sms z „ON i ja”!

8 listopada 2012, autor: Krzysztof Osuch SJ

sms z „ON i ja”!

Pani Małgorzata zgodziła się wpisywać także na moim blogu swoje codzienne SMS-y rozsyłane do zaprzyjaźnionych osób. Ich treścią jest jedno czy parę zdań z „On i ja”. Dziękuję! Oczywiście, także inni mogą dorzucać swoje ulubione fragmenty, do czego zachęcam! Można też w tym miejscu – w formie komentarza – podzielić się krótką refleksją, związaną z „On i ja”.  Kto woli dłuższe fragmenty, niech przeniesie się na tę stronę: „ON i ja”

„NIE POZOSTAWAJ DŁUGO BEZ POSZUKIWANIA MNIE W POBOŻNEJ KSIĄŻCE LUB WEWNĄTRZ SIEBIE. TRZEBA DMUCHAĆ NA OGIEŃ, TRZEBA GO PODSYCAĆ, TRZEBA GO ODNAWIAĆ CZĘSTO, BO INACZEJ SPOSTRZEGASZ, ŻE GAŚNIE. TAK SAMO JEST Z WASZĄ PEŁNĄ MIŁOŚCI PAMIĘCIĄ O WIELKIM PRZYJACIELU. NIE OPUSZCZAJCIE GO. PODTRZYMUJCIE STARANNIE CODZIENNY PŁOMIEŃ. DNI BĘDĄ PRZECHODZIŁY I, W SPOSÓB NATURALNY I BEZ WYSIŁKU, DOPROWADZĘ WAS DO OSTATECZNEGO ROZPŁOMIENIENIA. CZY WIDZIAŁAŚ APOTEOZY? DLACZEGO TWÓJ KONIEC ŻYCIA NIE MIAŁBY BYĆ TAKI? ODŻYWIAJ NASZĄ MIŁOŚĆ”. – Jezus do Gabrieli Bossis, ON i ja.

„SMS” z „ON i ja”!

Zdjęcie Gabrieli Bossis

Dziś odkryłem Gabrielę Bossis na fb: https://www.facebook.com/Gabriela-Bossis-442907195888848/ 

Komentarze

komentarzy 1 980 do wpisu “sms z „ON i ja”!”
 1. Małgorzata pisze:

  „Życie to Ja… Nie miej innej woli poza moją. Moja wola jest wolą mego Ojca. Otrzymasz za to nagrodę w dniu ostatecznym”(t.1, nr 639).

 2. Małgorzata pisze:

  „Jak łatwo policzyć tych, którzy obecnie na ziemi kochają Mnie naprawdę tak, że opuszczają wszystko dla Mnie. A kiedy rozważam liczbę ludzi, jestem ubogi i ogołocony tak jak w moim życiu ziemskim: tylko mała grupka bliskich…” (t.2, nr 266)

 3. Małgorzata pisze:

  „Czy wiesz, co to jest dobroć? Dobroć – to Moja Matka”(t.1, nr 116).

  • Dorota pisze:

   http://spiewnikreligijny.pl/teksty/674,byla_cicha_i_piekna_jak_wiosna/
   1. Była cicha i piękna jak wiosna,
   Żyła prosto, zwyczajnie jak my.
   Ona Boga na świat nam przyniosła
   I na ziemi wśród łez nowe dni zajaśniały.

   Ref.: Matka, która wszystko rozumie,
   Sercem ogarnia każdego z nas.
   Matka zobaczyć dobro w nas umie,
   Ona jest z nami w każdy czas.

   2. Dzisiaj światu potrzeba dobroci,
   By niepokój zwyciężyć i zło.
   Trzeba ciepła, co życie ozłoci,
   Trzeba Boga, więc ludziom
   Nieśmy Go, tak jak Ona.

   Ref.:
   3. Życie niesie za sobą cierpienie,
   Zewsząd krzyże, zawody i ból,
   Serce ludzkie wśród męk i udręczenia,
   Ma nadzieję, że wciąż Ona czuwa i kocha.

 4. Małgorzata pisze:

  „Mój Krzyż. Tak, on jest naprawdę mój, bo tworzymy jedno. Kiedy go spotykasz, ja jestem z nim. Przyjmij więc nas razem”(t.1, nr 781).

 5. Małgorzata pisze:

  „Chcę być twoim Jedynym, twoją jedyną troską, twoją jedyną myślą. Nic. Nikt. Tylko Ja”(t.1, nr 662).

  • Dorota pisze:

   Mam Męża i Dzieci i du….żo Ludzi , o których się troszczę, ale jak kiedyś powiedziałeś:
   (249 oraz 335 wydanie skrócone Michalineum 1987):
   „Moje barki nie są jeszcze dostatecznie obciążone, domagają się większych ciężarów. Zajmij swoje miejsce: jestem Dobrym Pasterzem. Wymień Mi dusze, które chciałabyś do Mnie przyprowadzić… Przez wzgląd na ciebie będę je usilnie przywoływał. Nie obawiaj się, że przyprowadzisz ich za wiele. Oczekuję ich jeszcze więcej”.
   wciąż wrzucam Ich na Twoje Barki. Więc Oni na Nich są. Więc wciąż myślę o Tobie.

 6. Małgorzata pisze:

  „Nie uściskałaś Mnie dziś rano, ani wczoraj wieczorem. A przecież jesteś moim dzieckiem. (…) To wasze najprostsze gesty chwytają Mnie za serce. Nie obawiaj się”(t.2, nr 156).

  • Dorota pisze:

   Bo jestem też za mało serdeczna dla Ludzi. Często niepotrzebnie się obawiam. A uściski tak mnie cieszą. Dlaczego więc nie cieszyć Ich i Ciebie. Trzeba się koniecznie przełamać.

 7. Małgorzata pisze:

  „… dowodem miłości do Boga jest twoja pełna miłości troska o bliźniego”(t.3, nr 17).

 8. Małgorzata pisze:

  „Ja Jeden, rozumiesz? Ja Jeden daję radość. Wyobrażają sobie, że miażdżę was ofiarami, a to właśnie ofiary przynoszą wam ulgę. Ty wiesz, że moje jarzmo jest słodkie…” (t.3, nr 169)

  • Dorota pisze:

   Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie (Mt 11,28-30).
   Przepraszam za wszelkie uchylanie się i narzekanie.Tyle razy przekonałam się, że warto podejmować trud, że zazwyczaj przynosi on satysfakcję i radość.

  • Dorota pisze:

   Nie odczuwam, że mnie coś miażdży, no bo coś trzeba robić(nie dużo, ile mogę). Trzeba naśladować Stwórcę. Czasem odczuwam radość. Mój Mąż Czesław.

 9. Małgorzata pisze:

  „Dostrzegaj Mnie w zdarzeniach. To Ja nimi kieruję. Powinnaś kochać wszystko, co ci to kierownictwo ześle. Wyciągaj do Mnie ręce w wydarzeniach twojej codzienności. Zresztą zbliżamy się do spotkania. Zacznijmy podawać sobie ręce z jednego brzegu na drugi: ze skraju czasu – na skraj wieczności”(t.2, nr 198)

  • Dorota pisze:

   Staram się dostrzegać. Dlatego śpiewam:
   2. Głoś imię Pana,
   On twoim losem kieruje,
   na skrzydłach niesie,
   jak orzeł się opiekuje.
   Daj Mu swą dłoń,
   w przygodzie zawołaj doń,
   On cię od zła zachowuje.

   3. Głoś Imię Pana,
   razem ze wszystkim, co żyje,
   On twoim światłem,
   Jemu niech serce twe bije.
   On życiem twym,
   wdzięczności śpiewaj Mu hymn
   teraz i na wieki. Amen.
   http://teksty.org/religijne,glos-imie-pana,tekst-piosenki

 10. Małgorzata pisze:

  „Z wymawiania mego Imienia spływają łaski. Czy nie wiesz o tym? Jak rzadko pojawia się słowo ‚Bóg’ w tylu słowach wypowiadanych jednego dnia przez świat!… A jednak wszyscy poruszają się we Mnie i Ja ich wszystkich zbawiłem”(t.2, nr 260)

  • Dorota pisze:

   NOWY TESTAMENT
   Dzieje Apostolskie

   Apostołowie Piotr i Jan przed Sanhedrynem

   Rozdział 4
   …10 to niech będzie wiadomo wam wszystkim i całemu ludowi Izraela, że w Imię Jezusa Chrystusa Nazarejczyka – którego ukrzyżowaliście, a którego Bóg wskrzesił z martwych – że przez Niego ten człowiek stanął przed wami zdrowy. 11 On jest kamieniem, odrzuconym przez was budujących, tym, który stał się głowicą węgła. 12 I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni».
   A świat nas wciąż uczy, że wiara jest sprawą prywatną, a to on dba o pokój, wolność, sprawiedliwość ,równouprawnienie , tolerancję, demokrację…….własnymi siłami: bogów, których sam kreuje.
   I my wierzący też wciąż temu ulegamy.

 11. Małgorzata pisze:

  „Choćbyś nawet nie rozumiała teraz wszystkiego, o czym ci z tak wielką miłością mówię, to jednak powiem ci to, bowiem przyjdzie kiedyś dzień, godzina, okoliczność, kiedy twoje oczy otworzą się na ukryty sens moich słów i kiedy twoja dusza oblecze się w Siłę, ktora stanowi ich wątek”(t.3, nr 13).

  • Dorota pisze:

   Wiele rzeczy zaczynam rozumieć w miarę upływu czasu lub w nowych okolicznościach. Wiele napisanych dotychczas sms-ów jest pewnie bez sensu. Ale staram się reagować spontanicznie w danej chwili. Te Słowa zawsze mnie zadziwiają, właśnie tą niewyobrażalną Miłością po ludzku nie do wiary , w którą muszę wierzyć.

 12. Małgorzata pisze:

  „Otulaj się zawsze Mną. Przy każdej sposobności zacieśniaj nasze więzy. Ja ciebie nie opuszczam, ale ty?”(t.2, nr 205)

  • Dorota pisze:

   Tak.Tyle razy żyję i myślę o wielu nieistotnych drobiazgach, mam niezbyt mądre rozwiązania i pomysły, które jeszcze na dodatek chcę Inny narzucić itd.

 13. Dorota pisze:

  Chcę! I to ciągle jest próba! I to ciągle są pierwsze kroki!

 14. Małgorzata pisze:

  „Czy chcesz Mi pomóc? Pomóc Mi uświęcić cię. Czy chcesz? I, jak zawsze, mówię ci: ‚Próbuj. Stawiaj pierwsze kroki. Ja będę kontynuował ‚”(t.2, nr 124)

Zostaw odpowiedź