Beata Bednarz – Samotność – YouTube

24 listopada 2013, autor: Krzysztof Osuch SJ

W sam raz na jesienne popołudnie (i na więcej). A … więcej wyjaśnień w wywiadzie (fragmencie) z Beatą Bednarz.

…”myślę, że taka samotność- bądźmy szczerzy –przydarza się każdemu i to w największym tłumie, i rodziny, i przyjaciół. W największym ferworze zabawy są takie momenty, kiedy każdy, każda z was, dziewczyny, znajduje taką chwilę, że się czuje sama. Ja myślę, że to jest taki moment, w którym trzeba pozwolić się zamknąć przed światem, zrobić porządek zamknąć tę samotność i wrócić ale nie udawać że jej nie ma, bo to nie jest prawda. Każdy z nas ma takie chwile.

Czasem ulegając medialnym trendom chcemy być niezależne, silne emocjonalnie i nie przyznajemy się do samotności, a ty śpiewasz, że mamy samotność oswojoną i jesteśmy ukryte w Bożych dłoniach …

Faktycznie, to nie jest popularne. Media nas mogą zjeść , ludzie nas zdepczą gdy pokażemy że jesteśmy słabi – nie są to popularne myśli, ale ja odkryłam , że …. [więcej poniżej]

Beata Bednarz – Samotność – YouTube.

 

(…)

Śpiewasz o życiu pomiędzy samotnością a przyjaźnią. Czy możemy się odwołać do twoich osobistych doświadczeń, jak na to patrzysz z perspektywy dojrzałej kobiety ?

Myślę, że tutaj mówisz o piosence Samotność. Ciekawe jest to, jak w ogóle powstała ta piosenka. Dorotka Zaziąbło, pianistka z którą pracuje – fantastyczny człowiek, kapitalna kompozytorka i aranżerka- nieśmiało kiedyś tam puściła mi ten utwór. W zasadzie w takiej bardzo surowej wersji – sam fortepian. Po prostu mnie wbiło w fotel ! Ja mówię- co to jest, to muzyka filmowa ?. Po prostu widzę wszystko, to co słyszę. To się rzadko zdarza.
Jakoś tak sugestywna ta muzyka była i dla mnie i dla osoby, która potem pisała tekst czyli
dla Ewy Alimowskiej. Obydwie pomyślałyśmy, że ta muzyka opowiada o samotności. Właściwie w przeciągu jednej nocy powstał tekst do Samotności. Ale to nie jest tekst, który mówi o samotności człowieka, który zostaje w samotności.

bednarz04

To jest samotność oswojona…

Dokładnie ! Taka, którą na chwile wpuszczamy, a potem pozwalamy jej zasnąć. Ja myślę, że taka samotność- bądźmy szczerzy –przydarza się każdemu i to w największym tłumie, i rodziny, i przyjaciół. W największym ferworze zabawy są takie momenty, kiedy każdy, każda z was, dziewczyny, znajduje taką chwilę, że się czuje sama. Ja myślę, że to jest taki moment, w którym trzeba pozwolić się zamknąć przed światem, zrobić porządek zamknąć tę samotność i wrócić ale nie udawać że jej nie ma, bo to nie jest prawda. Każdy z nas ma takie chwile.

Czasem ulegając medialnym trendom chcemy być niezależne, silne emocjonalnie i nie przyznajemy się do samotności, a ty śpiewasz, że mamy samotność oswojoną i jesteśmy ukryte w Bożych dłoniach …

Faktycznie, to nie jest popularne. Media nas mogą zjeść , ludzie nas zdepczą gdy pokażemy że jesteśmy słabi – nie są to popularne myśli, ale ja odkryłam , że ….

(…)

 Znalezione na kanale Telewizji Lumen: http://lumentv.pl/

a dokładniej TU: http://lumentv.pl/programy/swiaty/swiat-kobiet/item/11-wierze-w-milosc-ktora-wiecznie-trwa.html

 

 

Kategoria: ufność w Bogu

Komentowanie wyłączone.