Blog – zmiana

15 marca 2014, autor: Krzysztof Osuch SJ

Osobom korzystającym z mojego bloga należy się parę wyjaśnień.

Usunąłem parę dni temu setki wpisów z tekstami, które nie były mojego autorstwa.

Umieszczałem je – choć były gdzie indziej dostępne – by dzielić się i naprowadzać na to, co dla mnie było bliskie i ważne (uważałem, że to mieści się w specyfice blogowego dzielenia się z innymi). Nierzadko – owe cudze teksty – były uwrażliwianiem na ważne kwestie czy zaproszeniem do udziału w jakiejś akcji protestu przeciw negatywnym zjawiskom w życiu społecznym (np. wspieranie ruchu pro life czy przeciwdziałanie ideologii gender). Dla mnie nie było to „nabijanie” wpisów, lecz stumulowanie tego, co jest sztuką duchowego rozeznawania nie tylko w wymiarze indywidualnym, osobistym, ale i społecznym(gdzie jaki duch: Dobry, Boży albo zły – działa).

  • Od paru dni, chcąc spełnić kryteria pojawiania się na jezuickim portalu społecznościowym w rubryczce BLOGI, skasowałem wpisy „obce”, a pozostawiłem (prawie) wyłącznie MOJE TEKSTY ROZWAŻAŃ czy także informacje o moich książkach.

Jeśli ktoś zatem regularnie odwiedza DEON (a do tego zachęcam), to po prawej stronie na stronie głównej spostrzeże w rubryczce  BLOGI zasygnalizowane aktualne (nowe) wpisy różnych blogowiczów, w tym także mój nowy wpis (o ile oczywiście w danym dniu uda mi się coś nowego napisać).

– Poddałem się wszystkim wymogom po to, żeby móc docierać, również w ten sposób, do nowych osób.

– Przy sposobności serdecznie DZIĘKUJĘ tym Osobom, które naprowadziły nowych użytkowników na ten blog, który – w szerokim sensie – inspirowany jest duchowością św. Ignacego Loyoli i jego Ćwiczeniami duchownymi (potocznie: Rekolekcje Ignacjańskie).

– Proszę o dzielnie się adresem blogu, o ile wydaje się komuś rzeczą pożyteczną ten typ reflektowania nad życiem z wiary i z odnawianymi motywami „życia i nadziei”!

Ufam, że nie muszę specjalnie „tłumaczyć się” z mojej aktywności (także ostatnich zabiegów). A jeśli już, to powtórzę, iż przyświecającą mi intencją jest ignacjańskie zawołanie AMDG et BVMH = Ad Maiorem Dei Gloraiam et Beatissimae Virginis Mariae Honorem = Na Większą Chwałę Boga i Cześć Błogosławionej Dziewicy Maryi.

  • Dodam jeszcze, że na blogu codziennie umieszczane są krótkie wpisy – dzięki Pani Małgorzacie, czasem też innym osobom – pochodzące z (dla mnie cudownych) trzech tomików: Gabriela Bossis, ON i ja. Rozmowy duchowe Stwórcy ze stworzeniem – link: http://osuch.sj.deon.pl/2012/11/08/01-sms-z-on-i-ja/

Zapraszam na stronę główną: http://osuch.sj.deon.pl/

o. Krzysztof Osuch SJ

Zostaw odpowiedź