sms z „ON i ja”!

8 listopada 2012, autor: Krzysztof Osuch SJ

sms z „ON i ja”!

Pani Małgorzata zgodziła się wpisywać także na moim blogu swoje codzienne SMS-y rozsyłane do zaprzyjaźnionych osób. Ich treścią jest jedno czy parę zdań z „On i ja”. Dziękuję! Oczywiście, także inni mogą dorzucać swoje ulubione fragmenty, do czego zachęcam! Można też w tym miejscu – w formie komentarza – podzielić się krótką refleksją, związaną z „On i ja”.  Kto woli dłuższe fragmenty, niech przeniesie się na tę stronę: „ON i ja”

„NIE POZOSTAWAJ DŁUGO BEZ POSZUKIWANIA MNIE W POBOŻNEJ KSIĄŻCE LUB WEWNĄTRZ SIEBIE. TRZEBA DMUCHAĆ NA OGIEŃ, TRZEBA GO PODSYCAĆ, TRZEBA GO ODNAWIAĆ CZĘSTO, BO INACZEJ SPOSTRZEGASZ, ŻE GAŚNIE. TAK SAMO JEST Z WASZĄ PEŁNĄ MIŁOŚCI PAMIĘCIĄ O WIELKIM PRZYJACIELU. NIE OPUSZCZAJCIE GO. PODTRZYMUJCIE STARANNIE CODZIENNY PŁOMIEŃ. DNI BĘDĄ PRZECHODZIŁY I, W SPOSÓB NATURALNY I BEZ WYSIŁKU, DOPROWADZĘ WAS DO OSTATECZNEGO ROZPŁOMIENIENIA. CZY WIDZIAŁAŚ APOTEOZY? DLACZEGO TWÓJ KONIEC ŻYCIA NIE MIAŁBY BYĆ TAKI? ODŻYWIAJ NASZĄ MIŁOŚĆ”. – Jezus do Gabrieli Bossis, ON i ja.

 

Zdjęcie Gabrieli Bossis

Dziś odkryłem Gabrielę Bossis na fb: https://www.facebook.com/Gabriela-Bossis-442907195888848/ 

Komentarze

komentarzy 2 576 do wpisu “sms z „ON i ja”!”
 1. Małgorzata pisze:

  „Zajmij się miłowaniem Mnie… Żaden sierota nie jest tak opuszczony, jak Ja” (t.1, nr 8).

 2. Agnes pisze:

  Czy cytaty z „On i ja” jeszcze będą, czy to już koniec SMS-ów od pani Małgorzaty?

  • Małgorzata pisze:

   Kochani, wierni czytelnicy SMS-ów z „On i JA”. Po kilkuletnim wybieraniu cytatów z tego dzienniczka, musiałam zrobić sobie przerwę. Po prostu nie potrafiłam wybrać kolejnego zdania, ponieważ towarzyszyło mi wrażenie, że ten cytat był poprzedniego dnia. Z wielką radością wrócę do tej czynności, ale może nie tak często. Proszę piszcie, jakie są Wasze potrzeby i oczekiwania.
   Z wyrazami szacunku, Małgorzata.

   • Agnes pisze:

    Jeśli wrażenie powtarzalności jest uciążliwe, to może trzeba zmienić metodę wyboru, np. cytować po kolei, z wyjątkiem jakichś szczególnych dni świątecznych czy rocznic – wtedy cytat nawiązujący.
    Wszystkie słowa Pana Jezusa są warte uwagi – inspirujące i pobudzające do refleksji. Źródło „ON i ja” nie jest, jak przypuszczam, dogłębnie znane szerszemu ogółowi, by powtarzalność mogła znacząco wpływać na frekwencję czytelników, wręcz przeciwnie.
    Kto raz pokochał te SMS-y, ten będzie je dalej z upodobaniem czytał.
    Jeśli to byłoby możliwe, to przydałoby się określić dni publikacji, żeby nie zaglądać tu po próżnicy (nie mam systemu powiadomień z tego miejsca).
    Serdecznie pozdrawiam.

  • Dorota pisze:

   Dorota pisze:
   13 października 2021 o 17:11
   Choćby jakiś cytat się powtórzył to poruszy zapewne inne miejsca pamięci , serca .. inne skojarzenia z Pisma Św ,przeczytanych Książek , wierszy, śpiewanych pieśni….. Pan Jezus mówił Gabrieli, że to co mówi do Niej mówi do każdej Duszy i z każdą chce rozmawiać nie stawiając żadnych warunków.
   Może jakaś przerwa jest tez potrzebna. Myślę że sama powinnam wrócić do tego co kiedyś odpowiedziałam ,a co sobie zapisywałam elektronicznie. Brak sms-ów i natłok różnych spraw trochę oodalił mnie od tego choć staram się powracać myślami („W nim żyjemy ,poruszamy się i jesteśmy.Tekst: Dz 17, 15. 22 – 18, 1 oraz J 16, 12-15..)

 3. Małgorzata pisze:

  „Kiedy do Mnie przychodzisz, natychmiast przybliżaj ucho do mego serca. Inaczej mogłabyś odejść nie usłyszawszy Mnie” (t.1, nr 803).

  • Dorota pisze:

   …Serce Jezusa, ze Słowem Bożym istotowo zjednoczone,…
   Serce Jezusa, gorejące ognisko miłości, …
   Serce Jezusa, cierpliwe i wielkiego miłosierdzia, …
   Serce Jezusa, przebłaganie za grzechy nasze, ….
   Serce Jezusa, hojne dla wszystkich, którzy Cię wzywają,…
   Serce Jezusa, źródło wszelkiej pociechy, …
   Serce Jezusa, nadziejo w Tobie umierających, …
   ……

 4. Małgorzata pisze:

  „Kiedy kontemplujesz, przejdź całkowicie we Mnie nie myśląc już o sobie. Ja was tak kocham!…” (t.1, nr 484)

 5. Małgorzata pisze:

  „Jestem gotów, moja umiłowana, słuchać cię bardzo uważnie, nachylony, by odebrać pierwsze słowo twego serca: niech ono będzie jak krzyk!…” (t.2, nr375)

  • Dorota pisze:

   Będę Ci, Panie, śpiewał dziś psalm,
   śpiewał dziś psalm, o Panie.
   Będę wysławiał majestat Twój,
   na wieki, Panie mój!

 6. Małgorzata pisze:

  „Dziękujesz Mi za moje słońce i dobrze czynisz. Dziękuj tak samo za złą pogodę. Wszystko pochodzi od mojej Opatrzności. Módl się z silną wolą, by modlić się dobrze. Ja dopełnię reszty” (t.1, nr 418).

 7. Małgorzata pisze:

  „Nie traćcie żadnego z waszych cennych cierpień. Zanurzajcie je w nadprzyrodzonej radości” (t.1, nr 866).

  • Dorota pisze:

   Choćby jakiś cytat się powtórzył to poruszy zapewne inne miejsca pamięci , serca .. inne skojarzenia z Pisma Św ,przeczytanych Książek , wierszy, śpiewanych pieśni….. Pan Jezus mówił Gabrieli, że to co mówi do Niej mówi do każdej Duszy i z każdą chce rozmawiać nie stawiając żadnych warunków.

Zostaw odpowiedź