sms z „ON i ja”!

8 listopada 2012, autor: Krzysztof Osuch SJ

sms z „ON i ja”!

 • Pani Małgorzata zgodziła się wpisywać także na moim blogu swoje codzienne SMS-y rozsyłane do zaprzyjaźnionych osób. Ich treścią jest jedno czy parę zdań z „On i ja”. Dziękuję! Oczywiście, także inni mogą dorzucać swoje ulubione fragmenty, do czego zachęcam! Można też w tym miejscu – w formie komentarza – podzielić się krótką refleksją, związaną z „On i ja”.  Kto woli dłuższe fragmenty, niech przeniesie się na tę stronę: „ON i ja”

„NIE POZOSTAWAJ DŁUGO BEZ POSZUKIWANIA MNIE W POBOŻNEJ KSIĄŻCE LUB WEWNĄTRZ SIEBIE. TRZEBA DMUCHAĆ NA OGIEŃ, TRZEBA GO PODSYCAĆ, TRZEBA GO ODNAWIAĆ CZĘSTO, BO INACZEJ SPOSTRZEGASZ, ŻE GAŚNIE. TAK SAMO JEST Z WASZĄ PEŁNĄ MIŁOŚCI PAMIĘCIĄ O WIELKIM PRZYJACIELU. NIE OPUSZCZAJCIE GO. PODTRZYMUJCIE STARANNIE CODZIENNY PŁOMIEŃ. DNI BĘDĄ PRZECHODZIŁY I, W SPOSÓB NATURALNY I BEZ WYSIŁKU, DOPROWADZĘ WAS DO OSTATECZNEGO ROZPŁOMIENIENIA. CZY WIDZIAŁAŚ APOTEOZY? DLACZEGO TWÓJ KONIEC ŻYCIA NIE MIAŁBY BYĆ TAKI? ODŻYWIAJ NASZĄ MIŁOŚĆ”. – Jezus do Gabrieli Bossis, ON i ja.

„SMS” z „ON i ja”! – Zdjęcie Gabrieli Bossis

Dziś odkryłem Gabrielę Bossis na fb: https://www.facebook.com/Gabriela-Bossis-442907195888848/ 

Komentarze

komentarzy 1 660 do wpisu “sms z „ON i ja”!”
 1. Małgorzata pisze:

  „On dopełni chwały, którą chciałabyś Mi oddać, a której nie umiesz wypowiedzieć. Bo istnieje niewidzialna interpretacja modlitw, pragnień, czułości dusz”.(t.2, nr 342)

 2. Małgorzata pisze:

  „Kilka razy dziennie i nawet w nocy mówcie Mi: ‚Żyję tylko dla Ciebie! Cóż warte jest życie bez Ciebie!’ Życzcie Mi wielu serc, miłości świata, Chwały Imienia mego Ojca. Niech moje sprawy będą ponad waszymi”.(t.2, nr 153)

 3. Małgorzata pisze:

  „(…) jedna mała dusza, zagubiona wśród narodów ziemi, lecz zjednoczona z Synem Bożym w pełni swej dobrej woli, może przez Miłosierdzie stać się narzędziem dźwigającym”.(t.2, nr 386)

 4. Małgorzata pisze:

  „Eucharystia jest po to, by cię pocieszyć, że nie było cię na ziemi podczas moich 33 lat. Byłabyś szczęśliwa widząc Mnie tak, jak Mnie widziała Magdalena. Bądź więc szczęśliwa, że Mnie posiadasz. To Ja, ten sam”.(t.2, nr 272)

 5. Małgorzata pisze:

  „Proście Mnie o wszelkie łaski. Nie myśl nigdy: ‚To niemożliwe, On nie będzie mógł mi tego dać…’ Połóż głowę na moim ramieniu Zmartwychwstałego”.(t.1, nr 373)

 6. Małgorzata pisze:

  „Ustanawiając Eucharystię widziałem wszystkie komunie. Wszystkie twoje: wczorajszą, dzisiejszą. Staraj się przyjmować je z miłością i dziękować Mi z miłością. Ponieważ oddaję się cały i ty oddaj się cała, nie myśląc nawet, że mogłabyś coś zachować dla siebie”.(t.2, nr 42)

 7. Małgorzata pisze:

  „Rzucaj się co rano w moje ramiona i proś Mnie o siłę do zwracania uwagi na drobne szczegóły. Wiesz przecież, iż życie złożone jest z małych rzeczy. Nie licz już na siebie. Licz na Mnie”.(t.1, nr 719)

 8. Małgorzata pisze:

  „Ileż razy w moim Tabernakulum gromadzę gotowe skarby, ale nikt nie przychodzi prosić Mnie o nie. Jednak kilku weszło do kościoła, krótka wizyta, nieuważna…, daleka, jak gdyby moje Ciało w Eucharystii było martwe, a moja Dusza pozostawała w niebie”.(t.3, nr 264)

 9. Małgorzata pisze:

  ” Jestem Jeden i Wieloraki. Jestem Nieskończony. Napełniam łaskami moje stworzenie. Kołyszę moje dziecko”.(t.2, nr 140)

 10. Małgorzata pisze:

  „Wszyscy jak jedno ciało, jedna dusza, jedna modlitwa. Wybieram jednych, tylko po to, by dosięgnąć innych. Bądźmy wszyscy Jedno”.(t.1, nr 793)

 11. Małgorzata pisze:

  „Czy umiesz błagać? Wchodzisz w moje serce, myślisz o jego dobroci. Myślisz o swoim ubóstwie i wzdychasz czule, miłośnie, wiedząc, że moje serce słucha cię i drży z radości. Bo Ja mogę dać ci drogę żarliwości, płomieni i światła. Wszystko, ci ci daję, oddawaj innym”.(t.2, nr 288)

 12. Małgorzata pisze:

  „Moja miłość nie zmienia się. To ty nie możesz kochać Mnie w jednakowy sposób…”(t.1, nr 638)

 13. Małgorzata pisze:

  „Miłość wzrasta przez miłość. Nie mierz jej działania. To poryw bezpośredni”.(t.3, nr 236)

 14. Małgorzata pisze:

  „Ja jestem Hostią, ty zaś monstrancją. Złote promienie – to moje łaski, których udzielam posługując się tobą”.(t.1, nr 108)

Zostaw odpowiedź