O upadku i zniechęceniu w „ON i ja”

8 października 2012, autor: Krzysztof Osuch SJ

Dodałem nowy temat w dziale: „ON i ja” – TEMATY. Może przyda się i tu jako odrębny wpis… dnia.

1940 – 8 sierpnia. Godzina święta. – „Nie zniechęcaj się. Liczne są drogi postępu duchowego nawet przez upadki. Wołaj do Mnie. Nie obawiaj się krzyczeć, jeśli upadniesz. Ale niech ten krzyk idzie wprost do twego jedynego Przyjaciela.

Wierz w moją moc. Czyż nie chwyciłem Piotra, który zagłębiał się w fale? Czy nie sądzisz, że jestem bardziej skłonny, aby ci pomóc, niż cię utracić? Ach, biedne moje dzieci, jakże mało jestem znany… Ludzie nie chcą Mnie znać, chcieliby, żebym nie istniał… A przecież Ja jestem Istnieniem…

Powiększaj znikomą liczbę dusz, które oddają się całkowicie mojej miłości. Zgromadźcie się blisko Mnie, jakbyście bronili ubogiego Skarbu. Mówię: ubogiego, a chciałbym być bogaty w dusze! Ale drapieżca porywa wiele owiec… A Ja wołam każdą po imieniu. Pomóż Mi!

Dołączaj się do moich wiernych owiec przez odprawianie Drogi Krzyżowej, przez dobry przykład, życzliwe słowo. Bądź moim przedłużeniem na ziemi. Ja jeszcze tu jestem. Jestem obecny poprzez was. Pozwól Mi żyć przez ciebie z całą moją mocą. Użycz Mi twojej inteligencji, twych sił, a ty w niebie będziesz posiadała moją Istotę. Czyż nie jesteśmy wszystkim jedno dla drugiego?”

Rozważałam swoją nędzę. – „Im dziecko mniejsze i słabsze, tym mocniej przyciska się je do serca. … Czy nie jesteśmy wszystkim, Jedno dla drugiego?” – Panie, czy nie jesteśmy tak od dnia mojej pierwszej komunii? – „Niewątpliwie. Ale możesz dać więcej. Czy chciałabyś ofiarować coś Bogaczowi myśląc, że otrzymasz więcej? Czy też twoje dobre serce woli dawać Biedakowi? Ja jestem także Biedakiem. Ogrzej Go. Pociesz Go. Otwórz na oścież swoje mieszkanie. Powiedz Mu: ‚Wszystko jest dla Ciebie, bo niczego nie zachowuję dla siebie, będąc po prostu rada kiedy posługujesz się wszystkim dla Swej chwały i wedle Swego uznania’. Czy dobrze słyszałaś mój głos? I wszystko, co on zawiera? Czy znasz czułość? Czy znasz miłość?… Poznaj Mnie, a będziesz wiedziała”.

– Panie, chcę Ci oddać wszystko, co mi dajesz. – „Zapłać Mi moim bogactwem” (ON i ja, t. I, nr 816).

Otacza nas – nie tylko Ją! – tyle Światła i Żaru Miłości, płynących z „różańcowych” tajemnic Życia – Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana i Zbawiciela!

Reszta sugestii: http://osuch.sj.deon.pl/on-i-ja/o-upadku-i-zniecheceniu-w-on-i-ja/

Komentowanie wyłączone.