sms z „ON i ja”!

8 listopada 2012, autor: Krzysztof Osuch SJ

sms z „ON i ja”!

Pani Małgorzata zgodziła się wpisywać także na moim blogu swoje codzienne SMS-y rozsyłane do zaprzyjaźnionych osób. Ich treścią jest jedno czy parę zdań z „On i ja”. Dziękuję! Oczywiście, także inni mogą dorzucać swoje ulubione fragmenty, do czego zachęcam! Można też w tym miejscu – w formie komentarza – podzielić się krótką refleksją, związaną z „On i ja”.  Kto woli dłuższe fragmenty, niech przeniesie się na tę stronę: „ON i ja”

„NIE POZOSTAWAJ DŁUGO BEZ POSZUKIWANIA MNIE W POBOŻNEJ KSIĄŻCE LUB WEWNĄTRZ SIEBIE. TRZEBA DMUCHAĆ NA OGIEŃ, TRZEBA GO PODSYCAĆ, TRZEBA GO ODNAWIAĆ CZĘSTO, BO INACZEJ SPOSTRZEGASZ, ŻE GAŚNIE. TAK SAMO JEST Z WASZĄ PEŁNĄ MIŁOŚCI PAMIĘCIĄ O WIELKIM PRZYJACIELU. NIE OPUSZCZAJCIE GO. PODTRZYMUJCIE STARANNIE CODZIENNY PŁOMIEŃ. DNI BĘDĄ PRZECHODZIŁY I, W SPOSÓB NATURALNY I BEZ WYSIŁKU, DOPROWADZĘ WAS DO OSTATECZNEGO ROZPŁOMIENIENIA. CZY WIDZIAŁAŚ APOTEOZY? DLACZEGO TWÓJ KONIEC ŻYCIA NIE MIAŁBY BYĆ TAKI? ODŻYWIAJ NASZĄ MIŁOŚĆ”. – Jezus do Gabrieli Bossis, ON i ja.

„SMS” z „ON i ja”!

Zdjęcie Gabrieli Bossis

Dziś odkryłem Gabrielę Bossis na fb: https://www.facebook.com/Gabriela-Bossis-442907195888848/ 

Komentarze

komentarzy 2 369 do wpisu “sms z „ON i ja”!”
 1. Małgorzata pisze:

  „Prosisz o tak niewiele!… Dlaczego? Zbadaj, czy jest to brak zaufania, czy beztroska, czy też to, że wolisz liczyć tylko na siebie?” (t.2, nr 375)

 2. Małgorzata pisze:

  „Przez cały ten miesiąc różańcowy wzywaj moją Świętą Matkę, Matkę Bożą Miłości. Mów: ‚Matko Miłości, daj mi miłość!’ Cóż możesz ty sama aby móc postępować na drodze, po której się biegnie”. (t.2, nr 188)

  • Dorota pisze:

   1. Zawitaj Królowo różańca świętego,
   Jedyna nadziejo człowieka grzesznego!
   Zawitaj bez zmazy, Lilijo!
   Matko różańcowa, Maryjo!

   2. Panno nad Pannami, Święta nad Świętymi,
   Najświętsza Królowo, Pani nieba, ziemi.
   Najśliczniejszy kwiecie, Lilijo!
   Matko różańcowa, Maryjo! „Matko Miłości, daj mi miłość!”

 3. Małgorzata pisze:

  „Chcę być twoim Schronieniem. Gdybyś znała moją uczuciowość; oczekuje was ona w niebie wszystkimi cnotami Boskimi: delikatnością twego Wielkiego Przyjaciela, pięknem, dobrocią, doskonałością, których poszukujesz tu na ziemi, a które znajdziesz w Nieskończonym…” (t.2, nr314)

 4. Małgorzata pisze:

  „Nigdy nie sądź, że jestem daleko od ciebie; jestem w twoim wnętrzu wraz z Ojcem i Duchem Świętym. Ofiarowuj się Nam. Oddawaj się. Poddaj się nie rozumiejąc dobrze, pozbawiając się miłości własnej, myśli o sobie. Wszystko, co masz, pochodzi ode Mnie. Jesteś niczym. Niech to nic będzie moje!” (t., nr 258)

 5. Małgorzata pisze:

  „Czy jesteś spragniona chwały Bożej? Czy stale znajdujesz się naprzeciw Jego Oblicza, śpiewając w myśli: ‚Święty, Święty, Święty ‚?” (t.3, nr 222″

 6. Małgorzata pisze:

  „Wypędź precz nieufność. Ona nie oddaje Mi czci”. (t.3, nr 87)

  • Dorota pisze:

   1.Nasze plany i nadzieje coś niweczy raz po raz, 2.Ufność w Miłosierdzie Boże zapewnienie daje
   Tylko Boże Miłosierdzie nie zawodzi nigdy nas. nam
   że w godzinę naszej śmierci przyjdzie po nas
   Jezus Sam!!!
   3.W trudnych chwilach swego życia nie rozpaczaj nie roń łez,
   ufność w Boże Miłosierdzie troskom twym położy kres.
   4.Pragnę oddać się dziś Tobie, całym życiem służyć Ci,
   Pragnę Boże Miłosierdzie głosić ludziom w smutne dni.

   Ref. Jezu ufam Tobie od dziecięcych lat ,
   Jezu ufam Tobie choćby wątpił świat.
   Strzeż mnie dobry Jezu jak własności Swej ,
   I w opiece czułej duszę moją miej.
   https://www.polskatradycja.pl/piesni/religijne/283-nasze-plany-i-nadzieje.html

 7. Małgorzata pisze:

  „Rozważaj często w sobie: czy żyję by sprawić przyjemność Bogu, czy też by sprawić przyjemność sobie samej? Oto cała różnica między niebem a ziemią, między Wszystkim a niczym”.(t.3, nr 222)

  • Dorota pisze:

   To jest nieustanna walka, łatwe dogadzanie sobie i mozolny wysiłek w kierowaniu się ku Bogu myślami i sercem i ku Ludziom .Ku Ludziom nie tylko Tym, którzy czymś imponują. Bo Ty kochasz Każdego pomimo ich nieraz trudnych charakterów, „głupich poglądów” i denerwujących nawyków.

 8. Małgorzata pisze:

  „Spójrz, jestem przybity do Krzyża. Nigdy już na ziemi nie będę mógł posłużyć się mymi członkami. Użycz Mi swoich, aż do końca twego życia i użycz Mi swej głowy pełnej moich myśli. Będę się nimi posługiwał, jeśli się zgadzasz, aż do Spotkania”. (t.3, nr 74)

  • Dorota pisze:

   Ale nawet na Krzyżu masz moc moje niesforne członki i niepozbierane myśli podporządkować Sobie, czego bardzo chcę, proszę!!!

 9. Małgorzata pisze:

  „Proszę cię, żyj bezustannie w mojej miłości. Nie zmuszam cię. Nie zmuszam nigdy, nawet do przyjęcia moich darów. Jesteście wolni. Ileż to razy wasza wolność ukrzyżowała Mnie!… Więc czekam… Czekam przez wieki… Czy nie sądzisz, że czekam już bardzo długo?” (t.3, nr 72)

 10. Małgorzata pisze:

  „Bóg jest wszędzie. Gdybyś o tym myślała… Cóż za wieczysta adoracja!” (t.1, nr 568)

  • Dorota pisze:

   . Na wszystkich drogach życia, Gdzie posłałeś mnie,
   O Tobie, Boże myślę, Wszędzie szukam Cię.
   O Boże mój, dziękuję Ci za bez-miar Twoich łask,
   Za radość Twą, za miłość Twą, za każdą chwilę dnia.
   2. Zapalasz światło wiary * W zwykły szary czas,
   By każda chwila życia * Jednoczyła nas. O Boże mój…
   3. Znasz wszystkie moje myśli * I przenikasz mnie,
   Nad każdym krokiem czuwasz, * Więc nie lękam się. O Boże mój…
   http://liturgicalcenter.org/media/pdfy/Hymns/Religious_songs/1114.pdf

 11. Małgorzata pisze:

  „Modlitwa! Kiedy nie możesz przyjść do chorego lub przeniknąć czyjegoś serca, módl się! Twoja modlitwa wejdzie. Często wchodzi ona przed tobą i może wejść wtedy, kiedy ty nie możesz. Lecz dusza ta zostaje ocalona i pomnaża moją chwałę. Modlitwa!” (t.1, nr 826)

  • Dorota pisze:

   Wiesz jak bardzo mi zależy na moich Dzieciach. Często nie rozumiem Ich za dobrze i nie potrafię przeniknąć ale modlę się codziennie, może niezbyt staranie i z brakiem skupienia. Przyjmij i ocal nie tylko Je ale Wszystkich, za których choćby tylko wzdycham przed Tobą,Twoją Matką, Twoimi Aniołami i Świętymi.
   Niech wchodzą dużo przede mną i pomnażają Twoją Chwałę!!!

 12. Małgorzata pisze:

  „Jeżeli cierpisz sama, to jesteś nędzarką. Jeżeli cierpisz zjednoczona z moimi cierpieniami, jesteś bogata. Twoja potęga może odmienić oblicze ziemi, zwiększyć liczbę chrześcijan i zmniejszyć liczbę złych ludzi”. (t.1, nr 680)

  • Dorota pisze:

   Bardzo bym chciała zwiększyć liczbę chrześcijan i zmniejszyć liczbę złych ludzi ,a tak unikam cierpienia…….

 13. Małgorzata pisze:

  „Tak Ja postępuję z duszami: kiedy przedstawiają Mi swoje radości czy przykrości, korzystam z tej okazji by pozwolić im zrozumieć moją przesłodką dobroć, płynącą z miłości. A kiedy im się zdaje, że postąpiły jeden krok ku Mnie, Ja czynię ich dziesięć ku nim. Czyż mogę postępować inaczej, skoro umarłem z miłości dla nich?” (t., nr 646)

Zostaw odpowiedź