Boko Haram.

I wielu innych…

Pragniemy podkreślić, że to wydarzenie odbyło się dzięki tysiącom Członków CitizenGO, Którzy wspierali je modlitwą, Którzy przekazali darowizny pieniężne na ten cel, którzy uczestniczyli w wydarzeniu osobiście lub przez Internet. Za każde wsparcie z serca Państwu DZIĘKUJEMY. Wspólnie możemy zrobić, co tylko jesteśmy w stanie, na rzecz pomocy prześladowanym braciom i siostrom.

Podczas Kongresu prezes CitizenGO, Ignacio Arsuaga, zaprezentował i doręczył petycję z podpisami ponad 400.000 osób, które domagają się, aby ONZ zakwalifikował zbrodnie ISIS na chrześcijanach i innych mniejszościach religijnych do kategorii ludobójstwa i aby podjął środki w celu zakończenia tego dramatu, który dzieje się na oczach całego świata.

Zdjęcia z prezentacji podpisów: https://www.flickr.com/photos/citizengo/sets/72157667610959241

Trudno jest przytoczyć wszystkie słowa, jakie padły podczas tego poruszającego, kilkudniowego wydarzenia. Co istotne, te wypowiedzi miały miejsce w ONZ i wielu ambasadorów państw członkowskich mogło z pierwszej ręki usłyszeć o dramacie, którego sprawcą jest ISIS i inni dopuszczający się okrutnego ludobójstwa.

Raz jeszcze zachęcam do obejrzenia skrótu video:

http://www.youtube.com/watch?v=5_5ElyGMQcY
Na koniec dodam, że całe wydarzenie było współorganizowane przez ambasadorów Stolicy Apostolskiej przy ONZ w Nowym Jorku.

Nagranie wszystkich wystąpień są dostępne pod adresami:
http://webtv.un.org/watch/defending-religious-freedom-and-other-human-rights-stopping-mass-atrocities-against-christians-and-other-believers/4868461398001
http://maslibres.org/wearen2016en/

Na zakończenie raz jeszcze pragnę podziękować Państwu za wsparcie: za modlitwę oraz darowizny, dzięki którym to wydarzenie mogło się odbyć.

Nie mamy żadnych wątpliwości, że było ono bardzo potrzebne… Zastanawiamy się tylko: dlaczego o coś, co powinno być oczywiste (jak obrona prześladowanych chrześcijan!) trzeba tak zaciekle walczyć?

Pozdrawiam Państwa serdecznie i łączę wyrazy szacunku,

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk
Dyrektor Kampanii CitizenGO Polska

CitizenGO jest organizacją aktywnych obywateli,którzy bronią życia człowieka, rodziny i płynących z godności człowieka podstawowych wolności. Naszą działalność opieramy na chrześcijańskiej antropologii. Aby dowiedzieć się więcej na nasz temat, kliknij tutaj. Możesz też znaleźć nas na portalach Facebook lub Twitter.

Ta wiadomość jest adresowana na e-mail: kosuchsj@gmail.com. Aby się z nami skontaktować, prosimy nie odpowiadać na tę wiadomość, lecz użyć formularza: http://citizengo.org/pl/contacto.
Jeśli nie życzysz sobie otrzymywać naszych wiadomości, kliknij link.

Komentowanie wyłączone.