Droga Krzyżowa – Pomagam nieść krzyż Jezusowi

11 marca 2016, autor: Krzysztof Osuch SJ

Warto wesprzeć… włączyć się!

LINK

 

U początku mojej odpowiedzi był ten list:

Droga Krzyżowa

Poprowadzi Cię do Boga

Wyobraź sobie, że widzisz Człowieka prowadzonego ulicami dużego miasta. Na Jego twarzy niewyobrażalny ból. Tłum gapiów szydzi, opluwając Męczennika.

Policja pilnuje porządku, tworząc szczelny kordon wokół. Swoje stoiska rozłożyli drobni sprzedawcy. Zapach krwi Skazanego miesza się z wonią frytek i pieczonej kiełbasy. Festyn.

Ty stoisz w wiwatującym tłumie, dowiadujesz się, że choć nic nie zrobił, idzie na śmierć, bo wytypowali Go ludzie w programie telewizyjnym…

Jak zareagujesz? Co zrobisz? Czy pójdziesz za tłumem?

Być może moja wizja jest szokująca, ale czy nie tak dzisiaj wyglądałaby Droga Krzyżowa?

Właśnie dlatego zdecydowałem się napisać ten list. Sytuacja jest poważna, a my nie mamy dużo czasu.

Współcześnie nie ma chwili, by nie biczowano Jezusa. Jak inaczej nazwać to, co się dzieje?! Pozwolisz, że zacytuję kilka relacji:

USA: Burmistrz Oklahoma City wydał satanistom zgodę na publiczny akt profanacji figury Matki Bożej w Boże Narodzenie.

Sataniści postawili figurę Matki Bożej z Lourdes na podwyższeniu i zaczęli bluźnić. Figura została oblana krwią i na głowę Matki Bożej wysypano siarkę i popiół. Sataniści zaczęli odmawiać antyróżaniec. Na koniec bluźniercy zapakowali figurę w czarną plastikową torbę i odeszli…

 

Polska: Nieznani sprawcy zniszczyli figurki ze świątecznej stajenki stojącej na wodzisławskim rynku. Figurze Maryi wandale urwali rękę, głowę, nogę i porozrzucali po stajence. Na drobne kawałki rozbite zostały dwa gipsowe baranki…

 

Francja: We Francji profanowanie chrześcijańskich miejsc kultu stało się prawdziwą plagą. Statystycznie na policję zgłaszane są codziennie dwa takie przypadki…

Takie informację budzą ból, współczucie i jakże często poczucie bezsilności, że nie możemy nic z tym zrobić.

Czy jednak rzeczywiście nie możemy NIC z tym zrobić?

Chociaż nie da się zadziałać bezpośrednio, to jednak jesteśmy w stanie pocieszyć Jezusa naszą modlitwą, a także dzięki modlitwie wynagrodzić Zbawicielowi wszystkie te bluźnierstwa, profanacje i zniewagi.

Pozwól teraz Krzysztofie, że przedstawię Ci mój plan.

W ubiegłym roku zapoczątkowaliśmy akcję propagowania Drogi Krzyżowej wśród Polaków. Do tego celu stworzyliśmy specjalną stronę www.drogakrzyzowa.org.

Na potrzeby tej akcji przygotowaliśmy wyjątkową edycję rozważań Drogi Krzyżowej Via Crucis, autorstwa wybitnego myśliciela katolickiego Plinia Corrêi de Oliveira – właśnie na tej stronie możesz zamówić tę publikację.

W tym roku możemy pochwalić się kolejnym osiągnięciem, bowiem Droga Krzyżowa Via Crucis dotarła do blisko 3000 polskich domów.

Dziś także Ty możesz otrzymać to wyjątkowe wydawnictwo!

Rozważania mogą być przez Ciebie czytane i towarzyszyć Twojej modlitwie. Możesz także ich wysłuchiwać, korzystając z nagrania umieszczonego na płycie CD, którą otrzymasz wraz z publikacją.

Tę książeczkę wzbogaciliśmy o piękne ilustracje Męki Pańskiej. Dołączyliśmy także płytę CD, która, oprócz słów lektora, zawiera specjalnie skomponowaną oprawę muzyczną.

Pamiętaj, z rozważaniami Drogi Krzyżowej wiążą się wielkie korzyści duchowe dla Ciebie w postaci łask i odpustów!

Kościół święty zalicza Drogę Krzyżową do najbardziej zalecanych nabożeństw.

Dlaczego rozważanie Drogi Krzyżowej jest takie ważne? Pan Jezus za pośrednictwem Br. Stanisława ze Zgromadzenia Braci Szkolnych z Hiszpanii – przekazał nam tyle obietnic, ile jest stacji Drogi Krzyżowej. Wspomnę o pierwszych pięciu:

  1. Wszystko, o co prosimy przy odmawianiu Drogi Krzyżowej, będzie wysłuchane.
  2. Obiecuję życie wieczne tym wszystkim, którzy częściej odprawiają Drogę Krzyżową ze współczuciem.
  3. Jestem przy nich w ciągu całego życia i szczególnie będę ich wspomagał w godzinę ich śmierci
  4. Choćby nawet miał ktoś tyle grzechów, ile źdźbeł trawy na polu i piasku na brzegu morskim, będzie mu to wszystko zmazane przez odprawienie Drogi Krzyżowej. Obietnica ta nie zwalnia od spowiedzi, szczególnie przed przyjęciem Komunii Świętej.
  5. Ci, którzy często odprawiają Drogę Krzyżową, otrzymają w Niebie szczególną chwałę.

A włoskiej mistyczce św. Marii Magdalenie de Pazzi Zbawiciel obiecał:

Kto w piątek, zwracając uwagę na godzinę Mojego skonania na Krzyżu, odprawi Drogę Krzyżową, otrzyma szczególne łaski od Mojego Ducha, którego w owej chwili oddałem, a chociażbyś i nie czuła wyraźnie tej łaski, ona wszakże w tobie bezustannie spoczywać będzie(…). Kto dłuższy czas codziennie odprawia Drogę Krzyżową, może zbawić całą parafię.

Te bezcenne przywileje mogą być Twoim udziałem, dlatego warto zamówić Rozważania Drogi Krzyżowej. Via Crucis.

Krzysztofie Pamiętaj!

Oprócz tego, że Twoja modlitwa zadośćuczyni Jezusowi i wesprze Twoich prześladowanych braci w wierze, Ty również możesz odnieść osobiste korzyści z odprawiania Drogi Krzyżowej:

  • Odpust.
  • Duchowe oczyszczenie i wewnętrzną równowagę.
  • Szereg łask.

Św. Ewagriusz z Pontu poucza nas, że ten, kto uzdrawia ludzi ze względu na Pana, nie zwraca uwagi na to, że i samego siebie leczy. Tak więc zamawiając rozważania Drogi Krzyżowej, pomagasz sobie, ale także swojej rodzinie, przyjaciołom. Aktywnie budzisz sumienia Polaków!

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o naszej akcji, proszę, przeczytaj ten list do końca i wejdź na stronę www.drogakrzyzowa.org.

Pozwól, że jeszcze raz zachęcę Cię do zamówienia Rozważań Drogi Krzyżowej. Via Crucis. Twoje symboliczne 9 zł pozwoli pokryć koszty druku, produkcji płyty CD i wysyłki, ale zachęcam Cię do rozważenia dodatkowego wsparcia, które pozwoli nam rozpropagować to dzieło wśród większej liczby rodaków.

Zacząłem ten list od historii prowadzonego na kaźń Człowieka. Pozwolisz, że na koniec ją przywołam.

Ten umęczony Człowiek zauważy Twoją modlitwę, wyłowi Cię z tłumu i gdy zmartwychwstanie, w chwale wróci do Ciebie i Cię wynagrodzi.

Pozdrawiam Cię serdecznie i proszę o modlitwę w intencji powodzenia naszej akcji.

W Jezusie i Maryi

Sławomir Olejniczak
Prezes Instytutu
Ks. Piotra Skargi

P.S.Drogi Krzysztofie dołącz do naszej Wielkopostnej Kampanii. Jezus obiecał liczne łaski osobom, które będą wspominać Jego Mękę. Kliknij tutaj, wejdź na stronę www.drogakrzyzowa.org i zamów Rozważania Drogi Krzyżowej. Via Crucis.

Komentowanie wyłączone.