sms z „ON i ja”!

8 listopada 2012, autor: Krzysztof Osuch SJ

sms z „ON i ja”!

Pani Małgorzata zgodziła się wpisywać także na moim blogu swoje codzienne SMS-y rozsyłane do zaprzyjaźnionych osób. Ich treścią jest jedno czy parę zdań z „On i ja”. Dziękuję! Oczywiście, także inni mogą dorzucać swoje ulubione fragmenty, do czego zachęcam! Można też w tym miejscu – w formie komentarza – podzielić się krótką refleksją, związaną z „On i ja”.  Kto woli dłuższe fragmenty, niech przeniesie się na tę stronę: „ON i ja”

„NIE POZOSTAWAJ DŁUGO BEZ POSZUKIWANIA MNIE W POBOŻNEJ KSIĄŻCE LUB WEWNĄTRZ SIEBIE. TRZEBA DMUCHAĆ NA OGIEŃ, TRZEBA GO PODSYCAĆ, TRZEBA GO ODNAWIAĆ CZĘSTO, BO INACZEJ SPOSTRZEGASZ, ŻE GAŚNIE. TAK SAMO JEST Z WASZĄ PEŁNĄ MIŁOŚCI PAMIĘCIĄ O WIELKIM PRZYJACIELU. NIE OPUSZCZAJCIE GO. PODTRZYMUJCIE STARANNIE CODZIENNY PŁOMIEŃ. DNI BĘDĄ PRZECHODZIŁY I, W SPOSÓB NATURALNY I BEZ WYSIŁKU, DOPROWADZĘ WAS DO OSTATECZNEGO ROZPŁOMIENIENIA. CZY WIDZIAŁAŚ APOTEOZY? DLACZEGO TWÓJ KONIEC ŻYCIA NIE MIAŁBY BYĆ TAKI? ODŻYWIAJ NASZĄ MIŁOŚĆ”. – Jezus do Gabrieli Bossis, ON i ja.

 

Zdjęcie Gabrieli Bossis

Dziś odkryłem Gabrielę Bossis na fb: https://www.facebook.com/Gabriela-Bossis-442907195888848/ 

Komentarze

komentarze 2 554 do wpisu “sms z „ON i ja”!”
 1. Małgorzata pisze:

  „Daję ci moją krew, abyś ją wylała na grzeszników. O, wylewaj moją krew na wszystkich! Nie ograniczaj! Ona jest dla was”(t.1, nr 634).

 2. Małgorzata pisze:

  „Nie zapominaj o czystości intencji: Jeden Jedyny do służenia Mu, miłowania Go, pocieszania Go, bezpośrednio albo w bliźnim. Jeden Jedyny: twój Stwórca, Ten który cię miłuje”(t.3, nr 37).

 3. Małgorzata pisze:

  „Moje drogie dzieciątko, liczę na ciebie. Czekam już na ciebie. Daję ci potrzebne łaski, te, które chcę abyś spożytkowała tak, żeby spotykając ciebie, spotykano Mnie”(t.3, nr 134).

 4. Małgorzata pisze:

  „Pragnij przynajmniej, aby nie było między nami żadnej rozbieżności i abyś, starając się poznać całą moją wolę wobec ciebie, zatroszczyła się by odpowiedzieć na nią z całą dokładnością, na jaką cię stać” (t.3, nr 27).

 5. Małgorzata pisze:

  „Czy nie widzisz, że nie należy oczekiwać szczęścia od rzeczy ziemskich, lecz jedynie od twych stosunków z Bogiem?”(t.3, nr 236)

 6. Małgorzata pisze:

  „Nie mogę cofnąć tego, co powiedziałem: dusze, które poświęcają Mi się jako ofiary, są najbliższe memu sercu”(t.3, nr 109).

 7. Małgorzata pisze:

  „Gdy będę posiadał wszystką miłość wszystkich dusz, wtedy, zaprawdę, będzie moje Święto Bożego Ciała”(t.1, nr 114).

 8. Małgorzata pisze:

  „Powiedz Mi, że z każdym twoim oddechem będziesz wchłaniać miłość mego serca. Jakie to szczęście dla ciebie!” (t.1, nr 314)

 9. Małgorzata pisze:

  „Nie opuściłem cię od chwili twego narodzenia i zanim się stałaś myślałem o tobie z tak czułą miłością. Dziękuj swemu Bogu za wszystko, co wyszło z Jego serca dla ciebie, moja córeczko i pomyśl o tym, jak Mu to oddać, prosząc Mnie o pomoc”(t.2, nr 172).

  • Dorota pisze:

   https://piesni-religijne.pl/nie-umiem-dziekowac-ci-panie/
   Nie umiem dziękować Ci Panie bo małe są moje słowa.
   Zechciej przyjąć moje milczenie i naucz mnie życiem dziękować.

   Naucz milczeć w zachwycie, gdy dajesz, naucz kochać goręcej, gdy bierzesz.
   Naucz ufać miłości Twej, Panie, choćby wszyscy przestali Ci wierzyć / 2x

   Naucz patrzeć w Twe oczy, mój Boże naucz Krzyż Twój całować i nosić.
   Naucz słuchać Cię sercem pokornym, i otwierać swe serce na oścież.

 10. Małgorzata pisze:

  „Wasze drobne doświadczenia duchowe są pobożnymi ćwiczeniami. Cierpliwości i radości”(t.1, nr 776).

 11. Małgorzata pisze:

  „Myśl przez cały dzień, że moje Ciało zamieszkało w twoim ciele”(t.1, nr 795).

 12. Małgorzata pisze:

  „Jesteś 'z Boga' Ojca Stworzyciela, 'przez Boga' Syna- twego Zbawiciela, 'w Bogu' Duchu uświęcającym, który w tobie mieszka i tobą kieruje”(t.2, nr 347).

 13. Małgorzata pisze:

  „Przyjmować w każdym czasie, czy nie jest to oznaką prawdziwej zażyłości? Przyjmij Mnie. Zbliżaj się do Mnie w obojętnie jakim zajęciu”(t.1, nr 644).

 14. Małgorzata pisze:

  „Wnikaj w moje serce i czerp zeń Ducha; tak będziesz wielbiła” (t.2, nr 161).

Zostaw odpowiedź