sms z „ON i ja”!

8 listopada 2012, autor: Krzysztof Osuch SJ

sms z „ON i ja”!

 • Pani Małgorzata zgodziła się wpisywać także na moim blogu swoje codzienne SMS-y rozsyłane do zaprzyjaźnionych osób. Ich treścią jest jedno czy parę zdań z „On i ja”. Dziękuję! Oczywiście, także inni mogą dorzucać swoje ulubione fragmenty, do czego zachęcam! Można też w tym miejscu – w formie komentarza – podzielić się krótką refleksją, związaną z „On i ja”.  Kto woli dłuższe fragmenty, niech przeniesie się na tę stronę: „ON i ja”

„NIE POZOSTAWAJ DŁUGO BEZ POSZUKIWANIA MNIE W POBOŻNEJ KSIĄŻCE LUB WEWNĄTRZ SIEBIE. TRZEBA DMUCHAĆ NA OGIEŃ, TRZEBA GO PODSYCAĆ, TRZEBA GO ODNAWIAĆ CZĘSTO, BO INACZEJ SPOSTRZEGASZ, ŻE GAŚNIE. TAK SAMO JEST Z WASZĄ PEŁNĄ MIŁOŚCI PAMIĘCIĄ O WIELKIM PRZYJACIELU. NIE OPUSZCZAJCIE GO. PODTRZYMUJCIE STARANNIE CODZIENNY PŁOMIEŃ. DNI BĘDĄ PRZECHODZIŁY I, W SPOSÓB NATURALNY I BEZ WYSIŁKU, DOPROWADZĘ WAS DO OSTATECZNEGO ROZPŁOMIENIENIA. CZY WIDZIAŁAŚ APOTEOZY? DLACZEGO TWÓJ KONIEC ŻYCIA NIE MIAŁBY BYĆ TAKI? ODŻYWIAJ NASZĄ MIŁOŚĆ”. – Jezus do Gabrieli Bossis, ON i ja.

„SMS” z „ON i ja”! – Zdjęcie Gabrieli Bossis

Dziś odkryłem Gabrielę Bossis na fb: https://www.facebook.com/Gabriela-Bossis-442907195888848/ 

Komentarze

komentarzy 1 636 do wpisu “sms z „ON i ja”!”
 1. Małgorzata pisze:

  „Ten miesiąc poświęcony jest uczczeniu mojej krwi. Chciej pragnąć, aby moja krew w każdej chwili oczyszczała twoją duszę i cały świat. Ufaj wiedząc, że w ten sposób idziesz za moim pragnieniem”. (t.1, nr 803)

 2. Małgorzata pisze:

  „Kto jest czysty? Są tylko grzesznicy albo oczyszczeni. Biada tym, którzy się pysznią z tego, że nie ulegli pokusie, której nie doznali!” (t.2, nr 355)

 3. Małgorzata pisze:

  „Pielęgnuj swoje ukryte życie. Kochaj je, ponieważ Ja je kocham…” (t.3, 161)

 4. Małgorzata pisze:

  „Wy, moi wierni przyjaciele, otoczcie Mnie; ozdabiajcie moje Tabernakula; mówcie Mi słowa pocieszenia; dajcie odpowiedź Miłości, odpowiedź życiem, odpowiedź śmiercią. Pragnijcie opóźnić ją by Mnie dłużej kochać. Przyjdą po was następcy, ale któż was zastąpi? Każdy z was ma dla Mnie swoją własną twarz i własną drogę”.(t.3, nr 164)

 5. Małgorzata pisze:

  „Nigdy nie będziesz na Mnie czekała, bo Ja już tam będę. A Ja będę wiedział, czego oczekuje to spojrzenie i dam ci to. I więcej jeszcze”.(t.2, nr 230)

 6. Małgorzata pisze:

  „Nasz dzień… kiedy będę pracował w tobie więcej niż ty sama. To Ja pierwszy ciebie pokochałem”.
  (t.1, nr 311)

 7. Małgorzata pisze:

  „Pamiętaj: rozpoczęłaś swe życie pokutnicy w nadziei, że zbliżę się do ciebie. A więc jakże chcesz, żebym się temu oparł? Każde wasze wezwanie jest wysłuchane przeze Mnie z wielką miłością”.(t.1, nr 767)

 8. Małgorzata pisze:

  „Rozumiesz to, że być moim narzędziem, jest szczególną łaską. Trzeba Mi za nią z miłością dziękować. Zresztą wszystko, co robisz, rób z miłością”.(t.2, nr 285)

 9. Małgorzata pisze:

  „Aby umiłować Ojca i Ducha pożycz sobie moje serce, a żeby kochać swego Chrystusa ofiaruj Mu Jego Mękę”.(t.3, nr 267)

 10. Małgorzata pisze:

  „Przypomnij sobie, że jeśli możnych tego świata czci się głośnymi pochwałami i publicznymi fanfarami, to Mnie chwali się sercem milczącym i uważnym, delikatną ofiarą nie znaną nikomu, tajemnym oddaniem się, czułym wewnętrznym spojrzeniem”.

 11. Małgorzata pisze:

  „Wszystko co dobre w was, to Ja: uczyńcie Mi miejsce. Pragnijcie, aby mój Duch owładnął waszym. Porzuć co twoje. Przyoblecz się w moje”.(t.3, nr 168)

 12. Małgorzata pisze:

  „Czekam na ciebie zawsze. Spraw, bym nie czekał zbyt długo”.(t.2, nr 161)

 13. Małgorzata pisze:

  „Powiedz Mi pokornie: ‚Dokonałam tylko tyle w ciągu całego dnia, mój Boże… Mogłam zrobić więcej! Dokonałam tylko tyle… w moich stosunkach z Tobą… z innymi…’ Ja uzupełnię braki”.(t.3, nr 232)

 14. Małgorzata pisze:

  „Trwaj na moim sercu: to miejsce dla każdego. Dlaczego nie ośmielasz się? Skoro wzywam cię, przyjdź; skoro kocham, kochaj. Nie ma we Mnie nic strasznego. Poddaj się mojej sile przyciągającej, pozwól się przeniknąć”.(t.2, nr 287)

Zostaw odpowiedź