sms z „ON i ja”!

8 listopada 2012, autor: Krzysztof Osuch SJ

sms z „ON i ja”!

 • Pani Małgorzata zgodziła się wpisywać także na moim blogu swoje codzienne SMS-y rozsyłane do zaprzyjaźnionych osób. Ich treścią jest jedno czy parę zdań z „On i ja”. Dziękuję! Oczywiście, także inni mogą dorzucać swoje ulubione fragmenty, do czego zachęcam! Można też w tym miejscu – w formie komentarza – podzielić się krótką refleksją, związaną z „On i ja”.  Kto woli dłuższe fragmenty, niech przeniesie się na tę stronę: „ON i ja”

„NIE POZOSTAWAJ DŁUGO BEZ POSZUKIWANIA MNIE W POBOŻNEJ KSIĄŻCE LUB WEWNĄTRZ SIEBIE. TRZEBA DMUCHAĆ NA OGIEŃ, TRZEBA GO PODSYCAĆ, TRZEBA GO ODNAWIAĆ CZĘSTO, BO INACZEJ SPOSTRZEGASZ, ŻE GAŚNIE. TAK SAMO JEST Z WASZĄ PEŁNĄ MIŁOŚCI PAMIĘCIĄ O WIELKIM PRZYJACIELU. NIE OPUSZCZAJCIE GO. PODTRZYMUJCIE STARANNIE CODZIENNY PŁOMIEŃ. DNI BĘDĄ PRZECHODZIŁY I, W SPOSÓB NATURALNY I BEZ WYSIŁKU, DOPROWADZĘ WAS DO OSTATECZNEGO ROZPŁOMIENIENIA. CZY WIDZIAŁAŚ APOTEOZY? DLACZEGO TWÓJ KONIEC ŻYCIA NIE MIAŁBY BYĆ TAKI? ODŻYWIAJ NASZĄ MIŁOŚĆ”. – Jezus do Gabrieli Bossis, ON i ja.

„SMS” z „ON i ja”! – Zdjęcie Gabrieli Bossis

Dziś odkryłem Gabrielę Bossis na fb: https://www.facebook.com/Gabriela-Bossis-442907195888848/ 

Komentarze

komentarzy 1 637 do wpisu “sms z „ON i ja”!”
 1. Małgorzata pisze:

  „O, niech twoja dusza będzie dla Mnie słodka, jak miejsce odpoczynku i schronienia. Mało mam schronisk na ziemi… gdybyś wiedziała, do jakiego stopnia dusze zajęte są przede wszystkim zyskiem i dobrobytem… Jak niewielu ludzi otwiera Mi drzwi swych serc! Gdy serce jest już pełne, nie ma tam miejsca dla Mnie, który umarłem dla nich”.(t.2, nr 222)

 2. Małgorzata pisze:

  „Bądźcie spragnieni Boga, a otrzymacie. Jak może przyjść do was jeżeli nie będziecie Go wzywać? Czy przychodzicie z wizytą do ludzi, którzy was nie pragną?”(t.3, nr 198)

 3. Małgorzata pisze:

  „Masz przede wszystkim inny Dom: moje Serce”.(t.2, nr122)

 4. Małgorzata pisze:

  „Czym jest ołtarz Bożego Ciała? Wybuchem radości i miłości. Porywem entuzjazmu. Wznoś takie ołtarze w swym życiu, w każdym swoim dniu. Poświęć chwilkę na większe umiłowanie Mnie”. (t.3, nr 241)

 5. Małgorzata pisze:

  „Zamknij całą siebie: nic już ze świata: tylko Ja. Rozpal swą miłość. Pragnij. Wzywaj. Wołaj Mnie na ratunek. Wiesz dobrze, że przybędę”.(t.2, nr 270)

 6. Małgorzata pisze:

  „Moje serce i przebaczenie to to samo”.(t.2, nr 163)

 7. Małgorzata pisze:

  „Widzisz, jeżeli pozwalam na to, aby były wojny, to dlatego, że wtedy wiele dusz zbliża się do Mnie bardziej, niż kiedy są bezpieczne. Zapominają o światowych przyjemnościach, więcej modlą się i nawracają”.(t.2, nr 30)

 8. Małgorzata pisze:

  „Czyń dobrze to, co czynisz, cokolwiek byś robiła, patrząc na Mnie, prosząc Mnie o moją chwałę. A będziesz błogosławiona przez Boga”.(t.2, nr 38)

 9. Małgorzata pisze:

  „Wasza msza to wasze życie, uwieńczone waszą śmiercią, to takie proste! Jednoczyć się z moim Życiem w waszych najzwyklejszych czynach, które wówczas zostają przebóstwione. Tak bardzo tego pragnę!”(t.1, nr 812)

 10. Małgorzata pisze:

  „Dam ci łaski, które zaowocują stukrotnie. Jestem Olbrzymem Miłości”.(t.1, nr 598)

 11. Małgorzata pisze:

  „Córko moja, dobrze rozważ wartość chwili obecnej, niebezpieczeństwo powracania do przeszłości i bezużyteczność spoglądania w przyszłość. Żyj po prostu w miłości chwilą, którą posiadasz”.(t.3, nr 224)

 12. Małgorzata pisze:

  „Wiesz, że Bóg nie zmusza nikogo – prosi, czeka. A kiedy dusza jest wierna, nawet nie domyśla się jaką radość, chciałem powiedzieć: niebiańską radość, daje niebu. Zapamiętaj dobrze: cieszę się wami wtedy, kiedy jesteście na ziemi, moi umiłowani wierni. W życiu Niebios, wy cieszycie się Mną”.
  (t.1, nr 827)

 13. Małgorzata pisze:

  „Powiedz Mi coś, co by zachwyciło moje serce”.(t.1, nr 523)

 14. Małgorzata pisze:

  „Proś Mnie o wszystko, co straciłaś przez zaniedbanie odpowiedzenia na moją łaskę. Proś pokornie, z ufnością, a moje miłosierdzie da ci to, ponieważ nie ma nic niemożliwego dla miłości, a moja miłość jest zwycięska. Przywrócę cię na utracone miejsca”.(t.3, nr 43)

Zostaw odpowiedź