sms z „ON i ja”!

8 listopada 2012, autor: Krzysztof Osuch SJ

sms z „ON i ja”!

Pani Małgorzata zgodziła się wpisywać także na moim blogu swoje codzienne SMS-y rozsyłane do zaprzyjaźnionych osób. Ich treścią jest jedno czy parę zdań z „On i ja”. Dziękuję! Oczywiście, także inni mogą dorzucać swoje ulubione fragmenty, do czego zachęcam! Można też w tym miejscu – w formie komentarza – podzielić się krótką refleksją, związaną z „On i ja”.  Kto woli dłuższe fragmenty, niech przeniesie się na tę stronę: „ON i ja”

„NIE POZOSTAWAJ DŁUGO BEZ POSZUKIWANIA MNIE W POBOŻNEJ KSIĄŻCE LUB WEWNĄTRZ SIEBIE. TRZEBA DMUCHAĆ NA OGIEŃ, TRZEBA GO PODSYCAĆ, TRZEBA GO ODNAWIAĆ CZĘSTO, BO INACZEJ SPOSTRZEGASZ, ŻE GAŚNIE. TAK SAMO JEST Z WASZĄ PEŁNĄ MIŁOŚCI PAMIĘCIĄ O WIELKIM PRZYJACIELU. NIE OPUSZCZAJCIE GO. PODTRZYMUJCIE STARANNIE CODZIENNY PŁOMIEŃ. DNI BĘDĄ PRZECHODZIŁY I, W SPOSÓB NATURALNY I BEZ WYSIŁKU, DOPROWADZĘ WAS DO OSTATECZNEGO ROZPŁOMIENIENIA. CZY WIDZIAŁAŚ APOTEOZY? DLACZEGO TWÓJ KONIEC ŻYCIA NIE MIAŁBY BYĆ TAKI? ODŻYWIAJ NASZĄ MIŁOŚĆ”. – Jezus do Gabrieli Bossis, ON i ja.

„SMS” z „ON i ja”!

Zdjęcie Gabrieli Bossis

Dziś odkryłem Gabrielę Bossis na fb: https://www.facebook.com/Gabriela-Bossis-442907195888848/ 

Komentarze

komentarzy 2 311 do wpisu “sms z „ON i ja”!”
 1. Małgorzata pisze:

  „Wiesz, w tych chwilach, kiedy czujesz tylko znudzenie, kiedy twoja wiara staje się mglista. Wzywasz Mnie, a Ja wydaję się nie istnieć. O, małej wiary!… Zagłębiaj się w Prawdę. Wbrew wszystkiemu, wbrew sobie, wołaj, wołaj do Mnie: ‚Wiem mimo wszystko, że jesteś mój, że jestem z Tobą. Cóż znaczą przeciwne pozory, jestem Ciebie pewna’. I tu właśnie oczekuję cię w walce. To właśnie ten punkt, w którym pragnę twej miłości, ponad wszystko. Bo Ja jestem ponad wszystkim”.(t.2, nr 315)

 2. Małgorzata pisze:

  „Kto będzie miał obfitość miłości dla Mnie? Wołam… Wołam… Kto da Mi odpowiedź jakiej pragnę? Gdybyście wiedzieli Kto was woła!” (t.2, nr283)

 3. Małgorzata pisze:

  „Czy uczyniłaś dziś jakiś akt pokory, wewnętrzy lub zewnętrzny? Nie po to, by się zasmucić lub zmniejszyć swe siły, lecz po to, by zachęcić się do zacieśnienia łączności z potęga swego Boga, który tylko czeka na twoje wezwanie”.(t.2, nr 342)

 4. Małgorzata pisze:

  „Nie zajmuj się tym, co będą mówić, rób to, co powinnaś”.(t.1, nr 46)

 5. Małgorzata pisze:

  „Rozumiesz, trzeba Mi wyrażać intencję zadośćuczynienia. Jeżeli jej nie masz, to nie wynagradzasz, chociaż moje miłosierdzie jest gotowe. Gotowe przebaczać. O, jak bardzo pragnę, aby Mnie proszono o to przebaczenie… Gdybyś wiedziała!…”(t.1, nr 791)

 6. Małgorzata pisze:

  „O biedny, biedny Pasterz czasów obecnych… Widzi On nieład, nienawiść i drapieżcę, który porywa owce. Już tak dawno zaczęła się walka między szatanem i Synem Człowieczym… Ty, która pragniesz mego Królestwa, módl się”.(t.2, nr 317)

  • Dorota pisze:

   1 List św. Piotra
   5
   Napomnienia końcowe
   Wszyscy zaś wobec siebie wzajemnie przyobleczcie się w pokorę, Bóg bowiem pysznym się sprzeciwia, a pokornym łaskę daje 2. 6 Upokórzcie się więc pod mocną ręką Boga, aby was wywyższył w stosownej chwili. 7 Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego 3, gdyż Jemu zależy na was.

   8 Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć.

   9 Mocni w wierze przeciwstawcie się jemu! Wiecie, że te same cierpienia ponoszą wasi bracia na świecie. 10 A Bóg wszelkiej łaski, Ten, który was powołał do wiecznej swojej chwały w Chrystusie, gdy trochę pocierpicie, sam was udoskonali, utwierdzi, umocni i ugruntuje. 11 Jemu chwała i moc na wieki wieków! Amen.

 7. Małgorzata pisze:

  „Czy nie pragniesz, by Bóg z przyjemnością przebywał w twoim sercu? Przyoblecz się w Jezusa bez nieufności. Wierz z całego serca i po prostu. Tak właśnie My kochamy serca naszych stworzeń. O, mała córeczko Trójcy Świętej, idź zawsze naprzód, nie o własnych siłach, lecz o Naszych”. (t.2, nr 192)

 8. Małgorzata pisze:

  „O, gdybyś mogła zobaczyć, moje spojrzenie idące za tobą… Jakiż byłby twój entuzjazm do życia dla Mnie tym życiem, które wydaje ci się tak długie, ale które jest niczym wobec wieczności. O, gdybyś mogła odczuć żar mojej czułości…” (t.3, nr 22)

 9. Małgorzata pisze:

  „Podziękuj Mi za to, że wymyśliłem piękną historię – stworzenie świata, i za wasze drugie życie – to w niebie, ze Mną. Jest tyle sposobów dziękowania. Swoje napełnij entuzjazmem łączącym się z Moją czułością. Będzie to powrót pierwszej symfonii, tej, którą słyszeli Bóg i Adam”. (t.3, nr 236)

 10. Małgorzata pisze:

  „Widzisz, co przygasza miłość: to obojętność, to apatia, to bezczynność. Wiele dusz obchodzi się ze Mną tak, jakbym był ciągle umarły”.(t.3, nr 138)

 11. Małgorzata pisze:

  „(…) ci, którzy zatopią swego ducha w Duchu Świętym, ze szczerym pragnieniem posiadania Mnie coraz bardziej, doznają nagłego rozczulenia, które ich zadziwi i zawojuje”. (t.3, nr 171)

 12. Małgorzata pisze:

  „Pozbieram wszystkie drobne chwile, ofiarowane Mi przez ciebie, aby z nich uczynić twoją wieczność”. (t. 1, nr 660)

 13. Dorota pisze:

  Akt miłości
  Boże, choć Cię nie pojmuję, jednak nad wszystko miłuję. Nad wszystko, co jest stworzone, boś Ty
  Dobro Nieskończone!

 14. Małgorzata pisze:

  „Twoja rozmowa ze Mną? Małe, krótkie słowa, pojmujesz? Bez wysiłku… Mniej wysiłku, a więcej miłości”.(t.1, nr 189)

Zostaw odpowiedź