Złóż w Niej całą swą ufność

30 kwietnia 2016, autor: Krzysztof Osuch SJ

Kilka zdań z „ON i ja”, w których Pan Jezus pomaga ożywić synowską – dziecięcą relację z Matką Jego i naszą …

  • „Ona, która żyła tylko dla Boga. Proś Ją, by cię nauczyła, jak masz żyć tylko dla Mnie. Złóż w Niej całą swą ufność. Ona pomoże ci iść wzwyż: z trudem wchodzi się na górę doskonałości”.

„Nie opuszczaj twej Matki Niepokalanej. Ona też ciebie nie opuści. Kocha cię nawet więcej, niż kochała cię twoja droga mama! Ona więcej wycierpiała, by cię zrodzić. Wycierpiała moją śmierć. Królowa Męczenników. A ponieważ kocha się więcej, gdy się więcej wycierpiało, to wyobraź sobie czułość, jaką Ona ma dla ciebie. Nic nie mogłoby Jej powstrzymać, nawet twoja niewdzięczność.

Dziękuj Jej. Kochaj Ją. Przede wszystkim mów jej o tym. A te rozmowy zbliżą cię do Mnie. Dokąd Ona cię zaprowadzi, jeżeli nie do Mnie? Jest zbyt pokorna, by przypisywać sobie to, co należy do Mnie: Ona, która żyła tylko dla Boga. Proś Ją, by cię nauczyła, jak masz żyć tylko dla Mnie. Złóż w Niej całą swą ufność. Ona pomoże ci iść wzwyż: z trudem wchodzi się na górę doskonałości. Orientujemy się, że schodzimy w dół wtedy, kiedy myślimy, że idziemy w górę. Kto cię oczyści? Kto oświeci twój umysł jeżeli nie ci, którzy posiadają to światło: święci i Królowa wszystkich świętych. Bądź przy Niej bardzo maleńką. Ona była tylko kobietą, ale Kobietą, drugą Ewą, nazywała się pierwszą Kobietą. Moja Matka to Kobieta, która zgniotła głowę węża.

Żyj z nami po prostu, rodzinnie, tak jak w Nazarecie. Nic z naszej zażyłości nie będzie przed tobą zamknięte. Daję wam wszystko, co posiadam, nawet miłość mojej Matki.

A kiedy czujesz się słaba lub samotna, przyjdź między Nas Dwoje. Nie potrzebujesz być przedstawiona… Znamy cię od tak dawna, lepiej niż ty znasz samą siebie. Nasze biedne dzieciątko, upokórz się przed naszą wielką miłością dla ciebie. Kochaj Nas, by Nas pocieszyć za innych…” –

Gabriela Bossis, ON i ja, tom II nr 253, 9 grudnia 1943.

Komentowanie wyłączone.