sms z „ON i ja”!

8 listopada 2012, autor: Krzysztof Osuch SJ

sms z „ON i ja”!

Pani Małgorzata zgodziła się wpisywać także na moim blogu swoje codzienne SMS-y rozsyłane do zaprzyjaźnionych osób. Ich treścią jest jedno czy parę zdań z „On i ja”. Dziękuję! Oczywiście, także inni mogą dorzucać swoje ulubione fragmenty, do czego zachęcam! Można też w tym miejscu – w formie komentarza – podzielić się krótką refleksją, związaną z „On i ja”.  Kto woli dłuższe fragmenty, niech przeniesie się na tę stronę: „ON i ja”

„NIE POZOSTAWAJ DŁUGO BEZ POSZUKIWANIA MNIE W POBOŻNEJ KSIĄŻCE LUB WEWNĄTRZ SIEBIE. TRZEBA DMUCHAĆ NA OGIEŃ, TRZEBA GO PODSYCAĆ, TRZEBA GO ODNAWIAĆ CZĘSTO, BO INACZEJ SPOSTRZEGASZ, ŻE GAŚNIE. TAK SAMO JEST Z WASZĄ PEŁNĄ MIŁOŚCI PAMIĘCIĄ O WIELKIM PRZYJACIELU. NIE OPUSZCZAJCIE GO. PODTRZYMUJCIE STARANNIE CODZIENNY PŁOMIEŃ. DNI BĘDĄ PRZECHODZIŁY I, W SPOSÓB NATURALNY I BEZ WYSIŁKU, DOPROWADZĘ WAS DO OSTATECZNEGO ROZPŁOMIENIENIA. CZY WIDZIAŁAŚ APOTEOZY? DLACZEGO TWÓJ KONIEC ŻYCIA NIE MIAŁBY BYĆ TAKI? ODŻYWIAJ NASZĄ MIŁOŚĆ”. – Jezus do Gabrieli Bossis, ON i ja.

„SMS” z „ON i ja”!

Zdjęcie Gabrieli Bossis

Dziś odkryłem Gabrielę Bossis na fb: https://www.facebook.com/Gabriela-Bossis-442907195888848/ 

Komentarze

komentarzy 1 741 do wpisu “sms z „ON i ja”!”
 1. Małgorzata pisze:

  „Powiedz Mi, że liczysz na Mnie. Wyłam drzwiczki do Tabernakulum. Wyłam je uderzeniami miłości! Uwalniasz Mnie, kiedy uwalniasz dusze, a to miłość uwalnia”. (t.1, nr 608)

 2. Małgorzata pisze:

  „Chciałbym mieć wszystkich moich dookoła Siebie… Widzę rozpętane piekło i jestem sam, żeby się bronić: módl się więc ze Mną!…” (t.2, nr 4)

 3. Małgorzata pisze:

  „Moje upokorzenia! Rozważaj moje narodzenie: narodzenie w łonie Ojca – w Niepoznawalnym. Narodzenie z łona Dziewicy – w ubóstwie. Narodzenie z ciemności grobu – w mroku. Narodzenie w Eucharystii – w poddaniu się słowu człowieka”.(t.2, nr 327)

 4. Małgorzata pisze:

  „Weź swą duszę w dłonie i popatrz na miniony dzień. Zważ miłość, którą Mi dałaś podczas tych godzin. Pamiętaj: będziecie sądzeni z miłości”.(t.1, nr 716)

 5. Małgorzata pisze:

  „Bądź całkowicie moją w tej chwili, która jest nam dana i która nie wróci do nas nigdy pod tą samą postacią i w tej samej oprawie – zimą, tak blisko”.(t.3, nr 59)

  • Dorota pisze:

   Myślę rzeczywiście często o Tobie. Ale czy jest taka chwila, o której mogłabym powiedzieć,że żaden człowiek, żadna rzecz, żadna sprawa nie odwróciła mojej uwagi od Ciebie?

 6. Małgorzata pisze:

  „A gdybym postępował z tobą tak, jak ty postępujesz z innymi?” (t.1, nr 298)

 7. Małgorzata pisze:

  „Najważniejsze jest byś była wierna. To jest istotne uczucie. Chodzi o intensywność miłości, a nie o ilość minut. Oddaj Mi lojalne uderzenie twego serca”. (t.2, nr 220)

  • Dorota pisze:

   1. Wszystko Tobie oddać pragnę
   i dla Ciebie tylko żyć!
   Chcę Cię Jezu kochać wiernie
   dzieckiem Twoim zawsze być!

   Ref.:
   Serce moje weź, niech Twą śpiewa cześć,
   serce moje, duszę moją, Panie Jezu weź!
   /x2

   2. Wszystko Tobie oddać pragnę
   od najmłodszych moich lat.
   Pomóż Jezu by mnie nie zwiódł
   pokusami swymi świat.

   3. Wszystko Tobie oddać pragnę,
   w duszy czuję święty żar.
   To Ty dajesz dziecku swemu
   Twojej łaski Boży dar.

 8. Małgorzata pisze:

  „Czekam jak ubogi u twoich drzwi… ażebyś zechciała Mnie obdarzyć… Zastanów się, w której chwili sprawiłaś Mi dziś najwięcej radości?” (t.3, nr 59)

 9. Małgorzata pisze:

  ‚Wiara!… Jak ona jest prosta i dobra… Dziękuj Mi, że ci ją dałem. Pracuj nad pomnożeniem jej: to będzie tak, jakbyś sprawiała mój wzrost w tobie”. (t.2, nr 269)

 10. Małgorzata pisze:

  „Eucharystia jest darem nieba. Poza nią nie ma nic cennego na świecie. Hostia nie znajduje się w niebie: aby adorować wielkie dzieło Chrystusa aniołowie zstępują na ziemię. A ty, czy nie możesz z łatwością przychodzić adorować razem z nimi?” (t.1, nr 769)

  • Dorota pisze:

   Staram się to robić prawie codziennie za pomocą koronki ułożonej w Sokółce( drugi cud też niezatwierdzony w Legnicy), wręczonej mi przez Spowiednika :
   Ojcze Nasz.., Zdrowaś Mario.., Wierzę w Boga Ojca..5x (Niechaj będzie pochwalony Przenajświętszy Sakrament Prawdziwe Ciało i Krew Pana Naszego Jezusa Chrystusa, 10x(O Jezu obecny w Najśw. Sakramencie bądź uwielbiany i kochany i bądź dla nas i całego świata źródłem łaski życia wiecznego)),
   3x( Niechaj będzie pochwalony Przenajświętszy Sakrament Prawdziwe Ciało i Krew Pana Naszego Jezusa Chrystusa).
   („Bądź uwielbiany i kochany” dołączyłam sama na podstawie innych zapisków „On i ja”).

 11. Małgorzata pisze:

  „Powierzaj Mi się nieustannie. Oddawaj Mi zawsze swoją bieżącą chwilę; czy nie jest lepsza, kiedy zostaje złożona w moich rękach? Nakładał ręce i uzdrawiał. Będę usuwał z twojej chwili bieżącej to, co zbytnio trzyma się ziemi: egoizm, który zanieczyszcza intencję”. (t.2, nr 78)

  • Dorota pisze:

   Pewnie najbardziej zawsze myślę o sobie. Ale wciąż staram się, staram się…. i
   „Ciągle zaczynam od nowa… „

 12. Małgorzata pisze:

  „Czy nie trzeba przejść przez pokutę, zanim się wejdzie do nieba? Moje biedne maleństwa!… Jakże niewielu z was czyniłoby pokutę, gdybym im jej nie zesłał…” (t.1, nr 817)

 13. Dorota pisze:

  „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy! ”

  „…Matko dzieci cierpiących —Przyjdź i drogę wskaż.
  Matko z sercem przeszytym —Do Syna Twego nas prowadź.
  U stóp krzyża stojąca — Pokój światu daj….”/Z litanii do Matki Boga i Ludzi/

 14. Małgorzata pisze:

  „Dlaczego nie miałabyś pozwolić, aby wszystko przechodziło przez ręce twojej Matki, przez Jej serce bolesne i niepokalane, dzisiaj, przez całe twoje życie i przez całą twoją śmierć? Wiesz, że Ona lubi te dwa tytuły, ponieważ dałem Jej najpierw niepokalane poczęcie a potem ból przez większą część Jej życia. A wszystko, co Bóg Jej zsyłał, przyjmowała z miłością i szacunkiem, w największej pomorze”. (t.3, nr 272)

Zostaw odpowiedź