sms z „ON i ja”!

8 listopada 2012, autor: Krzysztof Osuch SJ

sms z „ON i ja”!

Pani Małgorzata zgodziła się wpisywać także na moim blogu swoje codzienne SMS-y rozsyłane do zaprzyjaźnionych osób. Ich treścią jest jedno czy parę zdań z „On i ja”. Dziękuję! Oczywiście, także inni mogą dorzucać swoje ulubione fragmenty, do czego zachęcam! Można też w tym miejscu – w formie komentarza – podzielić się krótką refleksją, związaną z „On i ja”.  Kto woli dłuższe fragmenty, niech przeniesie się na tę stronę: „ON i ja”

„NIE POZOSTAWAJ DŁUGO BEZ POSZUKIWANIA MNIE W POBOŻNEJ KSIĄŻCE LUB WEWNĄTRZ SIEBIE. TRZEBA DMUCHAĆ NA OGIEŃ, TRZEBA GO PODSYCAĆ, TRZEBA GO ODNAWIAĆ CZĘSTO, BO INACZEJ SPOSTRZEGASZ, ŻE GAŚNIE. TAK SAMO JEST Z WASZĄ PEŁNĄ MIŁOŚCI PAMIĘCIĄ O WIELKIM PRZYJACIELU. NIE OPUSZCZAJCIE GO. PODTRZYMUJCIE STARANNIE CODZIENNY PŁOMIEŃ. DNI BĘDĄ PRZECHODZIŁY I, W SPOSÓB NATURALNY I BEZ WYSIŁKU, DOPROWADZĘ WAS DO OSTATECZNEGO ROZPŁOMIENIENIA. CZY WIDZIAŁAŚ APOTEOZY? DLACZEGO TWÓJ KONIEC ŻYCIA NIE MIAŁBY BYĆ TAKI? ODŻYWIAJ NASZĄ MIŁOŚĆ”. – Jezus do Gabrieli Bossis, ON i ja.

„SMS” z „ON i ja”!

Zdjęcie Gabrieli Bossis

Dziś odkryłem Gabrielę Bossis na fb: https://www.facebook.com/Gabriela-Bossis-442907195888848/ 

Komentarze

komentarze 2 232 do wpisu “sms z „ON i ja”!”
 1. Małgorzata pisze:

  „Myśl o Mnie co dzień. Rozmawiaj ze Mną. Kochaj Mnie. Ofiaruj wszystkie swoje czynności za zbawienie grzeszników…, bo Ja jestem tu, w twoim życiu. Kiedy ktoś jest u ciebie, nie zostawiasz go samego. Żyj więc w mojej obecności” (t.1, nr 670).

  • Dorota pisze:

   Wszystko Tobie dziś oddaję, D A F# Wszystko twoim musi być. h e A7 D
   Chcę Cię, Jezu, kochać zawsze, D A F# W obecności Twojej żyć. h e A7 D

   Wszystko daję dziś D H7 e Wszystko daję dziś A A7 D Jezusowi memu Zbawcy D D7 G
   Wszystko daję dziś e A7 D.

   Wszystko Tobie dziś oddaję D A F# Do nóg twoich skłaniam się. h e A7 D
   Radość świata zapomniana D A F# Uchwyć, Jezu, uchwyć mię! h e A7 D

   Wszystko Tobie dziś oddaję, D A F# Zlej Świętego Ducha chrzest. h e A7 D
   Uczyń mię zupełnie Twoim, D A F# Daj mi poznać, żeś mój jest. h e A7 D

   Wszystko Tobie dziś oddaję, D A F# Teraz czuję święty żar, h e A7 D
   Doskonałą radość w Tobie, D A F# Niewymownej łaski dar .h e A7 D
   http://www.spiewajpanu.pl/ihop/songbook.nsf/0/10545F2858CDB4E0C1257B2F004EA6D7

 2. Małgorzata pisze:

  „… kiedy przeżywasz radość dziękując Mi, że ci ją dałem, sprawia Mi to rozkosz i przynosi chwałę. ( …) Błogosławiłem cię za każde z twoich radosnych podziękowań. Wiesz, jak błogosławię ukochaną przyjaciółkę, oblubienicę?… Trzymam ją na moim sercu” (t.3, nr 45).

  • Dorota pisze:

   Za słońce, góry, morskie głębie,
   taflę jeziora , która lśni.
   Za kwiaty, drzewa i gołębie-Boże dzięki Ci
   Za ojca, matkę w życia wiośnie
   I mej młodości jasne dni
   Za miłość co w mym sercu rośnie-Boże dzięki Ci
   Za tańce,śpiewy,twórczą pracę
   krąg serc co dobrze życzy mi
   Wszystko co spotkam i zobaczę-Boże dzięki Ci
   Za to żeś Ojcem mym na niebie
   gdzie cel wędrówki mojej lśni
   Za to ze mogę kochać ciebie-Boże dzięki Ci !
   https://vitalia.pl/pamietnik/Krakusia/242863/wpis,50942,Boze-dzieki-ci.html

 3. Małgorzata pisze:

  Podczas Mszy św. Jezus do Gabrieli: „Czy nie mogłabyś poświęcić Mi swoich oczu? Każ im patrzeć na Mnie. Kieruj je do swego wnętrza. Obawiaj się tego, co cię oddala od myśli o Mnie. Szukaj tego, co ci nasuwa myśl o Mnie. Tyle rzeczy wynika z jednego spojrzenia! Tyle rzeczy wynika z jednej myśli!” (t.3, nr 126)

 4. Małgorzata pisze:

  „Często ci mówię: będę działał przez ciebie, jeśli się na to zgodzisz. Bo Ja nie zmuszam. Przychodzę na zaproszenie. Niech cię nic nie niepokoi. Oddaj Mi się taka, jaką jesteś. Czemu miałabyś czekać? Jakże miła jest skwapliwość, z jaką do Mnie przychodzicie… będzie ona szczególnie wynagrodzona” (t.3, nr 125).

 5. Małgorzata pisze:

  „Jest niemożliwe, aby cokolwiek mogło powstrzymać wylanie Krwi mego Serca; należy jednak zawsze poddawać każdą rzecz woli Ojca. On kocha wasze poddanie się. Jest ono wyrazem waszej pokory, a wiesz, jak droga Jego Sercu jest cnota pokory” (t.2, nr 64).

  • Dorota pisze:

   1 List św. Piotra Rozdział 5
   Napomnienia końcowe
   Wszyscy zaś wobec siebie wzajemnie przyobleczcie się w pokorę, Bóg bowiem pysznym się sprzeciwia, a pokornym łaskę daje2. 6 Upokórzcie się więc pod mocną ręką Boga, aby was wywyższył w stosownej chwili. 7 Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego3, gdyż Jemu zależy na was. 8 Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć. 9 Mocni w wierze przeciwstawcie się jemu! Wiecie, że te same cierpienia ponoszą wasi bracia na świecie. 10 A Bóg wszelkiej łaski, Ten, który was powołał do wiecznej swojej chwały w Chrystusie, gdy trochę pocierpicie, sam was udoskonali, utwierdzi, umocni i ugruntuje. 11 Jemu chwała i moc na wieki wieków! Amen.

 6. Małgorzata pisze:

  „Moja współpracownica? Możesz nią być. Przez swe poddanie się wydarzeniom, które są wyrazem woli Boga. Poddanie z uśmiechem. Zawsze szukam twego uśmiechu w twoich związkach ze Mną. On upiększa twą duszę. To jak czuła miłość, jak pieszczota w wysiłku woli. I to wieńczy twoje dzieło” (t.2, nr 359).

 7. Małgorzata pisze:

  „Daję ci moją krew, abyś ją wylała na grzeszników. O, wylewaj moją krew na wszystkich! Nie ograniczaj! Ona jest dla was” (t.1, nr 634).

  • Dorota pisze:

   1. O Krwi najdroższa,O Krwi odkupienia;Napoju życia, z nieba dla nas dany!
   O zdroju łaski,O ceno zbawienia,Ty grzechowe leczysz rany!
   2. Tyś w Jezusowym kielichu zamknięta,Abyś nas wszystkich życiem napawała,
   Abyś dla świata, Krwi Boska Prześwięta, Miłosierdzie wybłagała!
   3. O Krwi najdroższa, przez Serce przeczyste, Gdzie Twoje źródło miałaś na tej ziemi.
   Cześć Tobie niesiem, dzięki wiekuiste, Z Aniołami, ze świętymi.
   http://spiewnikreligijny.pl/teksty/179,o_krwi_najdrozsza/

 8. Małgorzata pisze:

  „Ten miesiąc poświęcony jest uczczeniu mojej krwi. Chciej pragnąć, aby moja krew w każdej chwili oczyszczała twoją duszę i cały świat. Ufaj wiedząc, że w ten sposób idziesz za moim pragnieniem” (t.1, nr 803).

 9. Małgorzata pisze:

  „Powiedz Mi coś, co by zachwyciło moje serce” (t.1, nr 523).

  • Dorota pisze:

   1. Twemu sercu cześć składamy, O Jezu nasz, o Jezu.Twej litości przyzywamy,O Zbawicielu drogi.
   Ref. Chwała niech będzie zawsze i wszędzie Twemu sercu, O mój Jezu!
   2. Serce to nam otworzone,O Jezu nasz, o Jezu,Włócznią na krzyżu zranione,O Zbawicielu drogi.
   3. Gdy nas ciśnie utrapienie,O Jezu nasz, o Jezu,W nim ucieczka, w nim schronienie,O Zbawicielu
   drogi.
   4. Gdy kto grzeszy, a żałuje,O Jezu nasz, o Jezu,Twoje serce go przyjmuje,O Zbawicielu drogi.
   5. Ono mieszka zawsze z nami,O Jezu nasz, o Jezu,Rozkosz jego z grzesznikami,O Zbawicielu drogi.
   http://www.tekstowo.pl/piosenka,religijne,twemu_sercu_czesc_skladamy.html

 10. Dorota pisze:

  24.06 Ewangelia według św. Łukasza 21
  Nadejdzie czas, gdy to, co teraz podziwiacie, legnie w gruzach i nie pozostanie tu nawet kamień na kamieniu.
  7 Mistrzu! zawołali. Kiedy to się wydarzy? Po czym poznamy nadejście tego czasu?
  8 Nie dajcie się nikomu oszukać! przestrzegł ich Jezus. Wielu bowiem będzie podawać się za Mesjasza i ogłaszać, że koniec jest już bliski. Nie wierzcie im! 9 Na świecie wybuchną wojny i będą rozchodzić się wieści o rozruchach. Nie dajcie się jednak zastraszyć, to jeszcze nie będzie koniec! 10 Narody i państwa będą walczyć przeciwko sobie, 11 a wiele krajów nawiedzą trzęsienia ziemi, głód oraz epidemie. Będą miały miejsce przerażające zjawiska, a na niebie pojawią się cudowne znaki. 12 Lecz zanim to wszystko się stanie, będziecie prześladowani. Zaciągną was do synagog i więzień oraz oskarżą przed władzami o to, że Mnie naśladujecie. 13 Będzie to dla was okazja do przedstawienia im dobrej nowiny. 14 Pamiętajcie, aby się wtedy nie martwić, jak odpierać stawiane wam zarzuty. 15 Ja dam wam bowiem właściwe słowa i taką mądrość, że nikt z przeciwników nie zdoła odeprzeć waszych argumentów. 16 A nawet najbliżsi rodzice, bracia, krewni i przyjaciele będą was zdradzać i wydawać w ręce prześladowców, przez co niektórzy z was zostaną zabici. 17 Wszyscy znienawidzą was za to, że należycie do Mnie, 18 ale bez zgody Boga nie spadnie wam nawet włos z głowy. 19 Ci, którzy wytrwają i nie zaprą się Mnie, zostaną uratowani!

  • Dorota pisze:

   25.06 Ewangelia według św. Łukasza 22
   1 Zbliżała się Pascha doroczne święto Żydów, w czasie którego jedzą oni chleb pieczony z niekwaszonego ciasta. 2 Najwyżsi kapłani i inni przywódcy religijni nadal szukali okazji, aby zabić Jezusa. Chcieli to jednak zrobić potajemnie, obawiali się bowiem reakcji tłumów.
   3 Właśnie wtedy szatan zwiódł Judasza z Kariotu, jednego z Dwunastu. 4 Udał się on do najwyższych kapłanów i dowódców straży świątynnej, aby omówić najdogodniejszy sposób wydania im Jezusa. 5 Ucieszeni tą propozycją, kapłani obiecali mu nagrodę.

   • Dorota pisze:

    26.06 Ewangelia według św. Łukasza 23
    3 Piłat zwołał najwyższych kapłanów, członków Rady oraz lud 14 i rzekł: —Przyprowadziliście do mnie tego człowieka, oskarżając go o podburzanie ludu przeciwko rzymskiej władzy. W waszej obecności przesłuchałem go jednak i nie znalazłem w nim żadnej winy, 15 podobnie jak Herod, który odesłał go do mnie. Stwierdzam więc, że nie zrobił nic, co zasługuje na karę śmierci. 16 Każę go więc wychłostać i wypuszczę.
    17 Był bowiem zobowiązany zwolnić jakiegoś więźnia z okazji święta. 18 Wszyscy zaczęli jednak krzyczeć:
    —Nie! Jego zabij, a wypuść nam Barabasza!
    19 Barabasz zaś był uwięziony za wywołanie w Jerozolimie rozruchów oraz za morderstwo. 20 Ponieważ Piłat chciał uwolnić Jezusa, ponownie przedstawił im swoje stanowisko. 21 Lecz oni nalegali, wołając:
    —Ukrzyżuj, ukrzyżuj go!

   • Dorota pisze:

    27.06 Ewangelia według św. Łukasza 23
    32 Razem z Jezusem prowadzono na śmierć dwóch przestępców. 33 Gdy dotarli na miejsce zwane Czaszką, ukrzyżowali ich wszystkich—Jezusa w środku, a dwóch skazanych po Jego prawej i lewej stronie.
    34 Jezus modlił się:
    —Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co robią.
    Ci zaś, którzy Go ukrzyżowali, rzucili losy o Jego ubranie, aby ustalić, co kto ma wziąć. 35 Całej egzekucji przyglądał się niemały tłum, a przywódcy naśmiewali się z Jezusa:
    —Innych potrafił ratować, niech więc teraz uratuje siebie, skoro jest Mesjaszem, Bożym wybrańcem!
    36 Również żołnierze, podając Mu kwaśne wino, śmiali się z Niego:
    37 —Jeśli jesteś Królem Żydów, uratuj się!
    38 Nad głową Jezusa znajdowała się bowiem tabliczka z napisem: „TO JEST KRÓL ŻYDÓW”.
    39 Jeden z przestępców, wiszących obok Jezusa, również naśmiewał się z Niego:
    —Przecież jesteś Mesjaszem! Ratuj się więc! A przy okazji nas!
    40 —Czy dlatego nie boisz się już Boga, że zostałeś skazany razem z Jezusem?—upomniał go drugi. 41 —My za swoje czyny zasłużyliśmy na śmierć, ale On nie uczynił nic złego. 42 Jezusie, pamiętaj o mnie, gdy znajdziesz się w swoim królestwie!—dodał.
    43 —Zapewniam cię, że jeszcze dziś będziesz ze Mną w raju—odrzekł Jezus.

   • Dorota pisze:

    28.06 Ewangelia według św. Łukasza 24
    3 Weszły więc do wnętrza, ale nie znalazły ciała Jezusa. 4 Stały oszołomione, gdy nagle obok nich zjawili się dwaj mężczyźni, ubrani w lśniące szaty. 5 Przerażone, pokłoniły się im nisko. Oni zaś zapytali:
    —Dlaczego szukacie w grobie Tego, który żyje? 6 Nie ma Go tutaj. Powstał z martwych!

   • Dorota pisze:

    29.06 Ewangelia według św. Łukasza 24
    13 Jeszcze tego samego dnia dwaj uczniowie Jezusa szli do wioski Emaus, odległej o jedenaście kilometrów od Jerozolimy, 14 i rozmawiali o ostatnich wydarzeniach. 15 Gdy tak żywo dyskutowali, sam Jezus podszedł i przyłączył się do nich. 16 Oni jednak nie rozpoznali Go.
    17 —O czym rozmawiacie?—zapytał.

   • Dorota pisze:

    30.06 Ewangelia według św. Łukasza 24
    25 Wtedy Jezus rzekł im:
    —Jacy jesteście niemądrzy! Tak trudno uwierzyć wam w to, co prorocy powiedzieli w Piśmie! 26 Przecież Mesjasz miał to wszystko wycierpieć, zanim zostanie otoczony chwałą!
    27 I zaczynając od pism Mojżesza i proroków, wyjaśniał im wszystkie fragmenty Pisma, które mówiły o Nim jako Mesjaszu. 28 Gdy doszli do Emaus, Jezus dał do zrozumienia, że idzie dalej. 29 Oni jednak nalegali:
    —Zostań z nami na noc. Jest już późno i robi się ciemno.
    Wszedł więc z nimi do domu. 30 A gdy zasiedli do kolacji, wziął chleb, podziękował za niego Bogu, połamał go na kawałki i podał im. 31 Wtedy przejrzeli na oczy i rozpoznali Go, ale On zniknął.

 11. Małgorzata pisze:

  „Im bardziej oddasz się drugim, tym bardziej Ja oddam się tobie” (t.1, nr 203).

 12. Małgorzata pisze:

  „Nie widzicie Mnie, a jednak jestem zawsze pośród was: mój Kościół, mój Najświętszy Sakrament, moja cześć i jeszcze Ja, w bliźnim. Czy możecie szukać Mnie i nie znaleźć? Czy nie czekam na was zawsze tu czy tam? Ponieważ was tak bardzo miłuję! Pozwólcie się miłować i wyjdźcie naprzeciw mej miłości. Wtedy to będzie prawdziwe Boże Ciało, moje święto” (t.3, nr 241).

 13. Dorota pisze:

  Ewangelia wg św. Łukasza Rozdział 5
  5 Lecz Jezus rzekł do Szymona: «Nie bój się, odtąd ludzi będziesz łowił». 11 I przyciągnąwszy łodzie do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim.

  • Dorota pisze:

   Dorota pisze: 20 czerwca 2019 o 12:34
   Święto Bożego Ciała
   Ewangelia wg św. Mateusza
   „Jezus wziął chleb i odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: »Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje«. Następnie wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, mówiąc: »Pijcie z niego wszyscy, bo to jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów«” (Mt 26, 26-28).

   • Dorota pisze:

    Ewangelia wg św. Łukasza Rozdział 5
    5 19 Nie mogąc z powodu tłumu w żaden sposób go przynieść, wyszli na płaski dach i przez powałę spuścili go wraz z łożem w sam środek przed Jezusa. 20 On widząc ich wiarę rzekł: «Człowieku, odpuszczają ci się twoje grzechy».

   • Dorota pisze:

    Ewangelia wg św. Łukasza Rozdział 5
    5 22 Lecz Jezus przejrzał ich myśli i rzekł do nich: «Co za myśli nurtują w sercach waszych? 23 Cóż jest łatwiej powiedzieć: „Odpuszczają ci się twoje grzechy”, czy powiedzieć: „Wstań i chodź”? 24 Lecz abyście wiedzieli, że Syn Człowieczy ma na ziemi władzę odpuszczania grzechów» – rzekł do sparaliżowanego: «Mówię ci, wstań, weź swoje łoże i idź do domu!»

 14. Dorota pisze:

  Ewangelia wg św. Łukasza Rozdział 5
  ». 5 A Szymon odpowiedział: «Mistrzu, całą noc pracowaliśmy i niceśmy nie ułowili. Lecz na Twoje słowo zarzucę sieci». 6 Skoro to uczynili, zagarnęli tak wielkie mnóstwo ryb, że sieci ich zaczynały się rwać. 7 Skinęli więc na wspólników w drugiej łodzi, żeby im przyszli z pomocą. Ci podpłynęli; i napełnili obie łodzie, tak że się prawie zanurzały. 8 Widząc to Szymon Piotr przypadł Jezusowi do kolan i rzekł: «Odejdź ode mnie, Panie, bo jestem człowiek grzeszny».

  • Dorota pisze:

   23.06 Ewangelia według św. Łukasza 21
   Zacheuszu! Zejdź szybko na dół! Dzisiaj bowiem muszę być twoim gościem.
   6 Zacheusz pospiesznie zszedł z drzewa i z ogromną radością przyjął Jezusa w swoim domu. 7 Ludzie jednak byli tym oburzeni: Poszedł do domu takiego grzesznika—szeptali.
   8 W pewnym momencie Zacheusz wstał i powiedział:—Panie! Postanowiłem rozdać biednym połowę mojego majątku, a tym, których oszukałem pobierając zawyżony podatek, oddam cztery razy tyle, ile zabrałem.9 —Dziś zbawienie zawitało do tego domu—powiedział Jezus—bo i ten człowiek jest potomkiem Abrahama. 10 Ja, Syn Człowieczy, przyszedłem właśnie po to, aby szukać i ratować tych, którzy się zgubili.

Zostaw odpowiedź