sms z „ON i ja”!

8 listopada 2012, autor: Krzysztof Osuch SJ

sms z „ON i ja”!

 • Pani Małgorzata zgodziła się wpisywać także na moim blogu swoje codzienne SMS-y rozsyłane do zaprzyjaźnionych osób. Ich treścią jest jedno czy parę zdań z „On i ja”. Dziękuję! Oczywiście, także inni mogą dorzucać swoje ulubione fragmenty, do czego zachęcam! Można też w tym miejscu – w formie komentarza – podzielić się krótką refleksją, związaną z „On i ja”.  Kto woli dłuższe fragmenty, niech przeniesie się na tę stronę: „ON i ja”

„NIE POZOSTAWAJ DŁUGO BEZ POSZUKIWANIA MNIE W POBOŻNEJ KSIĄŻCE LUB WEWNĄTRZ SIEBIE. TRZEBA DMUCHAĆ NA OGIEŃ, TRZEBA GO PODSYCAĆ, TRZEBA GO ODNAWIAĆ CZĘSTO, BO INACZEJ SPOSTRZEGASZ, ŻE GAŚNIE. TAK SAMO JEST Z WASZĄ PEŁNĄ MIŁOŚCI PAMIĘCIĄ O WIELKIM PRZYJACIELU. NIE OPUSZCZAJCIE GO. PODTRZYMUJCIE STARANNIE CODZIENNY PŁOMIEŃ. DNI BĘDĄ PRZECHODZIŁY I, W SPOSÓB NATURALNY I BEZ WYSIŁKU, DOPROWADZĘ WAS DO OSTATECZNEGO ROZPŁOMIENIENIA. CZY WIDZIAŁAŚ APOTEOZY? DLACZEGO TWÓJ KONIEC ŻYCIA NIE MIAŁBY BYĆ TAKI? ODŻYWIAJ NASZĄ MIŁOŚĆ”. – Jezus do Gabrieli Bossis, ON i ja.

„SMS” z „ON i ja”! – Zdjęcie Gabrieli Bossis

Dziś odkryłem Gabrielę Bossis na fb: https://www.facebook.com/Gabriela-Bossis-442907195888848/ 

Komentarze

komentarzy 1 637 do wpisu “sms z „ON i ja”!”
 1. Małgorzata pisze:

  „Widzisz, zawsze trzeba mieć cierpliwość i zawsze modlić się. Wtedy nie stawiam oporu… Dziękuj Mi. W dowód wdzięczności ofiaruj wszystkie moje zasługi”. (t.1, nr 868)

 2. Małgorzata pisze:

  „Nie ma dwóch dusz podobnych. Żadna nie da Mi tego, czego oczekuję od ciebie”.(t.3, nr 72)

 3. Małgorzata pisze:

  „Czy poznasz za ziemskich dni, jakie skutki wynikną z przeczytania jednej z tych linijek prześwietlonych moją miłością? Tak, proś Mnie, aby wszyscy czerpali z nich radość, światło i pociechę”.(t.1, nr 839)

 4. Małgorzata pisze:

  „Rozmawiasz z ludźmi i może myślisz o czym innym; ze Mną tak nie można!” (t.1, nr 476)

 5. Małgorzata pisze:

  „Nawet gdybyś przyszła do tego kościoła tylko dla zrobienia Mi przyjemności, dla oddania się do mojej dyspozycji, to dałabyś Mi tym dowód miłości”.(t.2, nr 100)

 6. Małgorzata pisze:

  „Bądź hostią. Ona jest w tabernakulum sama i rozmodlona. Bądź u siebie w słodkiej samotności i modląc się swymi uczynkami zjednoczonymi z moimi”.(t.2, nr 312)

 7. Małgorzata pisze:

  „Ofiaruj ten sam uśmiechnięty wdzięk zarówno maluczkim jak i wielkim. Otaczaj staraniem zwłaszcza tych, którzy wydają ci się pospolici. Do wszystkich przystępuj z tą samą słodyczą. Jesteście braćmi we Mnie. Czyż nie byłem Bratem dla wszystkich?”(t.1, nr 811)

 8. Małgorzata pisze:

  „Dołączaj się do moich wiernych owiec przez odprawianie Drogi Krzyżowej, przez dobry przykład, życzliwe słowo. Bądź moim przedłużeniem na ziemi. Ja jeszcze tu jestem. Jestem obecny poprzez was”.(t.1, nr 816)

 9. Małgorzata pisze:

  „Moje drogie dzieciątko, liczę na ciebie. Czekam już na ciebie. Daję ci potrzebne łaski, te, które chcę abyś spożytkowała tak, żeby spotykając ciebie, spotykano Mnie”.(t.3, nr 134)

 10. Małgorzata pisze:

  „Święty jest takim samym człowiekiem jak inni ludzie. Lecz ogołocił się z siebie samego i poprosił Ducha Świętego, aby go napełnił. I to właśnie Duch jest święty”. (t.3, nr 204)

 11. Małgorzata pisze:

  „Chciałbym, abyś nabrała zwyczaju widzenia Mnie w każdym, a także w drobnych wydarzeniach dnia: widzenia Mnie wszędzie. W ten sposób będziesz stale myśleć o twoim Stwórcy”. (t.3, nr 79)

 12. Małgorzata pisze:

  „Wasze drobne doświadczenia duchowe są pobożnymi ćwiczeniami. Cierpliwości i radości”. (t.1, nr 776)

 13. Małgorzata pisze:

  „Strzeż swych myśli, aby się nie rozbiegały. Przywiąż je silnie do Mnie. Nie ma nic silniejszego nad miłość”.(t.2, nr 68)

 14. Małgorzata pisze:

  „Ponieważ życie twoje jest dla Mnie, uczyń Mi tę łaskę i zachowaj swój uśmiech. Ponieważ masz jeszcze do świadczenia dobro, pragnij przedłużenia swego życia. Ponieważ taka jest moja wola, bądź szczęśliwa, że ją pełnisz”.(t.3, nr 163)

Zostaw odpowiedź