sms z „ON i ja”!

8 listopada 2012, autor: Krzysztof Osuch SJ

sms z „ON i ja”!

Pani Małgorzata zgodziła się wpisywać także na moim blogu swoje codzienne SMS-y rozsyłane do zaprzyjaźnionych osób. Ich treścią jest jedno czy parę zdań z „On i ja”. Dziękuję! Oczywiście, także inni mogą dorzucać swoje ulubione fragmenty, do czego zachęcam! Można też w tym miejscu – w formie komentarza – podzielić się krótką refleksją, związaną z „On i ja”.  Kto woli dłuższe fragmenty, niech przeniesie się na tę stronę: „ON i ja”

„NIE POZOSTAWAJ DŁUGO BEZ POSZUKIWANIA MNIE W POBOŻNEJ KSIĄŻCE LUB WEWNĄTRZ SIEBIE. TRZEBA DMUCHAĆ NA OGIEŃ, TRZEBA GO PODSYCAĆ, TRZEBA GO ODNAWIAĆ CZĘSTO, BO INACZEJ SPOSTRZEGASZ, ŻE GAŚNIE. TAK SAMO JEST Z WASZĄ PEŁNĄ MIŁOŚCI PAMIĘCIĄ O WIELKIM PRZYJACIELU. NIE OPUSZCZAJCIE GO. PODTRZYMUJCIE STARANNIE CODZIENNY PŁOMIEŃ. DNI BĘDĄ PRZECHODZIŁY I, W SPOSÓB NATURALNY I BEZ WYSIŁKU, DOPROWADZĘ WAS DO OSTATECZNEGO ROZPŁOMIENIENIA. CZY WIDZIAŁAŚ APOTEOZY? DLACZEGO TWÓJ KONIEC ŻYCIA NIE MIAŁBY BYĆ TAKI? ODŻYWIAJ NASZĄ MIŁOŚĆ”. – Jezus do Gabrieli Bossis, ON i ja.

„SMS” z „ON i ja”!

Zdjęcie Gabrieli Bossis

Dziś odkryłem Gabrielę Bossis na fb: https://www.facebook.com/Gabriela-Bossis-442907195888848/ 

Komentarze

komentarzy 1 815 do wpisu “sms z „ON i ja”!”
 1. Małgorzata pisze:

  „Jeszcze jeden krok naprzód. Krok twej uważnej woli. Krok twej wierności. Dotychczas żyłaś dla Mnie przez siebie. Teraz żyj dla Mnie, przeze Mnie”.(t.3, nr 155)

  • Dorota pisze:

   Tak trudno mi zmienić myślenie. Ciągle myślę, że to ja przyszłam, zrobiłam, zdecydowałam ……
   A to Ty mnie wzywasz, oczekujesz, podsuwasz propozycje, stwarzasz sytuacje…….

 2. Małgorzata pisze:

  „Rozważaj Mnie częściej w moim życiu ziemskim. Będziesz czerpała z tego siłę do naśladowania. Ponieważ chcesz Mnie naśladować, musisz stosować odpowiednie środki: patrzeć na Mnie, wzywać Mnie, kochać Mnie”.(t.3, nr 132)

 3. Małgorzata pisze:

  „Niech wszystkie twoje myśli będą zatem dobrocią, wyrozumiałością, gorliwością o moją Sprawę. Masz swobodę rządzenia nimi, masz obowiązek wybrania Mnie. Gdybyś Mnie nie wybrała, czy mogłabyś Mnie nazywać swym Największym Przyjacielem, swoją Największą Miłością i Drogą Istotą żyjącą nieprzerwanie w tobie? Nie widzisz Mnie, ale wiesz, że jestem w tobie”.(t.3, nr 225)

  • Dorota pisze:

   Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. Przeciw takim [cnotom] nie ma Prawa.
   Ga 5,22-23
   Wybacz mi jeśli czasem przez swoje złości zaprzeczam Temu, że Jesteś najdroższą Istotą żyjącą we mnie.

 4. Małgorzata pisze:

  „Nie, nie jesteś na złej drodze, tylko w mroku nocy. Tylko w poszukiwaniu po omacku wiary. Ja tego chciałem. Rzuć się w moje ramiona. Potwierdź, że wierzysz, że ufasz, że kochasz i oddaj Mi wszystko co jest w tobie”. (t.2, nr 198)

  • Dorota pisze:

   http://www.tekstowo.pl/piosenka,religijne,wszystko_tobie_oddac_pragne.html
   1. Wszystko Tobie oddać pragnę
   i dla Ciebie tylko żyć!
   Chcę Cię Jezu kochać wiernie
   dzieckiem Twoim zawsze być!

   Ref.:
   Serce moje weź, niech Twą śpiewa cześć,
   serce moje, duszę moją, Panie Jezu weź!
   /x2

   2. Wszystko Tobie oddać pragnę
   od najmłodszych moich lat.
   Pomóż Jezu by mnie nie zwiódł
   pokusami swymi świat.

   Ref.: Serce moje weź

   3. Wszystko Tobie oddać pragnę,
   w duszy czuję święty żar.
   To Ty dajesz dziecku swemu
   Twojej łaski Boży dar.

 5. Małgorzata pisze:

  „Wiesz dobrze, że wasze szczęście to Ja. Niewielu to rozumie. Staraj się im wytłumaczyć. Bądź moją przekazicielką. Wiem, że nie działasz dla nagrody… działasz, by mi sprawić przyjemność”. (t.3, nr 170)

 6. Małgorzata pisze:

  „O, gdybyście znali uwagę, jaką zwraca Ojciec na to, co robią i co mówią Jego dzieci, z których kilkoro przypomina Mu Jego Syna Jedynego trudzącego się na ziemi. W każdym z nich przebywa Trójca Święta, mniej lub bardziej, zależnie od miejsca, jakie każdy z nich Jej pozostawia. Wiesz, że Bóg nie zmusza nikogo – prosi, czeka”.(t.1, nr 827)

 7. Małgorzata pisze:

  „Są dusze, które przyciągam w samotności, nawet wśród tłumów , aby pozostały w cieple mej miłości i żebym cieszył się nimi, jako moimi najwierniejszymi. O, niech Mi nie wyrządzają tej obrazy i tej przykrości nie chcąc zrozumieć… Ty przyjdź!” (t.1, nr 288)

 8. Małgorzata pisze:

  „Czuwaj i módl się. Czuwaj nad czystością intencji. Ofiarowuj swoją chwilę obecną. Proś co dzień o świętość, aby uświęcać tych, co cię otaczają. Dajesz im tylko to, czym jesteś sama”.(t.2, nr 378)

  • Dorota pisze:

   1. Wy jesteście na Ziemi światłem Mym,
   Wy jesteście na Ziemi światłem Mym,
   Aby ludzie widzieli dobre czyny w was
   I chwalili Ojca, który w niebie jest.

   2. My jesteśmy na Ziemi światłem Twym,
   My jesteśmy na Ziemi światłem Twym,
   Aby ludzie widzieli dobre czyny w nas
   I chwalili Ojca, który w niebie jest.

   3. Matko, pomóż na Ziemi światłem być,
   Matko, pomóż na Ziemi światłem być,
   Aby ludzie widzieli dobre czyny w nas
   I chwalili Ojca, który w niebie jest.
   http://www.tekstowo.pl/piosenka,religijne,wy_jestescie_na_ziemi_swiatlem_mym.html

 9. Małgorzata pisze:

  „Łatwiej się wierzy w moją potęgę niż w moją czułość. A ty?” (t.2, nr 315)

 10. Małgorzata pisze:

  „Czy wiesz, do jakiego stopnia zło chce się rozszerzać i podbijać coraz to nowe tereny? Dlaczego nie miałbym udzielić Dobru błogosławionych skrzydeł zwyciężającego wszystko uroku? Kto wówczas powstrzyma pochód Dobra z duszy do duszy, aż do skończenia świata?”(t.1, nr 839)

 11. Małgorzata pisze:

  „Zjednoczona z moją bolesną naturą ludzką ofiaruj cierpiącą ludzkość za odnowę duchową świata i Europy”.(t.1, nr 777)

 12. Małgorzata pisze:

  „Nie przenoście miłości na nic innego: to wzbudziłoby Boską zazdrość. Uwielbiajcie swój Cel i działajcie dla Jedynego”.(t.2, nr 328)

  • Dorota pisze:

   Właśnie robię drzewo genealogiczne swojej rodziny .Bardzo mnie to pochłonęło, pewnie i kosztem „Zazdrosnego Boga” i mojego Męża. Rodzina mnie do tego zmobilizowała. Ale mam wydaje się
   rozsądne uzasadnienie : 1)Ewangelie też podają Rodowód Jezusa, 2)jest to zwrócenie się do lekceważonej dziś bardzo naszej nauczycielki historii, 3)ukazanie też lekceważonej, a w każdym razie niedocenionej roli rodziny. Nie byłoby nas, gdyby nasi przodkowie nie zakładali rodzin i nie dbali o nie.Moi to w przeważającej większości czynili. Mam Im za co dziękować i dawać za przykład. Mobilizuje mnie to też do modlitwy za nich. Pamiętam,że każda nasza genealogia zaczyna się od Naszego Boga Stwórcy, który też prowadzi ludzi drogami na których spotykają Go i siebie nawzajem niekiedy wydawałoby się w dość nieprawdopodobny sposób.

 13. Małgorzata pisze:

  „Dlaczego nie mówisz Mi o tym, co robiłaś dzisiaj? To byłoby dla Mnie dowodem bliskości i zaufania”. (t.1, nr 593)

 14. Małgorzata pisze:

  „Nie unikaj więcej tego, co kosztuje, a będziesz w grupie najszczęśliwszych. Poza tym, Ja tyle zrobiłem dla ciebie… Ale jesteś wolna. Nie popełniłabyś nawet błędu. Tylko Ja czułbym smutek pragnienia, na które nie było odpowiedzi”. (t.3, nr 194)

  • Dorota pisze:

   Wciąż unikam pewnej osoby. Gdybym Jej uległa musiałabym przebywać z Nią 25 godzin na dobę i bezwzględnie wykonywać każde najdrobniejsze polecenie dotyczące też tego czym się odżywiam, jak się ubieram, co ma robić moja rodzina itp. A że jest to Osoba bardzo starsza, samotna ,leżąca na ogół,
   samotna choć ma opiekę i rodzinę więc jest nam bardzo smutno i źle.

Zostaw odpowiedź