K. Osuch SJ, Być jak DZIECKO, a NIE popadać w tzw. „kompleks Boga” (mp3)

7 grudnia 2012, autor: Krzysztof Osuch SJ

Obiecywałem niedawno, że jako pomoc na czas Adwentu chciałbym stopniowo zaproponować kilka rozważań. Oto kolejne. Dotyczy ono fundamentalnej postawy, zaleconej przez Jezusa: żeby stać się jak DZIECKO. W kontrapunkcie do tej postawy jest popadnięcie w tzw. „kompleks Boga” (Richter). – To będzie znów dość zasadnicze rozważanie. Jeśli komuś przyjdzie ochota – po wysłuchaniu / rozważeniu – by w komentarzu innych zniechęcić lub zachęcić, to proszę bardzo… W końcu chodzi o poświęcenie 23 min. i 34 sekund.

Nowe rozważanie: Być jak DZIECKO, a NIE popadać w tzw. „kompleks Boga” (mp3)

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Można pobrać lub odsłuchać także stąd:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Uwaga: wcześniejsze rozważania do odsłuchania (mp3): http://osuch.sj.deon.pl/moje-mp3/

1 Jana 3:2  Umiłowani, obecnie jesteśmy dziećmi Bożymi, ale jeszcze się nie ujawniło, czym będziemy.

Wiemy, że gdy się objawi, będziemy do Niego podobni, bo ujrzymy Go takim, jakim jest.

Mateusza 18:1  W tym czasie uczniowie przystąpili do Jezusa z zapytaniem: Kto właściwie jest największy w królestwie niebieskim?
2  On przywołał dziecko, postawił je przed nimi i rzekł:
3  Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.
4  Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim.
5  I kto by przyjął jedno takie dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje.

Komentarze

komentarzy 6 do wpisu “K. Osuch SJ, Być jak DZIECKO, a NIE popadać w tzw. „kompleks Boga” (mp3)”
 1. Irena pisze:

  Serdeczne „Bóg zapłać” za każdą medytacje.Mam problemy z czytaniem, tym bardziej cenię sobie kazde nagranie. Z wielkim pozytkiem wsłuchuję się w te nauki. Dziękuję ,szczególnie za zwrócenie uwagi,na:”Czynienia siebie bogiem”,na brak ukazywania Bogu wdzięczności. Niech Bóg Ojcu błogosławi,wzmacnia siły duchowe i fizyczne by nadal nam służył. Szczęść Boże!

 2. opal pisze:

  Jako wyraz stałości pragnienia, o którym wyżej, po świątecznej przerwie dzielę się próbą zilustrowania 2-giej części rozważania Ojca : Być jak DZIECKO, a NIE popadać w tzw. „kompleks Boga”. Może ktoś zechce skorzystać… Okazuje się, że temat także teraz jest bardzo aktualny – jak cała EWANGELIA !!!

  Bardzo serdecznie pozdrawiam i DZIĘKUJĘ!!! Bóg zapłać!

 3. opal pisze:

  Z wielkim pożytkiem słucham i medytuję przedstawione treści w kolejnym wspaniałym rozważaniu Ojca. BÓG ZAPŁAĆ Ojcze! Chciałoby się zatrzymać wszystko w sercu, przyswoić w pełni… żyć TĄ PRAWDĄ, STAWAĆ SIĘ DZIECKIEM, BY OTWIERAĆ SI Ę NA BOŻĄ MIŁOŚĆ…

  Skromny wysiłek zaszyfrowany w poniższym linku jest właśnie wyrazem tego pragnienia… by także, w miarę przyjścia z pomocą innym…

  http://www.youtube.com/watch?v=pHlW0JhGbPc

  Bardzo serdecznie pozdrawiam! Bóg zapłać!

Zostaw odpowiedź