sms z „ON i ja”!

8 listopada 2012, autor: Krzysztof Osuch SJ

sms z „ON i ja”!

Pani Małgorzata zgodziła się wpisywać także na moim blogu swoje codzienne SMS-y rozsyłane do zaprzyjaźnionych osób. Ich treścią jest jedno czy parę zdań z „On i ja”. Dziękuję! Oczywiście, także inni mogą dorzucać swoje ulubione fragmenty, do czego zachęcam! Można też w tym miejscu – w formie komentarza – podzielić się krótką refleksją, związaną z „On i ja”.  Kto woli dłuższe fragmenty, niech przeniesie się na tę stronę: „ON i ja”

„NIE POZOSTAWAJ DŁUGO BEZ POSZUKIWANIA MNIE W POBOŻNEJ KSIĄŻCE LUB WEWNĄTRZ SIEBIE. TRZEBA DMUCHAĆ NA OGIEŃ, TRZEBA GO PODSYCAĆ, TRZEBA GO ODNAWIAĆ CZĘSTO, BO INACZEJ SPOSTRZEGASZ, ŻE GAŚNIE. TAK SAMO JEST Z WASZĄ PEŁNĄ MIŁOŚCI PAMIĘCIĄ O WIELKIM PRZYJACIELU. NIE OPUSZCZAJCIE GO. PODTRZYMUJCIE STARANNIE CODZIENNY PŁOMIEŃ. DNI BĘDĄ PRZECHODZIŁY I, W SPOSÓB NATURALNY I BEZ WYSIŁKU, DOPROWADZĘ WAS DO OSTATECZNEGO ROZPŁOMIENIENIA. CZY WIDZIAŁAŚ APOTEOZY? DLACZEGO TWÓJ KONIEC ŻYCIA NIE MIAŁBY BYĆ TAKI? ODŻYWIAJ NASZĄ MIŁOŚĆ”. – Jezus do Gabrieli Bossis, ON i ja.

 

Zdjęcie Gabrieli Bossis

Dziś odkryłem Gabrielę Bossis na fb: https://www.facebook.com/Gabriela-Bossis-442907195888848/ 

Komentarze

komentarzy 2 569 do wpisu “sms z „ON i ja”!”
 1. Małgorzata pisze:

  „Pozbieram wszystkie drobne chwile, ofiarowane Mi przez ciebie, aby z nich uczynić twoją wieczność”. (t.1, nr 660).

  • Dorota pisze:

   https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=295
   1 List do Koryntian 10
   31 Przeto czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie .

   Może to zdanie jest trochę wyrwane z kontekstu. Ale chodzi o to, że cokolwiek czynię, mogę ofiarować na Twoja Chwałę ,a więc praktycznie każdą chwilę co chciałabym robić.

 2. Małgorzata pisze:

  „Oczerniają cię? No cóż, trzeba, żebyś była jak twój Oblubieniec” (t.2, nr 217).

  • Dorota pisze:

   To mnie nieraz denerwowało, a nie powinno. Ważne nie to co o mnie myślą „Inni”. Ważne co myśli o mnie Bóg!

 3. Dorota pisze:

  Mt 28 Ostatni rozkaz
  16 Jedenastu zaś uczniów udało się do Galilei na górę, tam gdzie Jezus im polecił. 17 A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. 18 Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: «Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. 19 Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody , udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. 20 Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata»

  .https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=364

 4. Małgorzata pisze:

  „Ja dałem wam znak Krzyża. Czyń Go często, jako znak miłości i zjednoczenia” (t.1, nr 516).

 5. Małgorzata pisze:

  „Zacznij od prośby o przebaczenie twoich win,(…) Przebaczenie twoich obmów. Przebaczenie twoich kłamstw z próżności, twojej przesady w mowie. Przebaczenie oschłości twego serca wobec tylu zniewag ze strony świata, które dotykają Mnie głęboko. Przebaczenie twojej obojętności wobec moich spraw. Upokórz się… a rozradujesz Mnie” (t.1, nr 739).

  • Dorota pisze:

   https://www.polskatradycja.pl/piesni/religijne/panie-przebacz-nam.html1.
   Panie, przebacz nam, Ojcze, zapomnij nam. Zapomnij nam nasze winy, przywołaj kiedy zbłądzimy,
   Ojcze, zapomnij nam.
   2. Panie, przyjmij nas, Ojcze, przygarnij nas.I w swej ojcowskiej miłości ku naszej schyl się słabości,
   Ojcze, przygarnij nas.

   Pieśń religijna Panie przebacz Nam, powstała w drugiej połowie XX wieku. Pieśń Panie przebacz Nam jest pieśnią błagalną, w której prosimy Boga o wybaczenie win, a ratunek w chwilach zwątpienia.
   Pieśń religijna Panie przebacz Nam został napisana przez siostrę Magdalenę Nazaretankę. Kompozytorką melodii również jest siostra Magdalena. Pieśń Panie przebacz Nam śpiewana jest podczas Mszy Świętych.

 6. Małgorzata pisze:

  „Czy dostrzegasz mój udział we wszystkim, co ci się zdarza? Czy widzisz mój udział w twoim życiu, polegający na największej miłości, która pragnie tylko zjednoczenia i w tym właśnie celu kieruję wydarzeniami na twej drodze. Nie wierz w żaden przypadek, to zawsze jestem Ja, Miłość, która wchodzi” (t.2, nr 289).

  • Dorota pisze:

   Wierzę, że nie ma przypadków ! Wierzę w Twój Udział we wszystkim co mi się zdarza choć nieraz chciałam czegoś zupełnie innego. To Ty wiesz w jakim celu kierujesz wydarzeniami na mojej drodze. To na ogół lepiej widać po pewnym czasie, w kontekście innych zdarzeń.Dlatego teraz muszę wierzyć, że tak ma być.

   https://bibliotekapiosenki.pl/utwory/Chwalmy_Boga_(Gdy_idziemy_poprzez_swiat_chwalmy_Boga_)/tekst
   Gdy idziemy poprzez świat, chwalmy Boga.W każdym miejscu, w każdy czas, chwalmy Boga.
   Nie ma w życiu zbędnych dni. Każda chwila ważna jest, w każdej zobacz Bożą myśl.
   Bo Bóg naszym Ojcem, bo Bóg kocha nas, On szlak nam wyznacza,i sam prowadzi nas.

 7. Małgorzata pisze:

  „Dostrzegaj Mnie we wszystkim. A kiedy w ten sposób przejdziesz już we Mnie, pozostaniesz w adoracji i miłości. O, moja córko, czy to za dużo? Czy to dosyć?” (t.2, nr 279)

 8. Małgorzata pisze:

  „Podejmij inicjatywy miłości, nie tracąc przy tym zwłaszcza swego uśmiechu. Daj Mi ten uśmiech, abym go pobłogosławił” (t.3, nr 15).

 9. Małgorzata pisze:

  „Proszę cię nie korzystaj zbyt długo ze swej wolności kosztem mojej radości: bądź moją” (t.3, nr 118).

 10. Małgorzata pisze:

  „Wyobraź sobie jakieś ciało, które unosi się na bezmiarze fal, zdane na ich łaskę… Ja jestem wodą i Ja jestem bezmiarem. Czy możesz dostrzec, dokąd cię zabieram? Możesz tylko powierzyć się. Pragnij, aby twoja podróż przyniosła Mi chwałę. Pragnij być słodyczą mego serca”(t.2, nr 362).

  • Dorota pisze:

   Pragnę powierzyć Tobie siebie i Swoich Bliskich.Ty wiesz dokąd nas zabierasz! Pragnę, aby moja podróż przyniosła chwałę nie mnie tylko Tobie (choć tak często myślę odwrotnie). Pragnę być słodyczą ( nie czymś innym tylko słodyczą!) Twego Serca!

 11. Małgorzata pisze:

  „Szukajmy Jego królestwa i Jego chwały w każdej chwili naszego życia; mówię 'naszego', bo twoje życie jest przedłużeniem mojego. Chcesz żebym żył na ziemi? I żeby to było dzięki tobie?” (t.2, nr 299)

  • Dorota pisze:

   Chcę żebyś żył w każdej chwili, miejscu i Człowieku na Ziemi i wciąż się o to nieudolnie staram!

 12. Małgorzata pisze:

  „Patrz na Mnie często tak, jak na realną osobę, która jest bardziej niż blisko ciebie, która jest w tobie. Ktoś obecny. O, ta Obecność… Jakież to źródło radości… A obecność umiłowana jest tak cenna jak życie”(t.2, nr 239).

 13. Małgorzata pisze:

  „Powierz Mi swoją duszę. Powierz jej świętość mojemu sercu. Ono wie, i zna ciebie,(…)”(t.1, nr 687).

Zostaw odpowiedź