sms z „ON i ja”!

8 listopada 2012, autor: Krzysztof Osuch SJ

sms z „ON i ja”!

 • Pani Małgorzata zgodziła się wpisywać także na moim blogu swoje codzienne SMS-y rozsyłane do zaprzyjaźnionych osób. Ich treścią jest jedno czy parę zdań z „On i ja”. Dziękuję! Oczywiście, także inni mogą dorzucać swoje ulubione fragmenty, do czego zachęcam! Można też w tym miejscu – w formie komentarza – podzielić się krótką refleksją, związaną z „On i ja”.  Kto woli dłuższe fragmenty, niech przeniesie się na tę stronę: „ON i ja”

„NIE POZOSTAWAJ DŁUGO BEZ POSZUKIWANIA MNIE W POBOŻNEJ KSIĄŻCE LUB WEWNĄTRZ SIEBIE. TRZEBA DMUCHAĆ NA OGIEŃ, TRZEBA GO PODSYCAĆ, TRZEBA GO ODNAWIAĆ CZĘSTO, BO INACZEJ SPOSTRZEGASZ, ŻE GAŚNIE. TAK SAMO JEST Z WASZĄ PEŁNĄ MIŁOŚCI PAMIĘCIĄ O WIELKIM PRZYJACIELU. NIE OPUSZCZAJCIE GO. PODTRZYMUJCIE STARANNIE CODZIENNY PŁOMIEŃ. DNI BĘDĄ PRZECHODZIŁY I, W SPOSÓB NATURALNY I BEZ WYSIŁKU, DOPROWADZĘ WAS DO OSTATECZNEGO ROZPŁOMIENIENIA. CZY WIDZIAŁAŚ APOTEOZY? DLACZEGO TWÓJ KONIEC ŻYCIA NIE MIAŁBY BYĆ TAKI? ODŻYWIAJ NASZĄ MIŁOŚĆ”. – Jezus do Gabrieli Bossis, ON i ja.

„SMS” z „ON i ja”! – Zdjęcie Gabrieli Bossis

Dziś odkryłem Gabrielę Bossis na fb: https://www.facebook.com/Gabriela-Bossis-442907195888848/ 

Komentarze

komentarze 1 693 do wpisu “sms z „ON i ja”!”
 1. Małgorzata pisze:

  „Nie zaczynaj więc niczego, w czym nie byłoby Mnie. Nie zapominaj o czystości intencji: Jeden Jedyny do służenia Mu, miłowania Go, bezpośrednio albo w bliźnim. Jeden Jedyny: twój Stwórca, Ten który cię miłuje”.(t.3, nr 37)

  • Dorota pisze:

   Komentarz do 20.09 .17
   Wydawnictwo Michalineum 1987
   78 . – Na wsi . Podczas , gdy na tarasie sadziłam pelargonie i oplatałam girlandami arkady .
   – „We dwoje dokonamy pięknych rzeczy . Zechciałem uczynić człowieka Moim współpracownikiem ,
   Aby zacieśnić Moją z nim więź . Miłość dąży do zjednoczenia”.
   Św.Paweł: „Cokolwiek czynicie: czy jecie ,czy pijecie….wszystko na Chwałę Bożą czyńcie!”

 2. Małgorzata pisze:

  „Nie myśl, że starzejąc się tracicie piękno swych dusz. Przeciwnie, jest to często moment rozwoju wspaniałości, kiedy miłość i mądrość spotykają się, aby być bliżej Boskości”.(t.2, nr 223)

  • Dorota pisze:

   Starość to trudny okres. Doświadczam braku cierpliwości dla osób starszych: ich opryskliwości, koncentracji na sobie, dziwactw, braku tolerancji, chęci całkowitego podporządkowania otoczenia etc.
   Ale też mam wyrzuty sumienia, ze ich nie rozumiem. Przecież mam do czynienia z cierpieniem i demencją, która zaburza funkcjonowanie osobowości zarówno fizycznie jak i psychicznie.
   Sama już starzeją się i u mnie podobne zmiany zachodzą świadomie lub nie. Chciałabym pracować nad sobą , by nie być uciążliwą dla ludzi lecz pomagać jak długo się da.
   W końcu trzeba będzie ofiarować modlitwę i cierpienie, ale to się dobrze mówi dopóki samemu się go jeszcze nie przeżywa.
   Dlatego gorąco proszę Pana Jezusa, bo tylko On Sam może mi pomóc rozwijać piękno duszy, miłość i mądrość zbliżające do Boga siebie i Innych.

 3. Małgorzata pisze:

  „Czcij moją Matkę w wieczystej myśli Ojca, ponieważ Ona dokładnie wypełniła misję tej myśli. Moim pokarmem była wola mego Ojca”.(t.1, nr 269)

 4. Małgorzata pisze:

  „Przyjmij swój krzyż codzienny jak Ja przyjąłem swój z wielką miłością. Nie mówię: nie odczuwaj cierpienia. Mówię: dochodź stopniowo do umiłowania cierpienia. Cierpienie upodabnia do Mnie, chociaż nikt Mi nie może dorównać w mych niezliczonych cierpieniach”.(t.1, nr 733)

 5. Małgorzata pisze:

  „Przenieś się we Mnie. Nie dla twoich zasług, lecz dla mojego pragnienia”.(t.1, nr 605)

 6. Małgorzata pisze:

  „To wiara sprawia, że Stwórca i stworzenie dotykają się wzajemnie.A kiedy wzmacniasz siłę swej wiary, twoja nadzieja i miłość rosną by zacieśnić jedność. W zjednoczeniu jest się wiernym małym uczynkom tak samo jak wielkim, ponieważ wszystko jest wspólne. I jest to takie proste w obecności Boga!” (t.3, nr 247)

 7. Małgorzata pisze:

  „Czy wierzysz, że słodko Mi jest działać w tobie? Dla Mnie znaczy to czuć się u siebie i czuć, że ty jesteś moją. O, bądź zawsze moją… Chciałem powiedzieć: bądź Mną wobec Ojca, wobec bliźniego. Bądź najłagodniejszą i najmniejszą”.(t.3, nr 153)

 8. Małgorzata pisze:

  „Dostrzegaj lepiej Mnie w innych: wszystkie twoje stosunki ulegną przez to zmianie”. (t.3, nr 134)

 9. Małgorzata pisze:

  „Nie dość odgadujecie serce Zbawcy. Wyświadczcie Mu ten zaszczyt, by uwierzyć we wszystkie przymioty Jego miłości i miłosierdzia; wszystkie uroki przebaczenia – obficie i bezpowrotnie. Nie pamiętam win, kiedy je już przebaczyłem. Jesteście pod moim białym płaszczem”. (t.2, nr 184)

 10. Małgorzata pisze:

  „To czego nie udaje ci się uzyskać samej – powściąganie słów, myśl o mojej Obecności – uzyskasz łatwiej mając pomoc mojej Matki. Proś Ją o pomoc”.(t.2, nr 211)

 11. Małgorzata pisze:

  „Żądam od ciebie ufności aż do granic cudu. Wtedy dopiero będę zadowolony”. (t.2, nr 112)

 12. Małgorzata pisze:

  „Czy rozumiesz, że jeśli Mnie kochasz, jeśli wierzysz w moją miłość, to powierzasz się w moje ręce, jak dziecko, które nawet nie pyta: ‚Dokąd idziemy?’ i radośnie wyrusza, z rączką w ręku matki. Szczęśliwa ufność, która daje wam tyle łask!…” (t.3, nr 214)

 13. Małgorzata pisze:

  „Kochaj moją miłość, kochaj moje delikatne względy o prawie niedostrzegalnych odcieniach. Chcę powiedzieć: ile dusz na ziemi, tyle sposobów kochania ich. Nie ma dwóch dusz podobnych. Ja wchodzę w symfonię każdej. Inaczej nie byłaby to Miłość Boga”. (t.2, nr 277)

 14. Małgorzata pisze:

  „Chwytaj każdą okazję zjednoczenia. Gdybyś wiedziała, jak bardzo cieszę się zjednoczeniem z duszami na ziemi… Zrozumiałabyś, że wynagradzam tych, którzy ofiarowują Mi częste myśli swych serc”.(t.1, nr 605)

Zostaw odpowiedź